Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 19:46, 08 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
galgAsia napisał(a)
Rabata w kolorze bursztynowo - bordowo - kremowym z kapką różu... No brzmi to nad wyraz intrygująco . I pobudza wyobraźnię . Rabata w tej chwili wygląda pięknie, nie mogę się doczekać jej wypełnienia. A w lewej części rabaty to ambrowiec Slender Sillhuette? nawet jak coś pokręciłam, to drzewo piękne jest
ciekawe jaka fizycznie wyjdzie
Tak to Slender. Na pierwszych stronach wątku jest jak wyglądał po wsadzeniu. Patyk. Bardzo w tym roku przyrósł. Taka ciekawostka. W sumie jest wąski ale młode gałązki są wiotkie i pod ciężarem liści odchylają się na boki. W sumie jest więc dużo szerszy pod koniec lata a na wiosnę gałązki lekko drewnieją i znowu idą w górę.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 19:48, 08 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Gosiek33 napisał(a)
Znowu Ciekawa jestem widoku po obsadzeniu
no niekończąca się opowieść ja też jestem jej ciekawa. Rzucała się w oczy, że za mała jak hortensje po 1,5 metra wyskoczyły w górę i zjadły rośliny pod spodem
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 19:56, 08 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
mrokasia napisał(a)
Wow! Kawał rabaty wyszedł. EM jakoś przebolał utratę trawnika???
Bardzo jestem ciekawa tej nowej/starej rabaty .
no duża. 6 m na 2,5 m. Jak na mnie to ogromna
eM jeszcze nie został uświadomiony. Cichaczem robię jak w pracy jest. Skończy się jak zwykle na fochu choć dziwi mnie ta determinacja w obronie trawnika. Przecież mniej koszenia będzie miał. Nic go to nie kosztuje bo to moja praca i fundusze. A trawy zostało dokładnie tyle by pograć w kometkę lub rozstawić stół na 20 osób. Chyba przestałam się już przejmować jego humorami.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 20:03, 08 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Anda napisał(a)
Niezle rabacisko
Ano spora jest. Kiedyś planowałam większą ale za mały ogród na takie duże obszary roślinne. Nie wiedziałabym co z tym zrobić. A tu mam ideę i chyba się wpisze w stylistykę całości.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 20:11, 08 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Gosiek33 napisał(a)
Zimą widać tylko kran? Resztę chowasz?
Tawuł nie chcesz? Gold fountain do 110 gdy nie tniesz. Ładny pokrój
patrzę na nią... Muszę pomyśleć
Tak, zimą tylko kran jest. Węże chowamy do domku. Od zimna parcieją szybciej.
Kiedyś myślałam nad jakimś bardziej eleganckim kranikiem ale projekt chwilowo zawieszony został. Jak nie mogę się męża naprosić o naprawę oświetlenia to co dopiero mówić o wymianie kranu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 20:49, 08 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
czyli nie tylko ja taka "wybredna" )


tylko u Ciebie to dlatego, że Ty już wszystko widziałaś, a u mnie tak dlatego, że za mało się znam
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 21:05, 08 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Ja chyba po prostu szukam dziury w całym a może za dużą kolekcję zrobiłam różności i po wizycie u Danusi mało co zaskakuje. Wręcz brakuje mi takich smaczków i zapominam, że niedawno taka gama jeżówek jak ta na kiermaszu do kupienia spowodowałaby moje bankructwo. Teraz się częściowo nimi nasyciłam i już nie zrobiły takiego wrażenia. A roślin jest taka ilość, że co i rusz mnie jakieś odmiany zaskakują u kogoś. Te nasze wspólne wizyty ogrodowe chyba najwięcej mi frajdy dają. I sadzonek nowych

W sumie to dochodzę do wniosku, że wolę ogród po zmroku. Bałaganu i błędów tak mocno nie widać

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
mrokasia 21:17, 08 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Iwona, Ty masz tyle różności i smaczków w ogrodzie, łącznie z dodatkami, że mogłabyś obdzielić kilka ogrodów. A że wciąż pracujesz nad osiagnięciem swojego ideału to moim zdaniem dobrze - po to ma się hobby .
Co posadzić to doradzić Ci nie potrafię, ale jestem przekonana, że coś fajnego wymyślisz a najpewniej spotkasz w szkółce.

A jeśli chodzi o przedłużenie tej rabaty przy domu w stronę tarasu i problem z podlewaniem to o co dokładnie chodzi? O to, że węża będziesz musiała przez rabatę przeciągać?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 22:26, 08 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ja bym powiększyła mój m ostatnio coś dziwny, sam róże każe kupować. Dziś go przekonałam (przy minimalnym wysiłku hmmm), żeby przy remoncie łazienki przenieść pralkę i suszarkę do garderoby. Najpierw nie chciał, a potem stwierdził, że ok, tylko robimy drzwi między łazienką a garderobą. Jest to do wykonania. W szoku jestem jeszcze.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 23:22, 08 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Kasia, tak o podlewanie i o wąż chodzi. Jak przełożę go w środku rabaty to rośliny połamię bo on jest tak jakoś na styk a ja biegam z nim po rabatach. Polewaczka tylko od czasu do czasu włączana.

Lucy ja dziś 11 róż zamówiłam (niby wyliczone gdzie będą wsadzone ale...) + 2 dla Aplilka.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies