Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 15:11, 20 kwi 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
olciamanolcia napisał(a)


U mnie tez róże przemarzły-nigdy takich nie miałam-szczególnie te przy laurowiśniach zrobiły sie calutkie brązowe -ścięłam do zera i puszczają
Podobno w wielu miejscach w PL tak jest. mało tego w szkółkach podobno pomarzły. I to całe pola. Rozmawiałam ostatnio ze znajomą ze szkółki i mówiła, ze dopiero po majówce będą mieli róże bo był problem ze skompletowaniem zamówień.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 15:22, 20 kwi 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Tylu nowości się uczę w Waszych wątkach. Myślałam, że różne kolory tam to różne odmiany.
tak też można ale to wyższa szkoła jazdy bo niestety tulipany kwitną w różnym czasie. Odstęp pomiędzy najwcześniejszymi i tymi późnymi jest ponad miesiąc. A kwitną góra 2 tygodnie. Trzeba je dobrać nie tylko kolorystycznie ale i terminami kwitnienia coby nie było sytuacji, że najpierw jedna odmiana a potem kolejna. Już miałam takie przypadki. I nie do końca to dobrze wygląda, szczególnie przy przekwitaniu. Korzystam ze sprawdzonych mieszanek gotowych lub podpatrzonych w Keukenhof. Samemu można próbować z tych samych grup jak papuzie czy liliokształtne. Tu na przykład są 2 różne odmiany ale z jednej grupy - van Ejik. Orange, Mystic i Salmon.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Dorota321 16:38, 20 kwi 2024


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
Podziwiam urodę tulipanów i innych kwitnących. Cienisty pokoik w ogrodzie bardzo uroczy.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Magleska 19:10, 20 kwi 2024


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18449
Iwonka
to miejsce na stół ,to to co na ławeczce siedziałyśmy ?
jeśli tak -to bardzo dobry pomysł -stamtąd jest świetny widok na cały ogród -jak Ci będzie przeszkadzał brak dachu nad głową ,to pewnie coś wyymyślisz za jakiś czas ,tak ,żeby pasowało Ci do otoczenia

w ogrodzie -powtarzam się ,ale jest cudnie -zachwycam się cały czas -każdą porę roku masz dopracowaną

Ciekawi mnie też ta zmiana na tarasie -fajnie wygląda ta podłoga z drewna w necie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Juzia 19:20, 20 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38669
inka74 napisał(a)
Na owalnej rozkwitły tulipany Flaming Purissima. Resztki Exoticów z poprzednich lat wyglądały smętnie. Dosadzone sztuki okazały się kompletnie inną odmianą. Efektu WOW na rabacie nie było ;(



OMG!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
MagdaLenka 19:24, 20 kwi 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 801
Może ja mam małe wymagania, ale według mnie tulipany robią efekt WOW! I to mocne WOW!
Miejsce do biesiadowania świetne. W razie czego można tam wpasowac żagiel na wymiar (robią takie z "wklęsłymi" bokami, dzięki czemu można ominąć pnie drzew).
Ile lat mają Twoje Kanzany?
____________________
MagdaLenka Kraina spełnionych marzeń
Anda 19:49, 20 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
Fajne wycieczki sobie zrobiłaś
Tulipanki bardzo ładne.
Szkoda, źe tyle zachodu i kosztów z powiększeniem tarasu. Jednak jak to się mówi potrzeba matką wynalazków Fajne miejsce na stół znalazłaś. A nie da się tam jeszcze dosadzić dwóch Kanzanow, wiesz, taki czworokąt z miejscem na stół pomiędzy drzewami.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 21:59, 20 kwi 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Dorota321 napisał(a)
Podziwiam urodę tulipanów i innych kwitnących. Cienisty pokoik w ogrodzie bardzo uroczy.
Lubię cebulowe i mimo iż psioczę co roku przy ich sadzeniu to i tak w lipcu-sierpniu szukam odmian i cebul w spożywczych
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 22:05, 20 kwi 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Magleska napisał(a)
Iwonka
to miejsce na stół ,to to co na ławeczce siedziałyśmy ?
jeśli tak -to bardzo dobry pomysł -stamtąd jest świetny widok na cały ogród -jak Ci będzie przeszkadzał brak dachu nad głową ,to pewnie coś wyymyślisz za jakiś czas ,tak ,żeby pasowało Ci do otoczenia

w ogrodzie -powtarzam się ,ale jest cudnie -zachwycam się cały czas -każdą porę roku masz dopracowaną

Ciekawi mnie też ta zmiana na tarasie -fajnie wygląda ta podłoga z drewna w necie
Tak, to dokładnie to miejsce!!! Na razie testuję je z kawą (jak nie pada ) rozwiązań jest kilka - parasol, pergola drewniana, żagiel. Ale na razie zobaczymy bez tego. Tę podłogę widziałam na żywo i chodziłam po niej. Jest bardzo OK.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 22:06, 20 kwi 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Juzia napisał(a)


OMG!
Fajne są, co nie Jak lody truskawkowe
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies