Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Gosiek33 18:40, 08 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Znowu Ciekawa jestem widoku po obsadzeniu
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mrokasia 18:41, 08 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Wow! Kawał rabaty wyszedł. EM jakoś przebolał utratę trawnika???
Bardzo jestem ciekawa tej nowej/starej rabaty .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 19:05, 08 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Mam 3 znaki zapytania roślinne

1. Potrzebuję zasłonić kran i wąż. Najpierw wymyśliłam miskant bucle - dobra wysokość. Góra szersza niż dół ale... Przez wiosnę i pół lata nadal będzie go widać. Potrzebuję coś zimozielonego i nie cis. Tam rośnie 7 letnia sosna Varella i jej wolałabym nie ruszać. Może tego nie przeżyć i w połowie jest łysa. A ja ją lubię. Co można by tam oprócz miskanta wsadzić?

Na razie przyszła mi do głowy jakaś sosna, może densiflira pendula. Ew. modrzew ale on łysy jest na zimę choć wtedy tam nie patrzę zbyt często.

2. Problem z komunikacją. Chciałam większą rabatę jak tu ale jak nie zrobię jakiegoś przejścia to będzie problem z podlewaniem. I mam dylemat czy powiększać o ten kawałek czy nie.


3 Dylemat to miejsce pod ambrowcem. Ze względów praktycznych będę go musiała prawdopodobnie podkrzesać. Potrzebuję coś o wysokości ok. 120 cm. Niższe niż hortensja i strojne kolorem, kształtem a nie kwiatem. Za dużo kwitnących wprowadzi chyba bałagan. Może jakiś miskant przebarwiający się na pomarańcz czy bordo? Ta pęcherznica little angel jest na mojej liście tylko czy nie za mała? Mój Slender na razie przebarwia się na żółto.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 19:13, 08 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
Niezle rabacisko
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 19:23, 08 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Anda napisał(a)
A pęchęrznica Little Angel?

U mnie też leje. Miałam dzisiaj jechać do ogrodu trawiastego i nici.
zorientowałam się, że nie odpisałam dodałam ją do listy. Ja dziś miałam tyle rzeczy na liście a zrobiłam niewiele
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 19:27, 08 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Gosiek33 napisał(a)
A tawuły? Magic carpet, Little Princess, Goldflame, Golden Princess?
tawuły chyba trochę za niskie jak patrzę na wymiary. Tak coś na 120-140 cm i maks. na tyle szerokie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 19:28, 08 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Zimą widać tylko kran? Resztę chowasz?
Tawuł nie chcesz? Gold fountain do 110 gdy nie tniesz. Ładny pokrój
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 19:29, 08 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Kasya napisał(a)

Tej nie znam ale mam diable d'or i ma bursztynowe liście, starsze ciemne a młode jaśniutkie
kolor dobry tylko ta jest jeszcze większa niż amber
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 19:33, 08 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Kasia_CS napisał(a)
Ja mam podobne odczucia z targów - były 2 hale - kiedyś chyba co najmniej 3 były zajęte przez wystawców, alejki wyjątkowo szerokie były - na pewno mniej stoisk postawiono.

Żeby nie wyjść z pustymi rękami kupiłam sobie różyczkę i rękami dziewczyn - gaury rokujące na zimowanie
czyli nie tylko ja taka "wybredna" )
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 19:40, 08 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
galgAsia napisał(a)
Iwona, ale dlaczemu z przerażeniem? pięknie jest! i jesień piękna jest! Howgh!
Targów zazdroszczę i nie zazdroszczę , bo ja nie dałabym rady nie robić zakupów. Właśnie za tydzień w Szczecinie jest kiermasz "Pamiętajcie o ogrodach" i się łamię - jechać/nie jechać? No przecież już nawet kolanem nie docisnę (na razie...)
nie po kolei odpowiadam bo na telefonie. U mnie jesień jest na razie najsłabszą porą roku pod względem widoków ogrodowych. Miałam mało traw i przevarwiających się roślin i dużo bylin. Nieznacznie zmieniają się teraz proporcje troszkę miskantów doszło
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies