Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 23:15, 12 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Przy okazji luki pogodowej udało mi się cyknąć kilka fotek w słońcu. Jak bardzo inny staje się ogród z kapką słońca. To jedno i to samo miejsce ale jak bardzo różne w odbiorze.


I jeszcze kilka
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 23:29, 12 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 23:30, 12 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Makao napisał(a)
Ale będzie szał tulipanowy
Dużo liści samych jest ;(
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasya 05:02, 13 kwi 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41700
No super, zazdroszczę, ja jeszcze mam sporo do zrobienia
Szczególnie warzywniak
Oby tylko pogoda była
Czekam z niecierpliwoscią juz na twój spektakl
Te niebieskości teraz piekne
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
inka74 05:46, 13 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Kasia, spektakl będzie słabszy niż w poprzednich latach. Sporo mniej cebulek wsadzonych a te z lat ubiegłych mają formę liściową. I to nawet te co w latach wcześniejszych były niezawodne. Praktycznie wszystkie stare van Eijk nie mają kwiatów. Tylko Exotic Emperor i kilka Flaming Purissima ma pąki. Więc no tak... jest jak jest. Raz się uda a za kolejnym klapa.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 05:54, 13 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Obiecałam katalpy po cięciu - oto i one.


I urobek z cięcia - kot nie urobek, to nadzór budowlany bo katalpy są jej ulubioną miejscówką.
Większa kupka.

I mniejsza sterta
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 06:43, 13 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Z prac ogrodowych na najbliższe 2 miesiące została mi wertykulacja i nawiezienie trawnika (mąż się ociąga), przycięcie i wytrzepanie tuj, zmiany w donicach na froncie bo formowana tuja poszła do gruntu, zjadła całą ziemię z donicy. Ogólnie donice są do obsadzenia bo tu wieczne zmiany następują. No i muszę obornik rozsypać do końca.
Do przeróbki jest cała rabata ze żwirem a tu trochę nie mam pomysłu. Miały być tylko wymienione kule bukszpanowe na cisowe ale... znudziła mi się taka jaka jest. Więc ten temat może się ciągnąć.
Do tego dochodzi wymiana żwiru i korekta linii rabat w narożniku. A potem zabieram się za zaplecze techniczne. I jeszcze jedną przesłonę tarasu. I czyszczenie i malowanie kostki. A i jeszcze meble trzeba odświeżyć. I linię kroplującą założyć jak tulipany przekwitną bo teraz się nie udało.
Na razie wstrzymuję się z nową rabatą i grabieżą trawnika. Zobaczę jak mąż po sezonie będzie się sprawował z pełną opieką nad nim. No i mam co robić

Więc tak jakby, to posprzątanie rabat to dopiero początek. Z podziwem patrzę jak ogarniacie większe ogrody i trochę wtedy się cieszę, że mój jest mały i w sumie już zrobiony bo starcza mi czasu i funduszy też na inne przyjemności po tych 6 latach ogrodowiskowego szaleństwa i w sumie 12 latach posiadania ogrodu. W życiu bym nie pomyślała, że tyle czasu mi zajmie urządzanie ogrodu I że tak mi się to spodoba

Buziaki, miłego dnia! Wieczorem może uda mi się wrzucić co u mnie kwitnie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Makao 06:59, 13 kwi 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3930
Mój ogród powstaje już 15 lat. Szok jak ten czas leci. I wciąż jeszcze dużo jest do zrobienia. Nie wiem czy takie ogrody kiedykolwiek się kończy
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
inka74 07:23, 13 kwi 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Szybko zleciało. Ale zobacz jak przez ten czas twój ogród wypiękniał, zmężniał.

Chyba nie ma czegoś takiego jak skończony ogród. To taka mała utopia Zawsze jest coś do zrobienia, zmiany, wymiany, podlania, odchwaszczenia. Lista się nigdy nie kończy.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
April 07:33, 13 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
U mnie obsługa trawnika też się ociąga Ciągle bez wertykulacji a zaraz kosić będzie trzeba
Gratuluję posprzątania ogrodu. Ja myślałam że też mam posprzątany, a co i rusz odnajduję mini poletka do ogarnięcia, które jakimś cudem przeoczyłam.
Namordowałaś się z katalpami ale skoro im to służy to chyba było warto.
Czekam na tulipany
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies