Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

April 10:56, 04 wrz 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10161
No znowu kusisz, tym razem tulipanami. Ale się zawzięłam, że w tym roku patrzę tylko na czosnki. Ciekawe czy wytrzymam.
A te Parroty powtarzały ci kwitnienie?
____________________
April April podbija las Mazowsze
inka74 11:05, 04 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Nie, Salmony po wyciągnięciu z ziemi, tak jak inne parroty, cebulki miały mikrusie i nie powtórzą kwitnienia. Ale są obłędne kolorystycznie i bardzo długo trzymały kwiat.
Zobacz sama - część zdjęć poniżej dziewczyny robiły u mnie na spotkaniu, ściągnęłam je do aktualizacji wizytówki. Od środka były łososiowe, na zewnątrz różowe z białym i kapką zielonego
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
April 11:28, 04 wrz 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10161
Bardzo ładne, choć nie mój kolor. Za ciepły
Parroty chyba generalnie dość długo kwitną.
A te małe cebulki możesz gdzieś podhodować i podkarmić. Może w kolejnym roku zakwitną.
____________________
April April podbija las Mazowsze
inka74 11:30, 04 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Ogólnie w tym roku zostaję przy kilku sprawdzonych odmianach tulipanów:
- Exotic Emperor,
- Purple Pion,
- Doll's Minuet,
- Salmon Parrot,
- Rococo,
- Blushing Lady,
- Lech Kaczyński,
- Purple Dream.

Rezygnuję z papuzich i na razie z późnych pełnych i jakiś takich mocno fantazyjnych
Kupiłam też kilka nowych na wypróbowanie między innymi Ronaldo. Ciągle szukam ładnej ciemnej odmiany. Zawiodłam się na Queen of the Night (małe główki na wysokich łodygach), Black Parrot (późno startują) i Black Hero (bardziej bordowe niż czarne). Labrador niestety miał za sucho na pokazanie się w pełnej krasie a po wykopaniu cebulki raczej nie powtórzą kwitnienia. I za drogi jest ot tak do dokupywania go co roku. Z nowych zobaczymy jak się zaprezentuje Bronisław Komorowski i Piękna Polka oraz tulipany z serii Picture. Po ubiegłorocznej wizycie w ogrodzie botanicznym w Łodzi ciągle mam na nie ochotę i mam nadzieję, że tym razem będą różne kolorystycznie a nie wszystkie w tonacji kremowo-żółtej.
Na razie zakupy tulipanowe i czosnkowe zostały u mnie zakończone. Październik będzie intensywny. Ok. 1400 cebulek czeka do wsadzenia. Chyba trzeba zacząć już pod koniec września akcję sadzenie lub wziąć dzień wolny specjalnie w tym celu dodatkowy. I posiłki wezwać.
Wariactwo, co roku obiecuję sobie, że już koniec, bo to i pieniądze i czas ale... kończy się na razie tak samo.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
April 11:37, 04 wrz 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10161
Nie panikuj, zima ma być ciepła. Mi się zdarzało w grudniu sadzić tulipany bez szkody dla onych...
Ale liczba budzi szacunek


ps kupiłabym Purple Pion ale nie widzę nigdzie w znanych mi miejscach
____________________
April April podbija las Mazowsze
galgAsia 11:51, 04 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ojacie, 1400 (słownie:tysiąc czterysta!!!)cebulek!!! Szacunek, psze Pani
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
inka74 13:23, 04 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Jola - PP były w poprzednich latach w B ale w tym roku ich nie ma.

Asia - w ubiegłym roku było więcej... bliżej 2 tys. W tym roku w dużej części bazuję na cebulach z ubiegłych lat a nie tylko nowych.

Przy okazji mam sporo cebulek tulipanów do oddania. Kolory czerwone, żółte, różowe. Miks odmian, które nie do końca mi odpowiadały kolorystycznie. Część będzie kwitła, część na podrośnięcie. Jakby ktoś chciał i nie przeszkadza taki misz masz - proszę pisać.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 15:56, 04 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Kupiłam 1 paczkę Ronaldo, zakwitła jedna cebulka i tak najbardziej lubię z tych ciemnych Purple Pion - 1 cebulka powtórzyła kwitnienie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasia_CS 21:08, 04 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kokesz napisał(a)


U Kasi Candy Prince były z tego co pamiętam pomylone, bo wyszły brzoskwiniowe.
Candy Prince to bardzo chłodny lawendowy róż. Na zdjęciu ładniejszy niż w rzeczywistości. Miałam je posadzone z Flaming Flag i nie był to dobry duet, wyglądały zbyt zimno, eM określał ich kolor jako trupi ale z ciepłym odcieniem różu, brzoskwiniowym lub wyrazistym ciemnym różem jak są ok.
I są dość niskie. Może się komuś przydadzą te informacje

edit

Ja w tym roku omijam sklepy z cebulami szerokim łukiem, zobaczymy jak długo mi się uda pewnie jak znam siebie, złamię się, jak będą wyprzedaże


Reniu, czy ja wiem czy pomylone? Na all widzę w identycznym kolorze w sprzedaży pod tą nazwą Candy prince i kolor identyczny jak były u mnie - i były dość wysokie, w takim łososiowym bardziej kolorze, na pewno nie był to taki trupi kolor jak na opakowaniu. dokupilam w B traz i mam nadzieję, że będą takie same, bo cebule znakomicie wyglądały po wykopaniu.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
April 07:08, 05 wrz 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10161
No i miałam wczoraj za dużo czasu i ... weszłam do lidla. Kupiłam pięć torebek cebul, z czego aż dwie to tulipany. A miałam nie kupować. Ale kupiłam Parroty White i Black. Mam je w murowanej donicy przy tarasie od dwóch lat. Ładnie powtarzały i wyglądały obłędnie, to dołożę jeszcze po kilka cebulek z każdego koloru
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies