Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Rojodziejowa 17:14, 16 cze 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8542
Nowa12 napisał(a)
Jestem pod wrażeniem ogromu tej skarpy. I tak podziwiam Cię, że ją obsadziłaś i wygląda całkiem dobrze. Ja przy Twojej to mam mini skarpę a i tak mnie wkurza i do dzisiaj nie mam pomysłu na nią mimo, że coś tam powsadzałam.
Na reszcie spadku mam trawę i poza utrudnionym koszeniem to jakoś się ta trawa trzyma. Ale ty masz duży spadek.


Skarpy to chyba generalnie ciężki temat
Nie obsadzona część wygląda jeszcze gorzej.
A u Ciebie skarpa nieobsadzona, ale taka z trawą też jest ok, a piękna reszta ogrodu odciąga od niej spojrzenia
W sumie nie widziałam takich dużych skarp jak u mnie w ogrodzie przydomowym. Ona mi się wielkością kojarzy raczej z tymi przy autostradach

Trawa to przy sianiu i podlewaniu u mnie by np. zjechała, no ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Irga daje radę ładnie, więc na tej najwyższej części prawdopodobnie ją będziemy dawać. U Navigatorki skarpa z irgą wygląda całkiem fajnie.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Nowa12 17:21, 16 cze 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Rojodziejowa napisał(a)


Skarpy to chyba generalnie ciężki temat
Nie obsadzona część wygląda jeszcze gorzej.
A u Ciebie skarpa nieobsadzona, ale taka z trawą też jest ok, a piękna reszta ogrodu odciąga od niej spojrzenia
W sumie nie widziałam takich dużych skarp jak u mnie w ogrodzie przydomowym. Ona mi się wielkością kojarzy raczej z tymi przy autostradach

Trawa to przy sianiu i podlewaniu u mnie by np. zjechała, no ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma
Irga daje radę ładnie, więc na tej najwyższej części prawdopodobnie ją będziemy dawać. U Navigatorki skarpa z irgą wygląda całkiem fajnie.


Też miałam takie skojarzenia z autostradą. Chociaż na tych wysokich skarpach jakoś się roslinność trzyma. Nawet krzewy i większe rośliny rosną.
Ja nie planowałam irgi bo taki trochę bałagan wprowadza na rabacie i przez to jakoś jej nie lubię. Ale na takie miejsca to pewnie dobre rozwiązanie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Rojodziejowa 17:28, 16 cze 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8542
Nowa12 napisał(a)


Też miałam takie skojarzenia z autostradą. Chociaż na tych wysokich skarpach jakoś się roslinność trzyma. Nawet krzewy i większe rośliny rosną.
Ja nie planowałam irgi bo taki trochę bałagan wprowadza na rabacie i przez to jakoś jej nie lubię. Ale na takie miejsca to pewnie dobre rozwiązanie.

Przy autostradach to jakieś takie siatki kładą, zasypują ziemią i potem sadzą lub sieją. Można by i pomyśleć o czymś takim...

No irgę mam wsadzoną górą skarpy i zaletę ma jedną sporą - w nosie ma to, że szmata jest pod nią i rośnie jak szalona, jest całkiem bezobsługowa. Na mniejsze skarpy i rabaty też bym jej nie nie dawała. Kiedyś dałam ją tak w sumie eksperymentalnie, czy da radę i zdecydowanie mnie zaskoczyła pozytywnie
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
sylwik69 09:31, 18 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Na mojej skarpie,ktora jest także bardzo stroma dają radę: irga,bodziszki,paprocie,poziomki,irysy,orliki i trawy ozdobne,których nazwy nie pamiętam.Dorastają do 50-60 cm,są paskowane i nie tnę ich ,bo ciężko do nich dotrzeć,a fajnie rozświetlają
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
SylwiaBe 20:08, 19 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Cześć Asiu, witam się po raz pierwszy
Tzn wcześniej zaglądałam oczywiście
Tworzysz ogród całkiem w innym niż ja, ale nie zmienia to faktu, że i tak mega cieszy oko trzymam kciuki za realizację planów
Odnośnie skarpy, też będę miała takową do aranżacji, ale na szczęście małą, niestromą, może w przyszłym roku, kto wie? Na pewno coś zgapię, bo sama to kompletnie nie mam pomysłu hehe
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Rojodziejowa 18:56, 26 cze 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8542
SylwiaBe napisał(a)
Cześć Asiu, witam się po raz pierwszy
Tzn wcześniej zaglądałam oczywiście
Tworzysz ogród całkiem w innym niż ja, ale nie zmienia to faktu, że i tak mega cieszy oko trzymam kciuki za realizację planów
Odnośnie skarpy, też będę miała takową do aranżacji, ale na szczęście małą, niestromą, może w przyszłym roku, kto wie? Na pewno coś zgapię, bo sama to kompletnie nie mam pomysłu hehe


Sylwia dziękuje. Jak tylko widzisz coś, co możesz zgapiać to bardzo się cieszę
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 18:59, 26 cze 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8542
No dobra HELP!! Pastwię się nad moim Gienkiem. Chciałam bo już powoli rozbierać z tych liści od dołu na modlę tych wielopiennych pięknych parasolowatych drzewek, ale mam obawy czy jie posuwam się za daleko... ciąć wyżej, czy na razie zostawić?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 19:05, 26 cze 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8542
sylwik69 napisał(a)
Na mojej skarpie,ktora jest także bardzo stroma dają radę: irga,bodziszki,paprocie,poziomki,irysy,orliki i trawy ozdobne,których nazwy nie pamiętam.Dorastają do 50-60 cm,są paskowane i nie tnę ich ,bo ciężko do nich dotrzeć,a fajnie rozświetlają


A Twoja skarpa jest bardzo nasłoneczniona?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Nowa12 20:17, 26 cze 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Rojodziejowa napisał(a)
No dobra HELP!! Pastwię się nad moim Gienkiem. Chciałam bo już powoli rozbierać z tych liści od dołu na modlę tych wielopiennych pięknych parasolowatych drzewek, ale mam obawy czy jie posuwam się za daleko... ciąć wyżej, czy na razie zostawić?


A co to za drzewko?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Rojodziejowa 20:19, 26 cze 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8542
Agato to Klon Ginnala.

Jeszcze ciut wyżej ciachnięty.
Jeden z badyli to bambus bo mi gałązka szła w bok zamiast do góry wiec ja przywiązałam.

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies