Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 12:07, 25 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Iwonko - mnie też się teraz ta rabata podoba, wcześniej coś na niej brakowało - miejsca jak się hortki rozrosły a potwory są po 1,5 metra w każdą możliwą stronę. Lubię je bardzo. Teraz buczek formowany na środku gwiazdorzy choć na zdjęciach go słabo widać. Jeszcze musi być wysypana kora i na środku koło jakimś kamieniem (nie wiem jakim) i róże i tulipany wsadzone. Czasu brakuje na wszystko co by się chciało zrobić.

Derenie - piękne są. Ja chyba mój Venus trochę uśmierciłam zbyt częstym przesadzaniem w upały. Ech, niby jest żywy od głównych gałązek ale końcówki dramat, kwiatów nie będzie, pączki martwe. Liści zero. Ja mam 4 sztuki, jakbym miała jeszcze miejsce to pewnie ze 2 by weszły - China Girl i może Rubra.
Teutonię kiedyś Bożenka polecała, moje guru hortensjowo-dereniowe
https://www.ogrodowisko.pl/watek/5534-hortensjada?page=353#post_4

a mi się ją przez głupi przypadek udało zakupić.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
galgAsia 13:54, 25 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
inka74 napisał(a)
GałAsiu - dzisiejsze zdjęcie hortki Skyfall dla ciebie wg mnie kolorystyka bez zmian ale ładny ma ogólnie kształt krzaczka

Dziękuję
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
inka74 07:53, 26 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Przyszedł i coraz bardziej mi się podoba, jak jest złożony i jakie informacje są podawane.


Przyszły też róże. Całe wiaderko się moczy. Dziś sadzenie róż i tulipanów. I może uda się zakończyć sezon, jupi!!!
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 08:58, 26 paź 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
inka74 napisał(a)
Przyszedł i coraz bardziej mi się podoba, jak jest złożony i jakie informacje są podawane.


Przyszły też róże. Całe wiaderko się moczy. Dziś sadzenie róż i tulipanów. I może uda się zakończyć sezon, jupi!!!



aleś mnie nakręciła ... tym formatem


znalazłam - 20 min oglądania, choć tyle mojego, bardzo podoba mi się zestawienienie kolorów i kształtów rozwiniętych kwiatów na samym końcu


jakie kupiłaś?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Iwonka 09:08, 26 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
Miejsce to podstawa Ja jestem przerażona, jak wsztstko po latach się rozrasta. I nadal za ciasno sadzę.
A buczka już widać Fajną ma przeciwwagę w postaci kolumny ambrowca.
Podziwiam za cebule. Ilość niesamowita. Ja przeciągałam jak mogłam, ale dziś nie ma zmiłuj się. Malutko mam więc może jakoś pójdzie.
Bożenki wątek to też moja encyklopedia hortensjowo-dereniowa. Nie ma to jak sprawdzone info z pierwszej ręki Na fb ma dużo fajnych zdjęć, często podpisanych, jaka to odmiana.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
inka74 11:36, 26 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gosiu siedzę i oglądam zamiast sadzić. A właściwie piję kawę na tarasie bo jest tak ładnie. Kotka leży obok i mruczy. Czego więcej potrzeba? Katalog jest coraz ciekawszy. I praktyczny. Delektuję się zdjęciami i opisami.

Iwonka, u mnie dużo bylin, łatwiej roszadę zrobić niż z drzewami i krzewami.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 12:13, 26 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33623
Katalog mi się rownież podoba, ale wolałabym jednak wydanie na gładkim papierze, a nie tym akwarelowo-kartonowym. Może to angielskie na takim właśnie jest, bo niemieckie jest wydane na takim bardziej szorstkim kartonowym papierze.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
jolanka 17:03, 26 paź 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
No właśnie, mnie tez nie podoba się papier, na jakim ten katalog jest wydrukowany. Mam wrażenie, że przez to nie są dobrze pokazane kolory róż. Gładki byłby o niebo lepszy

Posegregowałam dzisiaj tylko kupione cebule, ciekawa jestem kiedy je w końcu posadzę. Szykuję się na poniedziałek, może pogoda będzie dobra. Fajnie, ze odpoczęłaś trochę, trzeba łapać promyki póki się da
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
gosika67 23:41, 26 paź 2019


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Piękne masz te niezmordowane zawilce. Po moich nie ma śladu.Iwonka ten ostatni kadr co to za krzew z tymi czerwonymi liśćmi koło hortki?
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
inka74 14:00, 27 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ewa, Jola papier jest jaki jest, taka moda. Ekologia. Wbrew pozorom on jest droższy niż taki błyszczący. Zauważyłyście, że zmieniają nieznacznie wymiary krzaków róż? Czy mi się wydaje... Muszę znaleźć katalog sprzed 3-4 lat albo z książką porównam.

Gosiu to czerwone to dereń kousa o ile o tym zdjęciu mówimy


Zawilce w tym roku obsypane kwiatami. Szaleją nadal. Nawet "sałatowy" kwitnie jednym kwiatkiem co prawda ale i to dobre.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies