Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

olciamanolcia 16:57, 16 maj 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7017
inka74 napisał(a)
trawy i byliny łatwo dzielisz. Nie wykopujesz całości a po prostu odcinasz nożem kawałek. Mateczna zostaje na miejscu a nowe sadzonki masz zagwarantowane. Ja jeszcze robię inny myk. Do dołka docelowego wlewam wodę i robię błocko, w to sadzę. Mam wtedy pewność, że na start roślina dostanie wody w korzenie. Sprawdza się ta metoda przy mojej glinie. Podlewając tylko z góry czasami ta woda spływa na boki a sadzonka ma gorszy start.


Tez tak robię wlewam wodę wkładam roślinę podsypuje znowu zalewam i zasypuję ziemią
Ostatnio w taki sposób sadziłam grujecznika.

____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Agatorek 19:41, 16 maj 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Margerytka40 napisał(a)


U mnie też kilka miały pusty środek a teraz pięknie zarósł. Tak jakby w środku najpóźniej ruszały. Ma je chyba 5 sezon i póki co żadna nie wypadła. Obym nie powiedziała w złą godzinę


Muszę w takim razie poobserwować
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Kasya 22:06, 08 cze 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41827
Oj kochana fotek brakuje
Ciekawa bardzo jestem jak rosną niektóre egzemplarze
Np bambus, cały czas go podcinaszcz wysokości ? Mi się podoba w sumie ze on wysoki.
I ciekawa jestem czy juz cos z nim dzialalas bo ja właśnie dzisiaj
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
inka74 07:15, 14 cze 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Kasiu, niestety inne tematy niż ogrodowe zaprzątają moją głowę. Egzaminy dziecia i szukanie dla niego szkoły, bałagan w robocie, pomysły rodzicielki robione moimi rękami akurat w czasie, gdy Młody potrzebuje po prostu mojego bycia obok niego i wsparcia. Resetuję głowę jak mogę bo paruję.
Ogrodowo niewiele się dzieje. Jest tak kompletnie sucho, że jakiekolwiek przetasowania mogą być z założenia nieudane. 2 dni siedziałam w rabatach a eM stwierdził, że zmian nie widzi Teraz trochę popadało więc może w sobotę coś zrobię bo w niedzielę wyjeżdżam. A potem znowu, tym razem na dłużej. Obie podróże służbowe ale uda mi się coś dla siebie uszczknąć bo wakacje na razie zawieszone na kołku. Dopóki papierów do szkoły nie złożymy. Moje dziecko jest dotknięte efektem "cudownych" zmian i jego szanse na dostanie się do tej szkoły co chce są znikome. A jest to zwykłe technikum. Dwa roczniki w jednym plus specjalne prawa dla dzieci z Ukrainy bez dodatkowego wcześniejszego wsparcia oświaty. Przecież za szkoły odpowiadają samorządy, niech oni się martwią, szczególnie tu w Warszawie i okolicach. Zaczynam marzyć, aby dostał się gdziekolwiek w pierwszym naborze. Przeraża mnie, co będzie dalej.

Ogrodowo - kwitną róże, zaczynają dopiero pokaz. Jeszcze nieśmiało, oprócz rabaty kuchennej bo ta szaleje.


Kupiłam 6 nowych krzaczków w tym Raphsody in blue, Gabriela Oaka i Brother Cadfael. Zdjęcia telefonem bo niestety na aparat u siebie czasu brak. Wolę delektować się na żywo w tych nielicznych chwilach rano przy kawie.

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:31, 14 cze 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Jeżeli ktoś ma ochotę pooglądać trochę portretów roślinnych z Powsina - wrzuciłam na Facebooku trochę nowych zdjęć. Z ostatniej wizyty o 5 rano. Poniżej kilka z nich.

W kolejce na obrobienie czekają 2 wizyty w Afloparku (kto nie był - bardzo polecam) ale do nich nie mam jakoś serca. Nie wyszły tak, jak chciałam i ciężko mi się za nie zabrać.
Link do albumu: https://www.facebook.com/media/set?vanity=iwona.zastawna.waw&set=a.2368619073276409

A tu próbka. Od ogółu...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:37, 14 cze 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Do szczegółu - trochę fanaberii z kropelkami

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:40, 14 cze 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Do klasycznych portretów piękności i zwykłych chwastów.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:43, 14 cze 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:48, 14 cze 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Nawet kilka bzyczków udało się złapać


I przecudnie kwitnącego kaktusa (kwiat podobno jest tylko przez kilka dni, jeden, raz do roku lub rzadziej)


Miłego dnia!
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Agatorek 08:14, 14 cze 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Iwonka, więcej zdjęć proszę . Ten powojnik na kuchennej bardzo ładny!

A szczególiki na zdjęciach piękne
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies