Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Rojodziejowa 19:48, 15 maj 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8693
HannaR napisał(a)
A my będziemy zachwycać się efektem.
Ja uwielbiam takie nowoczesne konstrukcje. U mnie trochę inny styl wyszedł, ale w następnym wcieleniu będę miała na pewno bardzo nowocześnie .

Też się będę zachwycać, jeśli wyjdzie tak jak chcę


Agi2006 napisał(a)
Juz nie mogę się doczekać tej wiaty u Ciebie. Szkoda ze u mnie nie ma już miejsca na taką


Też się nie mogę doczekać!!

Ale miejsca to u Ciebie chyba nie brakuje, może byś gdzieś upchnęła Ale rozumiem, o co chodzi bo u mnie niby działka jest wielkościowo spoko, ale jednak, nie wszystko się da wcisnąć



____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
basik 12:19, 16 maj 2020

Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 64
Fajny ten projekt wiaty...i ona dużo załatwi z porządkiem. Bardzo mi się podoba, mogę prosić na priv o firmę i cenę?
____________________
Basia nowocześnie,ale trochę romantycznie...chciałabym
Rojodziejowa 13:51, 16 maj 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8693
basik napisał(a)
Fajny ten projekt wiaty...i ona dużo załatwi z porządkiem. Bardzo mi się podoba, mogę prosić na priv o firmę i cenę?


Poszedł priv
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Anda 15:41, 16 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Mnie również się bardzo podoba
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rojodziejowa 18:43, 16 maj 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8693
Anda napisał(a)
Mnie również się bardzo podoba




Teraz mi jeszcze ludziska jak posadzić ta rozplenice w nogach grabił żeby podświetlenie które tam jest dobrze wyglądało..?


Nie wiem ile jej zamówić

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Johanka77 10:09, 17 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Asia możesz to zdjęcie zrobić bardziej an fas?
Oczywiście rozplenice posadź pomiędzy graby, co jakieś 60 cm, pewnie tak Ci wyjdzie

Al ile masz między grabami?

Wiz kartkę i narysuj rzut od góry
Prostokąt to rabata, na niej x graby i jakieś kołeczka na oświetlenie
I zaznacz odległości

Narysuję Ci wtedy rozstaw


A domek booooooombaaaaa!!!! Kurczę, chyba ściankę mojej pergoli dorobię

____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Rojodziejowa 14:25, 17 maj 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8693
Ujrzysz tu coś?

Światełkom kabel idzie "od dołu". Kabelki są naciągnięte raczej, więc możliwości manewru są raczej w dół, w stronę tarasu.

Z tym, że chciałabym uzyskać coś takiego:
https://pl.pinterest.com/pin/12666442690551288/
https://pl.pinterest.com/pin/19844054597241705/

Więc nie wiem, czy nie lepiej byłoby szpaler gęsty od ścieżki, światełka w miarę możliwości dać w stronę domu w linii z drzewami i dziabnąć drugi rząd rozplenic między drzewami a żywopłotem bliżej drzew...
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Johanka77 17:41, 17 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Rojodziejowa napisał(a)
Ujrzysz tu coś?

Światełkom kabel idzie "od dołu". Kabelki są naciągnięte raczej, więc możliwości manewru są raczej w dół, w stronę tarasu.

Z tym, że chciałabym uzyskać coś takiego:
https://pl.pinterest.com/pin/12666442690551288/
https://pl.pinterest.com/pin/19844054597241705/

Więc nie wiem, czy nie lepiej byłoby szpaler gęsty od ścieżki, światełka w miarę możliwości dać w stronę domu w linii z drzewami i dziabnąć drugi rząd rozplenic między drzewami a żywopłotem bliżej drzew...


Asia

proponuję 11 rozplenic co 60 sm (od środka karpy) na linii grabów.

Jeżeli chc esz przód - tył. tpo nei ma znaczenia, gdzie Ci wypadnie oświetlenie. Rozplenice je „obrosną”.

Ile chcesz mieć rzędów?

Tu z dwoma rzędami



____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Rojodziejowa 22:11, 18 maj 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8693
Status update: w okolicy dorwałam tylko 8 sztuk Hameln, więc pójdzie w róże. Więcej ma być w czerwcu...

W moje eksperymentalne rabaty przy wejściu wsadziłam dwie Hakone All Gold, bo tylko tyle mieli... Zobaczym jak im tam będzie, jeśli dobrze, to się dokupi
W drugiej suchodrzewy poprzyginałam do ziemi, bo wymyśliłam, że może mi się z nich dywan zrobi.

Patrzyłam na materiał zielony na moje kostki... i obok mnie mają Cis Elegantissima, albo Świerk Serbski Karel... tylko, czy on by się na kostkę nadał? I który z nich lepszy na moją wietrzną, mroźną, glinianą górkę? Cis chyba jest mniej wymagający, nie?

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Agi2006 22:48, 18 maj 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Asia z cisem nie pomogę bo nie mam. Ale liczę na zdjecia roz z rozplenicami i ciekawa jestem Twojej rabaty wejsciowej.pamiętam jak kombinowalas ze skrzypem. Potem doszło jeszcze oświetlenie jak dobrze pamiętam. ..
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies