Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 11:40, 14 maj 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Kasya napisał(a)
Ja juz popryskalam buksy
Ale o 3 małych zapomniałam a wszystko zuzyłam…
Po 2-3 kancikach zaczelam kupować krawezniki
no ja jeszcze nie pryskałam a wczoraj znalazłam zielone paskudy. Dziś wieczorem zrobię oprysk.

Nie chcę cię z błędu wyprowadzać ale przy krawężnikach też kanciki w którymś momencie będziesz robiła. Trawa ma tendencję do wrastania tam, gdzie jej nie proszą. U mnie kostka jest na brzegach i min. raz w roku muszę robić kanciki, aby to jakoś wyglądało.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 12:16, 14 maj 2023


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
inka74 napisał(a)



Po pierwszym zdjęciu nigdy nie wymyśliłabym, że to Twój ogród. Przy drugim już może zaczęłoby mi świtać, że go chyba znam
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 12:17, 14 maj 2023


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
inka74 napisał(a)


Niestety zaczynają się trudne warunki do robienia zdjęć w moim ogrodzie
- pełne słońce + mała działka bez drzew dużych = okropne zdjęcia całościowe.
Albo mam cień od domu, albo prześwietlone. Nie potrafię sobie z tym poradzić. Rano praktycznie mam słońce tylko na jednej rabacie, reszta w cieniu. W ciągu 10-15 minut robi się lampa zamiast taki delikatny światłocień. Po południu rabaty przy domu są w cieniu a niebo wypalone do cna. Ale portrety się udaje uchwycić więc jeszcze kilka



cieniówka Ci potrzebna, czy choćby duży jasny parasol
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 12:28, 14 maj 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Gosiek33 napisał(a)

Po pierwszym zdjęciu nigdy nie wymyśliłabym, że to Twój ogród. Przy drugim już może zaczęłoby mi świtać, że go chyba znam
eee, no co ty. On tak bardzo się nie zmienił
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
April 12:33, 14 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10158
Ale zrobiłaś wejście smoka. Słów brak, rozwaliłaś system

Z bałaganem też tak mam. Przestałam sprzątać graty na koniec roboty. Po co, na drugi dzień i tak muszę przynieść
____________________
April April podbija las Mazowsze
inka74 12:46, 14 maj 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Gosiek33 napisał(a)

cieniówka Ci potrzebna, czy choćby duży jasny parasol
Gosiu, przy szerokich kadrach pokazujących całe rabaty? Nie wyobrażam tego sobie. Z tym mam problem największy. Jak jest słonecznie to warunki są na 15 minut rano na 2 rabaty i może z godzinę po 18-19. Mam tak polożony dom, że cały bok i tył jest albo w pełnym słońcu albo w całkowitym cieniu. Trzeba by było mocno polować i pogoda z lekkimi chmurkami. A ja jak jest pogoda to albo tyram na szpadlu albo mnie nie ma. Stąd się trochę wnerwiam. Muszą mocniej podrosnąć drzewa - platan, wiśnia i ambrowiec, aby te warunki oświetleniowe się zmieniły.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 12:56, 14 maj 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
April napisał(a)
Ale zrobiłaś wejście smoka. Słów brak, rozwaliłaś system

Z bałaganem też tak mam. Przestałam sprzątać graty na koniec roboty. Po co, na drugi dzień i tak muszę przynieść
eee, przesadzasz tulipany i inne cebulowe robią teraz dobrą robotę. Bez nich byłoby po prostu zielono.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 13:04, 14 maj 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Z rzeczy przyziemnych - padły my Rauliefy, 3 duże sztuki. Wychodzi na to, że trzeba je dzielić jak zaczynają się wypiętrzać. Dobrze, że mam sadzonki z ubiegłego roku powtykane po rabatach.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 13:11, 14 maj 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
Ładne ujęcia portretowe Piękne masz tulipany. Mnie obecnie najbardziej podobają się liliokształtne, których kiedyś w ogóle nie trawiłam
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Magleska 14:01, 14 maj 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
Zdjęcia zrobiłaś bajeczneee bardzo mi się te portrety podobają -czad

a z bałaganem też tak mam -jak czytałam co napisałaś -to pomyślałam ,że to o mnie
przynajmniej poczułam się lepiej haha -bo widzę ,że wiekszość z nas tak robi

ja to jeszcze sadzę w jednym roku ,a w kolejnym koncepcja mi się zmienia i znowu ryję

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies