Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Margerytka40 10:38, 16 cze 2023


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zaintrygowałaś mnie kielichowcem. Nie widziałam go nigdy na żywo. Jaki on ma pokrój? Nadaje się na eksponowane miejsce? Jaki jest jesienią? Dużo pytań bo one dość drogie i trochę szkoda mi kasy żeby zakupić dla przetestowania.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
inka74 10:41, 16 cze 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Makao napisał(a)
Wow, wow, wow
Ależ piekne kwiacia i te ścieżki wśród gąszczu, cudo
u mnie tajemniczy ogród, co krok to coś innego.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Judith 10:49, 16 cze 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9979
TAR napisał(a)


to i tak nie jest źle, kiedy ja szlam do liceum 12 osob na miejsce a klasa ostatecznie liczyla 46 osob - rzeźnia, po polroczu odpadlo 10 osob, nie certolili sie tam z nami, kto nie chcial sie uczyc wypadal. Konczylismy szkole z 22 osobami na pokladzie.

TRcia - 46?! Borze Tucholski, kiedy takie liczne klasy robili?
Gdy ja zaczynałam liceum w klasie było mniej więcej 26 osób (mat-fiz, w innych klasach było nieco ponad 30), w czwartej klasie było nas już około 20 (nie pamiętam dokładnie, bo to bardzo stare czasy )...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Agatorek 10:51, 16 cze 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Tak, tajemniczy ogród to trafne określenie ❤️. Szczególnie z tyłu domu. Kokonik idealny.
Portrety piękne, ja wad nie widzę

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Judith 10:54, 16 cze 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9979
Mnóstwo pięknych zakątków . Buszowato i jednocześnie uporządkowanie - lubię to .
Zakątek pod kanzanami wspaniały!
Zdjęcia robisz przepiękne... Ja cykam teraz główne komórką, z tych samych powodów co Ursa . Niestety - takich idealnych zbliżeń nie da się w ten sposób osiągnąć .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
TAR 10:57, 16 cze 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7473
Judith napisał(a)

TRcia - 46?! Borze Tucholski, kiedy takie liczne klasy rozbili?
Gdy ja zaczynałam liceum w klasie było mniej więcej 26 osób (mat-fiz, w innych klasach było nieco ponad 30), w czwartej klasie było nas już około 20 (nie pamiętam dokładnie, bo bardzo stare czasy )...


Lata przewrotowe, 89-92. Nauka tez ciezka byla, bo juz nie uczylismy sie gospodarki socjalistycznej a biznesów w nowej rzeczywistosci, nie bylo ani odpowiedniej kadry ani polskich przykladow a rowniez brakowalo literatury. Za to mielismy rewelacyjnych nauczycieli z powolania i dawali rade. Byli dobrzy ale tez surowi i wymagajacy i ja za to im wirtualnie dzis dziekuje. Ich determinacja uksztaltowala nas takimi jakimi jestesmy z mniejsza podatnoscia na problemy bez znaczenia.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 11:00, 16 cze 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7473
Iwonka ja mam przepisy na syrop z kwiatów bzu i nalewke. Jak chwile poczekasz to poszukam w fonie zdjecia. Wszystko co moglo zaginac przy przeprowadzce fociłam.

Zdjecia klimatyczne jak i ogrod. Twoj Rising świeci na rabacie, ma bardzo ładny pokroj, moj nie jest na nozce ale tez w oczach przyrasta a kupowany byl wiosna, dostal troche w przymrozek a potem zle stanowisko (za mokre i za ciemne) w tydzien po przesadzeniu odzyskal wigor, wczoraj zauwazylam nowe liscie. jak dla mnie moze w takim tempie przyrastac.


edit: znalazlam przepisy, podaj mi maila albo telefon na privie to wysle, mam je w formie zdjec jedynie. przepisy sprawdzone od babci mojego lubego, troche przeze mnie sa modyfikowane przy robieniu, inne proporcje albo czegos nie dodaje. Wiesz jak jest, kazda gospodyni szczypte swojego ziela doda

____________________
Ogrod nad bajorkiem
Judith 11:06, 16 cze 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9979
TAR napisał(a)


Lata przewrotowe, 89-92. Nauka tez ciezka byla, bo juz nie uczylismy sie gospodarki socjalistycznej a biznesów w nowej rzeczywistosci, nie bylo ani odpowiedniej kadry ani polskich przykladow a rowniez brakowalo literatury. Za to mielismy rewelacyjnych nauczycieli z powolania i dawali rade. Byli dobrzy ale tez surowi i wymagajacy i ja za to im wirtualnie dzis dziekuje. Ich determinacja uksztaltowala nas takimi jakimi jestesmy z mniejsza podatnoscia na problemy bez znaczenia.

Aa, czyli wyż demograficzny z przełomu lat 70-80 . Ja z niżu .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
inka74 11:57, 16 cze 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
UrsaMaior napisał(a)
Iwona, a co to Ci tak na żółto świeci po prawej z brzegu?

To lebiodka popularnie zwana oregano, chyba aureum lub aureum gold. Kasia dobrze zwróciła uwagę a ja te zioła zawsze mylę. Na słońcu idzie w żółty a w półcieniu bardziej zielony. Lubię go bo pachnie przy każdym dotknięciu i nic się z nim nie dzieje. Do mięska idealnie pasuje.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 12:01, 16 cze 2023


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Margerytka40 napisał(a)
Zaintrygowałaś mnie kielichowcem. Nie widziałam go nigdy na żywo. Jaki on ma pokrój? Nadaje się na eksponowane miejsce? Jaki jest jesienią? Dużo pytań bo one dość drogie i trochę szkoda mi kasy żeby zakupić dla przetestowania.
mam 3 odmiany - który cię interesuje? Ogólnie to nie są krzaczki soliterowe ale na bardzo ładne wypełniacze czy tła - jak najbardziej.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies