Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

sarenka 07:01, 09 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Iwona- jakie zamówiłaś?konkretna ilość Ja szukam na prezent pnącej, parkowej i okrywowej- może polecisz jakieś?
Wczoraj u Kal-a byłam, duże są -20% niestety nie pamiętam jakie były piz Baronessa i Mary Ann
____________________
Magda W samym sloncu
April 07:22, 09 wrz 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
inka74 napisał(a)
Kasia, tak o podlewanie i o wąż chodzi. Jak przełożę go w środku rabaty to rośliny połamię bo on jest tak jakoś na styk a ja biegam z nim po rabatach. Polewaczka tylko od czasu do czasu włączana.

Lucy ja dziś 11 róż zamówiłam (niby wyliczone gdzie będą wsadzone ale...) + 2 dla Aplilka.


Buziak

Ciebie na chwilę zostawić samą.... a już zrobiłaś. Łał Dobrze to wygląda
A gdybyś chciała przedłużyć o ten kawałek, to polecam w OBI są takie ustrojstwa do prowadzenia węża z rolkami, chyba Gardeny. Niedrogie, ok 20 zeta. Zawsze można wbić o brzeg rabaty i bez wysiłku ciągniesz gdzie chcesz a wąż nie niszczy roślin. Ja swojemu już trzy takie nabyłam i chyba jeszcze ze dwa kupię. Problem rozwiązany a jeszcze się facet cieszy bo wygodniej, lżej rozwija/ciągnie wąż. U nas np. te rozwijane bębny na kółkach się nie sprawdziły.

____________________
April April podbija las Mazowsze
inka74 07:51, 09 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Te co piszesz - mam. Ładne są. U mnie miejsca brak na wszystko, co chcę więc jak coś wypada to nowa róża może wejść tylko ziemię trzeba wymienić. No i kilka chcę na nową rabatę wsadzić. Metodą niestety prób i błędów eliminuję odmiany, które u mnie nie chcą z jakiś względów współpracować. A udało się w lato przesadzić wszystkie róże z donic do gruntu. Zostało wię trochę miejsca. I z gruntu 3 sztuki następne są do eksmisji.
Candlelight - na koniec kwitnienia jest cała w plamach, kwiaty za mocno się rozkładają.
English Garden - rok w rok choruje, jest łysa już w połowie sezonu. Słabo kwitnie.
Gospel - kwiat ma ładny, nawet bardzo. Co z tego jak sam krzak to 2 patyki bez liści a kwiatów jest słownie 2 sztuki na cały sezon.
Oczywiście istnieje opcja bardzo prawdopodobna, że sadzonki miałam kiepskie a same odmiany są u innych OK.
Wypada słaba sadzonka Iriny - ciągle puszcza odrosty korzeniowe, jest strasznie kiepska jakościowo i mam drugą, ładną.
Zastanawiam się jeszcze nad Wedding Piano - to nie jest spektakularna odmiana w kwietniu i brzydko przekwita ale na początku kwiat ma ładny. Sadzonka przez 3 lata zbudowała mini krzaczek w ilości 2-3 badyli. Szczupak jest a miejsca ma tam dużo. Może zostawię ale za nią coś dosadzę.

Zamówiłam:
) Coral Babylon Ice
2) Eyes for You
3) Dame Judi Dench (AUSquaker)
4) The Mill on the Floss (Austulliver)
5) Playfull Rokoko
6) La Villa Cotta
7) Eye of the Tiger
8) Chartreuse de Parme
9) Dolce Vita (DELcentoran)
10) Princesse Astrid de Belgique
11) Cardinal Hume
One są z gołym korzeniem. Miałam też już nie kupować takich ale akurat tych odmian w donicy nie spotkałam. Część pójdzie do gruntu a część do donic i zostanie zadołowana. Jak się przekorzenią to pójdą do donic na tarasie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:56, 09 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
April napisał(a)


Buziak

Ciebie na chwilę zostawić samą.... a już zrobiłaś. Łał Dobrze to wygląda
A gdybyś chciała przedłużyć o ten kawałek, to polecam w OBI są takie ustrojstwa do prowadzenia węża z rolkami, chyba Gardeny. Niedrogie, ok 20 zeta. Zawsze można wbić o brzeg rabaty i bez wysiłku ciągniesz gdzie chcesz a wąż nie niszczy roślin. Ja swojemu już trzy takie nabyłam i chyba jeszcze ze dwa kupię. Problem rozwiązany a jeszcze się facet cieszy bo wygodniej, lżej rozwija/ciągnie wąż. U nas np. te rozwijane bębny na kółkach się nie sprawdziły.

ooo, muszę zobaczyć. Ja kiedyś takie fajne prowadnice węża żeliwne widziałam ale drogie były.

No zrobiłam bo padać przestało. Trawnik był mokry więc szybko się go ściągało. Przy okazji zobaczyłam ile znowu chwastów mam, trzeba się przejść niestety i wypielić bo za młody trawnik na chemię i chyba też nie chcę pryskać. Aż tyle pielenia nie ma.
Twoje dwie róże też na zamówieniu są.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 08:06, 09 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Dame Judi Dench (AUSquaker), chciałam ale nie było
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kokesz 08:15, 09 wrz 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Ja miałam tak wąż pociągnięty przez rabatę.
eM zrobił z rurki takie długie U i tym przymocował go do ziemi,jak wsuwką do włosów.
Za rabatą można było już tym wężem wywijać na wszystkie strony
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kasia_CS 08:40, 09 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
April napisał(a)

ustrojstwa do prowadzenia węża


oo też mialam takie coś zaproponować - sama chętnie kupię, tylko ja chciałam coś ozdobnego, żeliwnego znaleźć
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
galgAsia 09:03, 09 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Aprilku, czy to o to chodzi? No fajne ustrojstwo . Buziaki dla wszystkich na okoliczność poniedziałku i deszczu!!!
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
April 09:28, 09 wrz 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10204
Asiu, dokładnie o to chodzi. Pomieszałam firmę ale takie coś. Jest absolutnie pomocne, nawet po prostej, długi wąż, jest lekki bo te rolki się kręcą. A na moich przestrzeniach to bardzo ważne. Nie wszędzie mam jeszcze linię kroplującą.
____________________
April April podbija las Mazowsze
tulucy 09:32, 09 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Parę z tej listy to bym jeszcze chciała... Tylko chcieć to se mogę na razie...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies