Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 12:07, 16 cze 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Agatorek napisał(a)
Tak, tajemniczy ogród to trafne określenie ❤️. Szczególnie z tyłu domu. Kokonik idealny.
Portrety piękne, ja wad nie widzę

no lubię takie gąszcze nieoczywiste
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasya 13:24, 16 cze 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42033
inka74 napisał(a)
Kilka fotek z ogrodu - obiecałam więc są . Dokumentacyjne. Powoli zarastam. Patrząc po zdjęciach to jest u mnie busz ale w rzeczywistości gołą ziemie jeszcze widać.
Najpierw jedyne z delikatnym słońcem, jakie udało mi się złapać. Ale w większości to mam albo buro-ponuro albo pełna lampa.





Ale kawał rabaty !
Nie wiem czy się dobrze domyślam gdzie to…
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
inka74 13:53, 16 cze 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Judith napisał(a)
Mnóstwo pięknych zakątków . Buszowato i jednocześnie uporządkowanie - lubię to .
Zakątek pod kanzanami wspaniały!
Zdjęcia robisz przepiękne... Ja cykam teraz główne komórką, z tych samych powodów co Ursa . Niestety - takich idealnych zbliżeń nie da się w ten sposób osiągnąć .
Tym się różni busz prawdziwy od ogrodu. Ten "bałaganik" jest usystematyzowany i w ryzach utrzymany. Ale nie pod linijkę sadzony i trzymany.
Ławkę pod kanzanami lubię. Jeszcze chcę zmienić siedzisko na teakowe deski. Same deski będą kosztowały tyle co cała ławka ale przyjemniej będzie pod pupą. To taka moja "loża szyderców".

Zdjęcia jak zdjęcia. Lepsze jak były . Teraz te nowe komórki już bardzo dużo potrafią jednak nadal nie tyle co aparat. Ale do dokumentacji bieżącego życia ogrodu są idealne.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 13:59, 16 cze 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
TAR napisał(a)
Iwonka ja mam przepisy na syrop z kwiatów bzu i nalewke. Jak chwile poczekasz to poszukam w fonie zdjecia. Wszystko co moglo zaginac przy przeprowadzce fociłam.

Zdjecia klimatyczne jak i ogrod. Twoj Rising świeci na rabacie, ma bardzo ładny pokroj, moj nie jest na nozce ale tez w oczach przyrasta a kupowany byl wiosna, dostal troche w przymrozek a potem zle stanowisko (za mokre i za ciemne) w tydzien po przesadzeniu odzyskal wigor, wczoraj zauwazylam nowe liscie. jak dla mnie moze w takim tempie przyrastac.


edit: znalazlam przepisy, podaj mi maila albo telefon na privie to wysle, mam je w formie zdjec jedynie. przepisy sprawdzone od babci mojego lubego, troche przeze mnie sa modyfikowane przy robieniu, inne proporcje albo czegos nie dodaje. Wiesz jak jest, kazda gospodyni szczypte swojego ziela doda

Tarcia, my podobne rocznikowo jesteśmy z tego wszystkiego wynika. Za przepisy BARDZO dziękuję! wykorzystam bo krzaczek jest spory, pierwszy raz ma tyle kwiatów. Muszę je tylko z robaczków obsypać bo to mi nie jest potrzebne.

Ogród jak kokonik, fajnie go kiedyś Aga nazwała. Risinga koryguję cięciem po kwitnieniu (to co mi nie pasuje do pokroju) i zaraz po zimie (to co przymarzło). On u mnie ma półcień. Słońca dostaje przez inne krzaczki i jest mocno osłonięty przed wiatrem. On bardzo suchego stanowiska też nie lubi.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 14:06, 16 cze 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasya napisał(a)
Ale kawał rabaty !
Nie wiem czy się dobrze domyślam gdzie to…
Kasia, to rabata na samym froncie za raz przy wejściu przy furtce. Po dawnej owalnej. W sumie ma z kilka metrów, choć może tego nie widać. Całość chyba z 4-7 metry głębokości i z 7-8 szerokości ale nie mierzyłam. Dzięki ścieżce na żywo nie jest taka wielgachna, i dobrze się po niej chodzi.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasya 14:13, 16 cze 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42033
inka74 napisał(a)
Kasia, to rabata na samym froncie za raz przy wejściu przy furtce. Po dawnej owalnej. W sumie ma z kilka metrów, choć może tego nie widać. Całość chyba z 4-7 metry głębokości i z 7-8 szerokości ale nie mierzyłam. Dzięki ścieżce na żywo nie jest taka wielgachna, i dobrze się po niej chodzi.

Świetnie wyglada teraz
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
inka74 14:35, 16 cze 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasya napisał(a)
Świetnie wyglada teraz
Jest OK. Nie za duża, nie za mała, dobra w komunikacji.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasya 15:59, 16 cze 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42033
inka74 napisał(a)
Jest OK. Nie za duża, nie za mała, dobra w komunikacji.


A ten tymianek to nie oregano przypadkiem ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
inka74 16:36, 16 cze 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kacha, masz świętą rację, zawsze go pomylę!!! Wiem, że dodaję do mięsa
Już zmieniam coby nikt się nie pomylił. Buziaki!
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 17:23, 16 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Rabata kuchenna wygląda znakomicie.
Zdjęcia wstawiasz takie, że dech zapiera.
Przeżyć rekrutacyjnych nie zazdroszczę. Piekielnie trudno zachować spokój ducha przy tylu "kłodach". Trzymaj się cieplutko i spróbuj wypocząć podczas tych służbowych wyjazdów.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies