Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 21:02, 30 lip 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Małą??? Jeszcze 2 sadzonki z niej mogłyby swobodnie być. Dobrze, że taka wielkość była. W razie potrzeby zawsze wiem, gdzie jej szukać sama zobacz.


Hortki z własnego, bardzo późnego podziału. Nigdy więcej dzielenia Anabelek prawie już kwitnących. Skrajna głupota to była. Myślę, że za rok, maks. dwa, będzie to uroczy zakątek i przyciągacz wzroku.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Helen 21:19, 30 lip 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
inka74 napisał(a)
mojemu to nie grozi ;((( on z tych zatwardziałych. Niby sam palcem nie kiwnie w ogrodzie ale jak za dużo ruszę trawnika to foch normalnie jest.

Jakbym o moim pisała
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 21:24, 30 lip 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
inka74 napisał(a)
U mnie 40 cm to niestety bardzo dużo. Ja mam małą działkę i małe rabaty. Te 40 cm to czasami 1/3 głębokości całości. A te zaznaczone fragmenty to bardzo będą rzucać się w oczy - są obok tarasu i grilla na trójnogu.
A wiesz, że twoja hosta została podzielona na 3 części i wsadzona na froncie? Była dokładnie tym czego mi tam brakowało pod płotkiem. Trudny teren dla roślin bo katalpy mocno się rozrastają korzeniami, ciemno i sucho tam jest. Ładnie hosty zgrały się kolorem z hortensją i bukszpanami i jarzmiankami. Bardzo mi się połączenie podoba. Patrzę na nie codziennie rano przy robieniu kawy i buzia mi się śmieje. Ogólnie roślinki jakie od was wszystkich dostałam w czasie ostatnich spotkań ładnie się przyjęły. Największe obawy miałam o turzycę od Joli i przetacznik bo gorąc był a mi na nich zależało. Ale o dziwo żyją. Żurawki też Przetacznik ładnie się srebrzy. Turzyca też od środka ma nowe listki. Hakonka od Izy robi za 4 sadzonki tyle mi Toszka jej wykopała jak to się rozrośnie - pięknie będzie na cienistej za domem. Sadzonki od Lucy nowe listki pokazują. Bardzo mnie ciekawi wieczornik i jego zapach. Mam nadzieję, ze przetrwa zimę. I lisie ogonki od Gosi i Joli zasłonią brzydkie doły kratek różanych. Tojeść rozrasta się ładnie.

Tak sobie myślę, że to fajnie jest tak spotkać tyle wariatek ogrodowych o ogromnych sercach - wielkie buziaki dla was wszystkich bo i od Kasi_Cs, Kasyi i od Anuli Zany i od Jolanki, od Kwartecika, Basi, Marzenki mam roślinki. Mam nadzieję, ze o nikim nie zapomniałam bo sporo tego się uzbierało jak ostatnio na rabatki patrzyłam. Bez was ogród i moje kieszenie także byłby znacznie uboższe ))

Zazdraszczam
____________________
Helen - Hortensjowo
inka74 21:29, 30 lip 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Deszcz popadał. I dobrze bo mega sucho było. Kilka fotek zostawiam.

Lato to u mnie głównie hortensje, jeżówki i lilie. Kolejność nieprzypadkowa. W sumie ponad 20 odmian hortensji mam albo wydaje mi się, że mam


Słoneczniczek pstry mnie zauroczył w ubiegłym roku ale udało mi się go kupić dopiero teraz w ZP


____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Nowa12 21:34, 30 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
inka74 napisał(a)
Deszcz popadał. I dobrze bo mega sucho było. Kilka fotek zostawiam.

Lato to u mnie głównie hortensje, jeżówki i lilie. Kolejność nieprzypadkowa. W sumie ponad 20 odmian hortensji mam albo wydaje mi się, że mam




Jak się nazywa ta lilia i zielonkawe jeżówki?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
inka74 21:38, 30 lip 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:42, 30 lip 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:45, 30 lip 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035

Powyżej Silver Dollar a poniżej Limka. Jak dla mnie identiko. Więc czy jest to SD?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:49, 30 lip 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Wim's Red - bardzo ją lubię.


To podobno Phantom. Obok na zdjęciu różyczka Jude the Obscure. U innych bardziej w krem wpada a moja zawsze lekko różowa.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:54, 30 lip 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies