Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 14:37, 14 maj 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Anda napisał(a)
Ładne ujęcia portretowe Piękne masz tulipany. Mnie obecnie najbardziej podobają się liliokształtne, których kiedyś w ogóle nie trawiłam
Jakbym je dobrze wywołała to by były ok. Ale po nocy robiłam i już tylko z jpgów. W sumie zasnęłam w połowie wstawiania ) więc moja kondycja i ilość wolnego czasu mówią same za siebie.
Sapporo są w oryginale liliowate, tak jak Dolsy. Obie odmiany lubię. I mają taką śmietanową, delikatną biel.
Ja się zafiksowałam na połączeniu Apricot Parrot (biel z różem i łososiem), Maria Kaczyńska (biel) i Barcelona (magenta). Do tego dolem niezapominajki, które idiotka przesadziłam na wiosnę na tył rabaty bo myślałam, że to ostrogowiec tak się rozsiał ) plus ten purpurowy wilczomlecz z zielonymi kwiatami i może gdzieniegdze kamasja. Mam je wszystkie na jednej rabacie ale jak idiotka posadziłam pasami zamiast pomieszać. Będzie roszada na jesieni.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 14:41, 14 maj 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Magleska napisał(a)
Zdjęcia zrobiłaś bajeczneee bardzo mi się te portrety podobają -czad

a z bałaganem też tak mam -jak czytałam co napisałaś -to pomyślałam ,że to o mnie
przynajmniej poczułam się lepiej haha -bo widzę ,że wiekszość z nas tak robi

ja to jeszcze sadzę w jednym roku ,a w kolejnym koncepcja mi się zmienia i znowu ryję

Buziaki
lejesz balsam na moje serce. Myślałam, że tylko ja tak mam (patrząc po waszych wstawianych zdjęciach) a tu więcej nas jest u mnie tylko ten bałaganik trudniej ominąć bo powierzchnia mała
Tulipanowe portrety dziękują
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Mary 15:01, 14 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
mrokasia napisał(a)
Taaak, też mam zawsze wszędzie bałagan . Dodatkowo ziemia z butów na tarasach bo a to po wodę pójdę a to coś zostawiłam i teraz mi potrzebne.

Kanciki u mnie idą raczej szybko choć od czasu do czasu mam takie miejsca gdzie zarosło bardzo. Ciężko wbić półksiężyc więc sięgam po szpadel a potem widły.

Kasia, jak się cieszę, że pierwsza to napisałaś. U mnie tak samo. Już nawet nie próbuję sprzątać, bo następnego dnia ta sama rzecz znów będzie mi potrzebna to po co marnować czas na odnoszenie i przynoszenie. Zresztą kończę zwykle po ciemku to już nawet trudno stwierdzić co gdzie leży.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 15:03, 14 maj 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
April napisał(a)
Ale zrobiłaś wejście smoka. Słów brak, rozwaliłaś system

Z bałaganem też tak mam. Przestałam sprzątać graty na koniec roboty. Po co, na drugi dzień i tak muszę przynieść

____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Kasya 16:27, 14 maj 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41851
April napisał(a)
Ale zrobiłaś wejście smoka. Słów brak, rozwaliłaś system

Z bałaganem też tak mam. Przestałam sprzątać graty na koniec roboty. Po co, na drugi dzień i tak muszę przynieść

Jaki koniec roboty jak ta robota nie ma konca….
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Nowa12 17:21, 14 maj 2023


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
A ile lat miałaś te Reureify że ci wypadły?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Agatorek 17:55, 14 maj 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Ja niestety muszę sprzątać ogrodowe sprzęty. Na drugi dzień mogłyby być pogryzione, przeniesione w inne miejsce, zakopane itp. . Niby już szkodniki mniej szkodzą, ale nigdy nie wiadomo, co im strzeli do łbów

A kiedy najlepiej dzielić trawę? Też mam sporo raureifów i po 2 sezonach jedna kępka ma pusty środek.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
inka74 22:39, 14 maj 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Nowa12 napisał(a)
A ile lat miałaś te Reureify że ci wypadły?
3-4 sezony.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 22:42, 14 maj 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Agatorek napisał(a)
A kiedy najlepiej dzielić trawę? Też mam sporo raureifów i po 2 sezonach jedna kępka ma pusty środek.
Ja dzielę teraz, można wcześniej jak zaczynają ruszać. W teorii wiosna jest najlepszym terminem. Ale też dzieliłam w sierpniu i we wrześniu. Wszystko przeżyło podlewania trzeba pilnować
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 22:46, 14 maj 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Dziewczyny, pocieszyłyście mnie z tym bałaganem

Z ciekawostek botanicznych - dzieć miał za zadanie zrobić domek dla owadów na podwyższenie oceny. Trochę mu pomogliśmy z pocięciem desek i wierceniem ale ogólnie fajnie wyszło
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies