Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Rojodziejowa 08:26, 27 lip 2018


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8438
nawigatorka napisał(a)
haha nie dacie rady


No ja z pewnością nie podołam Ale czemu by nie spróbować.
Jakoś tak kojarzy mi się, że te nalewki to już tacy ogrodnicy z prawdziwego zdarzenia robią więc mnie do nalewek daleko haha

Mój tato coś tam robi, ale raczej takie "normalne": wiśniówkę, malinówkę, porzeczkówkę, pigwówkę i orzechówkę. Na weselu mieliśmy malinówkę i wiśniówkę jego produkcji i zeszło wszystko, a czystej zostało że hoho...

Zaraz lecę resztę moich grabów fotografować, bo jeszcze 5 na niższym poziomie mam.


A co do pomysłu z jukami to Toszko jak myślisz z czym by je sparować,żeby to fajnie wyglądało?
Chciałam je między murki włożyć i dodać im jakieś trawsko. Byłoby dobrze? Ten piny mnie do tego skusił:
https://pl.pinterest.com/pin/206461964152363001/


____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
nawigatorka 08:49, 27 lip 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Rojodziejowa napisał(a)


No ja z pewnością nie podołam Ale czemu by nie spróbować.
Jakoś tak kojarzy mi się, że te nalewki to już tacy ogrodnicy z prawdziwego zdarzenia robią więc mnie do nalewek daleko haha

Mój tato coś tam robi, ale raczej takie "normalne": wiśniówkę, malinówkę, porzeczkówkę, pigwówkę i orzechówkę. Na weselu mieliśmy malinówkę i wiśniówkę jego produkcji i zeszło wszystko, a czystej zostało że hoho...

Zaraz lecę resztę moich grabów fotografować, bo jeszcze 5 na niższym poziomie mam.


A co do pomysłu z jukami to Toszko jak myślisz z czym by je sparować,żeby to fajnie wyglądało?
Chciałam je między murki włożyć i dodać im jakieś trawsko. Byłoby dobrze? Ten piny mnie do tego skusił:
https://pl.pinterest.com/pin/206461964152363001/



Te normalne nalewki najlepsze
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Rojodziejowa 09:14, 27 lip 2018


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8438
nawigatorka napisał(a)
A grabom yo po prostu trzeba przyciąć wszystkie gałęzie choćby symbolicznie albo trochę więcej tak by pobudzić uśpione paki do ruszeniaz ale to spore drzewa wiec może potrwać. Moje graby te zwykle kupione piltora roku temu mimo cięcie jeszcze ani świeżego liścia nie wypuściły poza rym co miały. Ale zimujA i żyją ale czasu im trzeba.
Krzywuskowi zrobiłabym odciąg. Moj jeden tez potrzebuje ale ze rosnie w podjezdzie wiec to teoche niewykonalne


Odciąg będzie.

A teraz mi jeszcze powiedzcie proszę, co Waszym zdaniem zrobić z takimi gałęziami które są dość nisko? Bo ja bym je chętnie odcięła, żeby te graby miały niskie bo niskie ale jednak jakieś nóżki. Proszę na tragiczne tło nie patrzeć. Mam taki bandżaj, żr mam nadzieję, że te zdjęcia które robię kiedyś będę mogła umieścić w metamorfozach jako "przed".



A jak utnę taką gałąź, to zasmarować ją maścią ogrodniczą?

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
leon60 09:52, 27 lip 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Takie a nawet grubsze gałęzie odcinałam niczym nie smarowałam i jest ok
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Rojodziejowa 10:00, 27 lip 2018


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8438
leon60 napisał(a)
Takie a nawet grubsze gałęzie odcinałam niczym nie smarowałam i jest ok


Dzięki Olu
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Monka 10:22, 27 lip 2018


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
Asia czyli co można jeszcze teraz przycinać graby ? bo moje też nie są okazałe
____________________
Monika ogród i co dalej
leon60 10:40, 27 lip 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Mozna ciąć
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
Toszka 11:41, 27 lip 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Są dwa terminy cięcia drzew - wiosenne (bezlistne) mające na celu pobudzenie, odmłodzenie drzewa
i cięcie letnie, w lipcu do połowy sierpnia - to cięcie jest formujące

Grab jak większość sadzonych drzew/krzewów pierwsze 3 lata korzeni się i w tym czasie nie powinien dynamicznie rosnąć...bo ciachnięte korzenie nie wykarmią masy zielonej.

Od dołu równo wszystkie bym wydepilowała. Na wiosnę równo pionowo skróciła wszystkie gałązki. Mocno skróciła. Rozkrzewią się i zgęstnieją. latem znów cięcie skracajace wybujałe wiosenne przyrosty.
Teraz w korzenie daj im fosfor niech korzenią się i mają pierwiastek bydulcowy (m.in. DNA)


Yukki
mam do nich mieszane uczucia. Kwiaty mnie zachwycają, ale z biegiem lat te rozety zamierające i nowe, rozłażące się bez ładu i składu już nie Pozbyć się yukk niemal nie sposób.Żywotne dziady, że hej...jesli im tylko miejsce podpasuje.
Pinterest mi słabo chodzi i przez to pina nie mogę pokazać. Pin utrzymany w stylu kalifornijsko-mexykańskim Połączenie mocnej formy yukki ze zwiewnymi trawami, w tym brązowymi, stipa, szałwią, czyśccem wełnistym. Czyli dodatkiem są zwiewne, delikatne rosliny wkomponowane z mocna, pionową formę lisci yukk. Mozna dodać jakieś margerytki, jeżówki, perowskię ale niska np.Little Spirit, odętka. Na dole mozna dodać mocną, okrągłą fakturę liści - brunnery lub bergenie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Johanka77 13:23, 27 lip 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Czyli jeszcze muszę podkrzesać moje graby...
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
mrokasia 13:28, 27 lip 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Toszka napisał(a)

Pinterest mi słabo chodzi i przez to pina nie mogę pokazać. Pin utrzymany w stylu kalifornijsko-mexykańskim Połączenie mocnej formy yukki ze zwiewnymi trawami, w tym brązowymi, stipa, szałwią, czyśccem wełnistym.


Toszka!!! Chcę bardzo tego pina!!! Mam rabatę z jukami i lawendą i coś bym tam dokomponowała, może właśnie stipę???

Asiu, sorry za taka prywatę
Przyszłam sobie popatrzeć na spokojnie co tam u Ciebie a tu taki temat
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies