Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

kami 08:48, 14 maj 2023

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 563
inka74 napisał(a)
[img
co to jest za roślina?
inka74 08:51, 14 maj 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Kasya napisał(a)
Iwonka, piekne foty ! Ale i piękne tulipany
Mało roślin nie masz wiec jak to się wszystko zmieściło to nie wiem
Fajnie ze ci się chce bo inni tez mogą nacieszyć oczy
Kasia, o dziwo po czyszczeniu dawnej owalnej z liści tulipanów odkryłam dziury w nasadzeniach na szczęście sporo bylin jest do podziału więc zakupów dużych nie potrzebuję powielam to, co się u mnie dobrze czuje.

A z tulipanami - powoli mi się odechciewa. Może po prostu muszę zrobić przerwę. Jednak to jest sporo dodatkowej pracy.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:55, 14 maj 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Agatorek napisał(a)
Jeszcze masz sporo tulipanów, u mnie już tylko pojedyncze gdzieniegdzie zostały.
Piękne portrety ❤️
4 rabaty jeszcze kwitną. Jeszcze z tydzień będę miała kwiaty tulipanów. Te peoniowe odmiany są późniejsze i dłużej trzymają płatki jak pojedyncze, klasyczne.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:59, 14 maj 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
kami napisał(a)
co to jest za roślina?
Jabłonka rajska Profusion. Bardzo polecam. Pięknie kwitnie co roku, wolno rośnie, można ciąć. Ja ją dodatkowo formuję na ekran. Ma kiście kwiatów. Potem całe mnóstwo drobniutkich jabłuszek.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:09, 14 maj 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
mrokasia napisał(a)
Zaczęłam oglądać, myślę sobie - zacytuję to zdjęcie, i to i to i to… musiałabym wszystkie!
Pięknie!!!
Fajna ta zmiana, z grafitowymi kamieniami będzie spokojniej wizualnie. Rośliny wyjdą na pierwszy plan.
Teraz taki czas, że tylko portrety jako tako u mnie wychodzą. Niestety wychodzi też moje lenistwo bo chcę wam jak najwięcej ich wstawić ale jakoś nie mam serca do profesjonalnej obróbki. Muszę sobie dobry monitor kupić bo na lapku to dramat. Zachowuję pliki wsadowe, może kiedyś obrobię. Ciągle walczę jeszcze z technikaliami w aparacie. Zabawa z obiektywami i odpowiednim ustawieniem przysłony trochę czasu zajmuje. Ale jak widać się nie poddaję
Zdjęcia całościowe paskudne.

Ten bazalt bardzo fajnie mi się zachowuje pod ławką i pod misą. Pasuje też do koloru kostki. Całość będzie spójniej wyglądać. No i nie będzie takiego brudu widać. Te kamienie z narożnika już były po prostu czarne. Nie mogłam na nie patrzeć ale też zmobilizowanie się, aby to wszystko usunąć... cały dzień mi to zajęło
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:30, 14 maj 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Czy wy też tak macie, że jak w jednym końcu coś robicie na ogrodzie to wszędzie jest bałagan??? Zastanawiam się, dlaczego jak robię kanciki (lub inne prace niekoniecznie takie jakie lubię) to przy okazji jeszcze coś tam dopielę (niekoniecznie tam gdzie jest front robót), albo przytnę, lub przestawię drabinę i ją zostawię, wyłożę wszędzie worki, narzędzia. A potem posprzątanie tego wszystkiego zajmuje 3 razy więcej czasu. I dokończenie jednego tematu też. Bo w tzw. międzyczasie prace koncepcyjne trwają. W związku z powyższym mam wrażenie nieustannego bałaganu na ogrodzie...

Kanciki robię już 3 dzień i nie mogę skończyć. Trawa zarosła obrzeża rabat i bardzo ciężko ją jest teraz przyciąć. Dodatkowo jest po prostu sucho. Połamałam już 4 razy trzonek w wycinarce takiej w formie półksiężyca. I jak patrzę, że jeszcze mi został jeden bok to od razu mi się odechciewa, zanim zaczęłam...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:39, 14 maj 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
I z doniesień ogólnych - ćma się pokazała. Likwidacja kul buksowych przewidziana za tydzień. Tylko nie wiem co zrobić z obwódkami... chyba też wylecą. Muszę się zastanowić nad tymi rabatami żwirowymi, jak je poprawić... ech, niekończąca się historia tworzenia ogrodu...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 10:40, 14 maj 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Taaak, też mam zawsze wszędzie bałagan . Dodatkowo ziemia z butów na tarasach bo a to po wodę pójdę a to coś zostawiłam i teraz mi potrzebne.

Kanciki u mnie idą raczej szybko choć od czasu do czasu mam takie miejsca gdzie zarosło bardzo. Ciężko wbić półksiężyc więc sięgam po szpadel a potem widły.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasya 11:08, 14 maj 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41851
Ja juz popryskalam buksy
Ale o 3 małych zapomniałam a wszystko zuzyłam…
Po 2-3 kancikach zaczelam kupować krawezniki
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
inka74 11:35, 14 maj 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
mrokasia napisał(a)
Taaak, też mam zawsze wszędzie bałagan . Dodatkowo ziemia z butów na tarasach bo a to po wodę pójdę a to coś zostawiłam i teraz mi potrzebne.

Kanciki u mnie idą raczej szybko choć od czasu do czasu mam takie miejsca gdzie zarosło bardzo. Ciężko wbić półksiężyc więc sięgam po szpadel a potem widły.
czyli nie jestem elementem odosobionym w tym bałaganie po całości jak robię jedną rabatę ))

W luźniejszej ziemi kanciki szybciej idą niż w glinie
Jeszcze z takich prac co nie lubię to trzepanie i cięcie tuj mi zostanie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies