Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 17:40, 01 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
U mnie w ogrodzie ogólna stagnacja i marazm. Lato i upał dają się we znaki. Inne sprawy w tej chwili też zajmują moją głowę. Więc ogród zszedł po prostu na drugi plan.
Platan zrzucił liście. Wygląda biednie i nic na razie nie przysłania. Mam cichą nadzieję, że to tylko dlatego, żeby się skupić na korzeniach i ze względu na otaczający gorąc.
Mój bidak. Listki nie wyglądają na zagrzybiałe. Choć też nie są równe kolorystycznie. Jak przeżyje to na wiosnę muszę od dołu go podciąć ze 2-3 gałązki. Wtedy korona formowałaby się na tej samej wysokości co umbra. Nowoczesna pergola na hamak czy huśtawkę między tymi drzewami jednak bardzo mi pasuje i coraz częściej myślę o realizacji pomysłu na wiosnę. I coś muszę zrobić z tarasem. Jak dalej takie upały będą to nie da się tu wysiedzieć. Chyba o markizie czas pomyśleć...



Posadzona metasekwoja i przesadzona umbra schną ciekawe czy odbiją. Tej drugiej to chyba nie byłoby mi szkoda gdyby odeszła w niebyt. Przysycha też dereń. Niestety wszystkie drzewa posadzone w tym roku ciężko mają z upałami. Mimo podlewania. Na przyszłość trzeba jednak ograniczyć się do sadzenia drzew na jesieni. Lub bardzo wczesną wiosną. Potem to loteria.

W myślach i na razie tylko z węży powstaje nowa rabatka z soliterem bukowym i trawami. Nie tak duża jakbym chciała ale na razie wystarczająca. Tam gdzie chciałam pod hortensjami. Wszechobecne w moim ogrodzie koło musi się pojawić... Więc plan jest by je tam wkomponować. Jakoś. Obawiam się, że dopiero jak buk przyjedzie to będę myśleć.

A brzoza znalazła niecodzienne miejsce. Wiem, że prawdopodobnie tego nie przeżyje ale latałam z nią po całym ogrodzie i tylko tu mi pasowała. Jedna sztuka to za mało na umieszczenie w rabacie a jednak więcej ich nie będzie. Rozsądek mówi mi, że za mały ogród aż na tak dużą różnorodność. A że jest to podobno odmiana nana czyli w teorii karłowa to może da radę. Listki też od upału przysuszone


Mam taką lampę w ogrodzie, że zdjęcia nie da się zrobić
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 17:43, 01 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Jedna roślinka, która teraz ładnie kwitnie i ma upały za nic to milin. Kwiaty ma przeogromne. Mutant normalnie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 18:28, 01 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
I ogrodnicze pomyłki. Jakiś czas temu kupiłam hortensję Pastel Green. Ale nie dawał mi spokoju kształt jej kwiatów. Jakiś taki za duży. W necie zdjęcia ograniczone do przebarwień. Na O odmiana niezbyt popularna. Dla przypomnienia oto owa sadzonka nazwana PG


Ostatnio jak Kasia Mrokasia była u mnie to wpadłyśmy do tego samego sklepu i była znowu hortensja oznaczona Pastel Green ale zupełnie inna. Czerwone łodygi. Płaskie małe kwiaty. Oto ona


Pytanie - która jest prawdziwa a która pomylona?


Skłaniam się ku tezie że ta pierwsza to Pinky Winky a ta druga to Pastel Green. Chyba, że znowu co innego...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 18:46, 01 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Pinky winky nie ale pastel green o ile pamiętam ma okrągły kwiatostan
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kokesz 20:12, 01 wrz 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6691
inka74 napisał(a)
z obecnej oferty tylko candy prince znam i kupiłam. U Kasi_CS je widziałam na wiosnę. I Doll's Minuet mogę polecić - tylko to ciemny róż. Reszta mi nieznana niestety. Nie ma tych najfajniejszych i niezawodnych Exotic Emperor i Purple Pion.


U Kasi Candy Prince były z tego co pamiętam pomylone, bo wyszły brzoskwiniowe.
Candy Prince to bardzo chłodny lawendowy róż. Na zdjęciu ładniejszy niż w rzeczywistości. Miałam je posadzone z Flaming Flag i nie był to dobry duet, wyglądały zbyt zimno, eM określał ich kolor jako trupi ale z ciepłym odcieniem różu, brzoskwiniowym lub wyrazistym ciemnym różem jak są ok.
I są dość niskie. Może się komuś przydadzą te informacje

edit

Ja w tym roku omijam sklepy z cebulami szerokim łukiem, zobaczymy jak długo mi się uda pewnie jak znam siebie, złamię się, jak będą wyprzedaże
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
inka74 20:37, 01 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gosiek33 napisał(a)
Pinky winky nie ale pastel green o ile pamiętam ma okrągły kwiatostan
myślisz, że ta pierwsza to nie Pinky? Może Candlelight? Tyle jest podobnych do siebie odmian...
Ta druga bardziej płaska jest podobna do sadzonki pokazanej jako pastel green na e-clematisie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 20:48, 01 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kokesz napisał(a)


U Kasi Candy Prince były z tego co pamiętam pomylone, bo wyszły brzoskwiniowe.
Candy Prince to bardzo chłodny lawendowy róż. Na zdjęciu ładniejszy niż w rzeczywistości. Miałam je posadzone z Flaming Flag i nie był to dobry duet, wyglądały zbyt zimno, eM określał ich kolor jako trupi ale z ciepłym odcieniem różu, brzoskwiniowym lub wyrazistym ciemnym różem jak są ok.
I są dość niskie. Może się komuś przydadzą te informacje

edit

Ja w tym roku omijam sklepy z cebulami szerokim łukiem, zobaczymy jak długo mi się uda pewnie jak znam siebie, złamię się, jak będą wyprzedaże
Renatko, one brzoskwiniowe na żywo nie były (widziałam je u Kasi na żywo) ale nie był to też trupi róż jak salmon van ejik. Może kolor zmieniają wraz z dojrzewaniem... No zobaczymy na wiosnę. A może się uda im zgrać z exoticami.
Flaming flag jakoś do mnie nie przemawia. Te paski to nie moja bajka. Tak samo jak żółte tulipany. Jakoś nie mogłam się do nich przyzwyczaić. Ale pomarańczowe są dla mnie OK.
Na wyprzedaży pewnie ja też się złamię no cóż, nic na to nie poradzę
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
jolanka 21:27, 01 wrz 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Ja mam na bank Pastel Green, ta pierwsza na pewno nią nie jest
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
mrokasia 21:40, 01 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18052
No bardzo jestem ciekawa czy ta nowa hortka to PG czy nie. I czym jest ta poprzednia. Oszaleć można z tymi pomyłkami.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 22:45, 01 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Jola - pytanie czy przynajmniej ta druga jest Pastel Green... Ty ją masz i Iza. I w sumie nikogo innego nie znalazłam na O z tą odmianą. Przynajmniej podpisaną.

Kasiu - też mnie to ciekawi
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies