Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

ajka 16:00, 21 kwi 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4038
Johanka77 napisał(a)
Moja Hakone w słońcu:



Piękny zaułek.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Rojodziejowa 16:05, 21 kwi 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8659
ajka napisał(a)
Poczytałam o tym klonie Ginnala i faktycznie jest piękny, szkoda że nie wiedziałam o nim wcześniej.

Cieszę się, że się podoba mój wybór!

Szukałam czegoś właśnie w takiej formie długo, a to dlatego, że nic w okolicy nie było. Po moje pierwsze 3 drzewka jechałam 100km. Jedno zostało zgryzione przez pisura i to akurat to najbliżej domu :/ Ale okazało się, że przez ten czas w okolicy pojawiło się w szkółce i to w cenie 10zł za sztukę Co prawda i tak wysyłkowo, ale jakby coś było nie w porządku to blisko, żeby jechać i prosić o wymianę albo co. Zamówiłam od razu 5 sztuk Jeśli trafią się takie, które nie będą rozrośnięte, to wsadzę kilka w jedno miejsce
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Johanka77 06:39, 22 kwi 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
HannaR napisał(a)

Bo przyjedziemy i pod osłoną nocy wyprostujemy


____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 06:40, 22 kwi 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
ajka napisał(a)


Piękny zaułek.


Dziękuję! Zapraszam
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 06:41, 22 kwi 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Asia super ten placyk z tymi siedziskami!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Rojodziejowa 11:09, 22 kwi 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8659
Johanka77 napisał(a)
Asia super ten placyk z tymi siedziskami!


Teraz tylko trzeba wybrać dobre miejsce

Poradźcie mi dziewczynki, jak z tymi moimi różami zrobić. Rabata ma szerokość 120cm (wiem, bez szału). Na razie Pashminy posadzone są w dwóch rzędach po 4sztuki.

Jakie trawsko/turzyca dobrze by wyglądały jako tło (jakiś miniaturowy miskant, rozplenica)? I czy dam radę jeszcze wcisnąć mały żywopłocik przodem?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
pawel2806 12:54, 22 kwi 2020


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
trawa, róża i jeszcze żywopłocik, chyba trochę za dużo na 120cm, zdecyduj się lepiej na jeden gatunek w masie
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Agi2006 13:03, 22 kwi 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Asia skoro w donicach na murach oporowych będziesz przeplatać juki ze stipą to może na górze rozrzuć róże wzdłuz całej rabaty (całej długości murka) również ze stipą.

PS . ławeczki - siedziska do odgapienia!!!!
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Rojodziejowa 13:38, 22 kwi 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8659
pawel2806 napisał(a)
trawa, róża i jeszcze żywopłocik, chyba trochę za dużo na 120cm, zdecyduj się lepiej na jeden gatunek w masie


No właśnie też mi się najbardziej wszystko w masie podoba

Róże muszą zostać, tylko że one takie bardzo romantyczne, a mało "minimalistyczne", ale tak mnie urzekły że nie mogę ich wywalić stamtąd całkiem... i chciałam to jakoś połączyć... jakoś je takie ramy bardziej uporządkowane wziąć

No chyba, żeby je przenieść gdzieś w obrębie wzroku, a przy murku dać co innego...

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 13:42, 22 kwi 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8659
Agi2006 napisał(a)
Asia skoro w donicach na murach oporowych będziesz przeplatać juki ze stipą to może na górze rozrzuć róże wzdłuz całej rabaty (całej długości murka) również ze stipą.

PS . ławeczki - siedziska do odgapienia!!!!


Też mi to do głowy przyszło
Ale może bardziej bym je szpalerem wzdłuż muru puściła, a nie mieszała?
choć myślałam o czymś mniej zwiewnym... tak jakby o "grubości" pomiędzy stipą a jukami, ale jak pitolę, to besztajcie os razu


No a ławeczki odgapiaj, a pewnie, uważam, że to świetny patent, prosty, tani jak na taki efekt. Uwielbiam takie pomysły

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies