Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 14:20, 29 lip 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15036
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 14:37, 29 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Iwonko, nie łam się! Mnie się podoba, wymuskane, wycacane widoki balkonowe

Trawniki cierpią wszędzie, nic nie poradzimy.. a jaka masz w końcu mieszankę nasion?

A teraz tak się przyglądam tym zdjęciom z góry i sobie pomyślałam, że może fajnie wyglądałoby też jakieś drzewo po drugiej stronie tego bordowego, żeby powstała taka "brama" do tej wnęki
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mrokasia 14:56, 29 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18339
Iw, u mnie też doniczki stoją, te zawilce na frontową to już normalnie jak jakiś mega wyrzut sumienia. Za gorąco...
Trawnik jak na suszę i pełne słońce nie wygląda źle. U mnie też tam gdzie najwięcej słońca to wypalony i jakieś dzikie trawy mi się tam chyba wysiały.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 15:46, 29 lip 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15036
Kasiu, przejdzie mi z czasem ale pomarudzenie trochę pomaga. Może po prostu ogólnie zmęczenie ze mnie wychodzi i brak wakacji. Wczoraj np. mimo mnóstwa rzeczy na liście do zrobienia ograniczyłam się do sprzątnięcia tarasu, uruchomiłam po trudach i bojach ciurkadełko (trzeba było pompę wymienić i ustawić w kamieniu bo za słabą kupiłam) i usiadłam z książką w fotelu. Deszcz sobie potem popadał więc odpadło podlewanie a za domem bałagan jak był tak i jest nadal. Trudno. Z drogi nie widać. Gości nie planuje )) I było mi bardzo ale to bardzo dobrze. I tak chyba powinno być

Tam gdzie piszesz drzewa już nie wcisnę. Jest w skrzyni magnolia gwiaździsta a obok Mariken. Mnie to korci trochę w innym miejscu drzewo. Albo druga pergola. Mam problem z mocno nagrzewającym się tarasem. Teraz po tych falach upałów nie dało się tam absolutnie wysiedzieć. Nawet zasłona nie pomogła (za skrzynią z drabinką od strony tarasu mam jeszcze dodatkową roletę)
. I tak sobie myślałam, ze może by jakoś przed nią coś posadzić, powiększyć jakoś najpierw o małą falkę... na żywo to inaczej wygląda. Może jak do domu przyjadę to pokombinuję bo to jednak zaburza ciąg komunikacyjny. Ale po południu jak jest tak gorąco byłaby dodatkowa osłona przed słońcem...
Ech, mały ogród a patelnia taka. Kiedyś Kanzany spod ławeczki jakiś cień będą rzucać ale nie taki.

Zdjęcia stare znalazłam aby pokazać gdzie to mniej na więcej jest.


A w ogóle to jeszcze chodzi mi po głowie powiększenie rabat naprzeciwko tego miejsca koło stolika z miedzianymi krzesełkami... Brakuje mi tam rabat do zrobienia jakiś takich piętrowych rabat. Albo jest niskie piętro albo wysokie i nic mi do końca nie pasuje.


Ale jakbym tak zrobiła to eM by mnie chyba już z domu wygnał. Trawnika by znowu ubyło... Ale to już nie w tym roku. Mam dosyć rycia.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 15:57, 29 lip 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15036
mrokasia napisał(a)
Iw, u mnie też doniczki stoją, te zawilce na frontową to już normalnie jak jakiś mega wyrzut sumienia. Za gorąco...
Trawnik jak na suszę i pełne słońce nie wygląda źle. U mnie też tam gdzie najwięcej słońca to wypalony i jakieś dzikie trawy mi się tam chyba wysiały.
No zawilce już trochę stoją, ja mam jeszcze z 20 takich wyrzutów sumienia...
Mam sianą Kiepenkerl Profi Line Royal Supreme. Ona nie jest zła - ale tylko w cieniu. W półcieniu jest zielona, miękka. Tam to jest nawet całkiem ładna. Za to słońce ją bardzo szybko wypala i znów mam takie pasy wypalone w dwóch miejscach - na froncie od strony kostki i z boku pod oknem i tam gdzie ew. gdzie możliwe drzewko zacieniające taras. Tam to by się dużo większa rabata przydała...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 18:14, 29 lip 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12912
Iwonka, u mnie to samo, weny brak, ochoty i generalnie wszystkiego, a najbardziej czasu chyba...

Co do m - żebyś się nie zdziwiła - ja mojemu mówię, że muszę wysunąć rabaty na środek, żeby wzdłuż płotu zrobić "korytarz dla nornic", a wysunięcie = grabież trawnika - a on mi na to ten Rejtan trawnikowy - dobrze, to zrób tak, żeby było lepiej.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gosiek33 19:56, 29 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Chyba taka pogoda i pora ogrodowa - czas na odpoczunku chwilkę. Naharowałaś się brukarskimi robotami to teraz oddechu nabierz.

Ale i tak widać, że korci Cię kolejne wygryzanie trawnika


Upału współczuję, roleta nie jest chyba rozwiązaniem, raczej markiza, nawet nie tak szeroka dałaby cień a pozwoliłaby na przewiew
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasya 20:28, 29 lip 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42795
Iwona... u ciebie bałaganiarsko ? Co ty piszesz...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
April 12:49, 30 lip 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10491
No i się zorientowałam że od 10 dni do ciebie nie zajrzałam, skandaliczny skandal. Ale urlop mnie pochłonął a potem praca...
A ty ciągłe rewolucje robisz Piszesz o doniczkach, że nie masz już siły... a potem oglądam nowe rysunki z planami na poszerzanie No brak konsekwencji koleżanko
A perfekcjonizm jest szkodliwy, na nerwy. Wiem od znajomego, który jest psychiatrą. Od tego mogą się nerwice zaczynać. Więc przystopuj I tak masz baaardzo ładnie.
Dereń super Też mi się marzą ale na razie odpuszczam temat.

U mnie też jeszcze cała masa doniczek, na wszelki wypadek nie liczyłam. Jeszcze astry muszę posadzić.
Te palczatki też mnie korcą ale najpierw muszę wiedzieć gdzie a potem dopiero kupować bo nie ogarnę.
Też mam przesyt prac i zniechęcenie. Minie. Musi bo przecież to trzeba ogarnąć.
Dobrze przynajmniej że popadało solidnie
____________________
April April podbija las Mazowsze
jolanka 13:57, 30 lip 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
To powiększenie rabat to takie naturalne bym powiedziała
A poważniej, to myślę, ze nawet fajnie będzie wyglądać, szczególnie przy tym stoliczku.
Ja mam mieć jutro pomoc rąk męskich, zawodowo- ogrodowych więc może deprecha ogrodowa mi minie. Przynajmniej wczoraj mi podlało porządnie więc dobrze będzie sadzić te doniczki
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies