Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

April 07:34, 24 paź 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
inka74 napisał(a)


Fajne to ujęcie
Dereń się przebarwił pięknie a przecież tam sporo cienia masz. Tylko popołudniem chyba go muska słońce.Czy się mylę?

Ja jestem zła bo z trzech ogromnych cebul fioletowej korony, dwie zaczęły od środka gnić a przechowywane prawidłowo. Tylko jedna zdrowa Kupowane w Skierniewicach.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Magleska 07:37, 24 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
inka74 napisał(a)


Iwonka czy to Ambrowiec ?jak długo go masz ?obcinasz go ?
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
inka74 09:33, 24 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
April napisał(a)


Fajne to ujęcie
Dereń się przebarwił pięknie a przecież tam sporo cienia masz. Tylko popołudniem chyba go muska słońce.Czy się mylę?

Ja jestem zła bo z trzech ogromnych cebul fioletowej korony, dwie zaczęły od środka gnić a przechowywane prawidłowo. Tylko jedna zdrowa Kupowane w Skierniewicach.
Ten dereń pierwszy raz takie kolory złapał. Myślę że to wpływ pogody. Nadal jest ciepło a było też trochę chłodniej ale bez przymrozków. Tam wbrew pozorom sporo słońca jest i rano i po południu ale takiego rozproszonego.
Szkoda cebul. Nie dosyć że rzadkie to jeszcze drogie. Może od początku coś było nie tak...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:38, 24 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Magleska napisał(a)


Iwonka czy to Ambrowiec ?jak długo go masz ?obcinasz go ?
tak, to ambrowiec. Slender. Niedawno robiłam porównanie jak przyrastał - zerknij
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6603-przerwa-na-kawe?page=878#post_9

Nie tnę go. On tak naturalnie wąski. W tym roku po raz pierwszy podcięłam kilka gałązek od dołu. Tylko dziad nie chce się przebarwiać na czerwono. I nie wiem czego mu potrzeba bo jest w słońcu. Może jeszcze czasu a może kwaśniejszej gleby.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
galgAsia 11:02, 24 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Hortka Skyfall nie chce mi wyjść z głowy . Mam ją w koszyku i się waham... Przebarwia się? Myślisz, że sprawdziłaby się w donicy? - w końcu taka kompaktowa ma być... Jakbyś przypadkiem miała ją na końcu obiektywu - pokaż, dobrze?
Golden Arrow mam i ja, cały czas tłoczy kwiatki, no już go kofffam
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 11:17, 24 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Iwonka, pokaż mi tego swojego derenia aurea w cieniu, pliiiiis.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 16:14, 24 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Dziewczynki, problem jest na razie bo ja wracam teraz do domu jak już jest mega późno a rano wyskakuję jak najszybciej się da, doba mi się skróciła ;(

Asiu - zdjęcie Skyfall jak pokazywałam po zakupie jest nadal aktualne, na razie z tego kojarzę nei przebarwiła się mocniej, stoi w cieniu w donicy bo nie było czasu na dołowanie

Mrokasiu - zrobię najpóźniej w sobotę choć bym powiedziała, że u mnie nie do końca jest on miarodajny bo to dereń sadzony w tym roku. Ma go moja znajoma posadzonego pod drzewami, jest zielonkawy po prostu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Magleska 20:12, 24 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Iwonka dziękuję Ci bardzo za ten pokaz ambrowca jak dla mnie to kolejne moje drzewka do przesadzenia póki małe przynajmniej mam pomysł gdzie i niech sobie rosną do woli
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
inka74 11:27, 25 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Madzia - cieszę się że na coś może to się przydać.

GałAsiu - dzisiejsze zdjęcie hortki Skyfall dla ciebie wg mnie kolorystyka bez zmian ale ładny ma ogólnie kształt krzaczka
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Iwonka 11:41, 25 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
inka74 napisał(a)
W skrócie została poszerzona jedna rabata i nadal nad nią pracuję. To ta pod oknem, z boku działki za tarasem. Trawnik się zmniejszył


Podoba mi się ta rabata, jest gęściutka i zgrabna. Ambrowiec super przyrósł.
Nadrobiłam Iwonko zaległości u ciebie Fajnie wszystko się przebarwia. Przymrozek chyba was ominął! Poczytałam o dereniach. Moje odkrycie tegoroczne Cheeroke chief zapisałam i będę polować wiosną na jakiś ładny okaz. I na Venus też Teutonia urzeka falistymi podsadkami. Mama 3 derenie, czyżbym trzy kolejne chciała No miłość jak nic
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies