Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Rojodziejowa 09:24, 02 sie 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8449
ajka napisał(a)
Dziewczyny, zadam pewnie głupie pytanie. Po co czeszecie te stipy? Dla wyglądu czy ma to jakiś większy sens? Bo kupiłam dwie i teraz nie wiem, czy też mam je czesać?

Juki ze stipami naprawdę wyglądają przepięknie, jak kiedyś zdecyduję się na jukę, to też to połączenie zastosuję


Wiesz co, jeśli o mnie chodzi to bardziej dla wyglądu. Jak sa tak bardzo poczochrane to wtedy fajnie im robi delikatne przeczesanie. Ale teraz wyczesałam je za bardzo. Niektórym stipa sie pokłada i wtedy wydaje mi się, że mogłoby to pomóc, żeby one się podniosły skoro się ich trochę nasion pozbawi i przez to ciężaru zwłaszcza podeszczowego. A niektórzy tak zbierają nasiona, żeby je potem zasiać. Może podejmę tą próbę, tylko się muszę dobrze wczytać w metodę
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
MiluniaB 12:58, 02 sie 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387



No i jeśli chodzi o jeżówki to chyba miłość!! Micha mi się do nich strasznie cieszy:

Stipa pięknie wyczesana od razu lepiej się prezentuje. Ja jednak też jestem za jej czesaniem chociaż wcześniej tego nie robiłam.

Jeżówki piękne. Wcześniej takich nie widział - przypomnij ich odmianę Naprawdę jest co podziwiać
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Rojodziejowa 13:42, 02 sie 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8449
Miluniu ta jeżówka to Fountain Pink Eye. Jest kilka odmian bardzo podobnych do niej, np. Pretty Parasols , Funky White, Trevi Fountain.

Pojechałam dziś na łowy. Chciałam znaleźć jakiegoś takiego wariata Klona Seiryu albo Wiąza Jacqueline Hiller a wrociłam z Metasekwoją Chińską Gold Rush:


Spodobało mi się, że jest taka krzywa pani mówiła, że bardzo lubi cięcie? Chciałabym ją poprowadzić w takie nieregularne drzewko trochę w stronę bosai
Wyjeżdżają stąd funkie, zostaje bukszpan, cisy i hakone.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
MiluniaB 15:05, 02 sie 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Dziękuję Ci bardzo za informację. Zanotowałam jeżówki Będę na nie polowała chociaż nie mam zbytnio miejsca, ale takie cudeńka jeszcze wcisnę

Fajny ten nowy nabytek i popieram, że taki nieregularny - krzywy Oj czuję, że będzie zachwycał

Chyba masz podobne lampy ogrodowe słupki do moich
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MartaCho 16:19, 02 sie 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Grunt to elastyczność

Bardzo mi się podoba ostatnio ta metasekwoja- ma takie soczyste limonkowe te igiełki, taki fajny rozświetlacz. Super zakup! Będziesz zadowolona
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Rojodziejowa 18:17, 02 sie 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8449
MiluniaB napisał(a)
Dziękuję Ci bardzo za informację. Zanotowałam jeżówki Będę na nie polowała chociaż nie mam zbytnio miejsca, ale takie cudeńka jeszcze wcisnę

Fajny ten nowy nabytek i popieram, że taki nieregularny - krzywy Oj czuję, że będzie zachwycał

Chyba masz podobne lampy ogrodowe słupki do moich



Na cudeńka zawsze jakieś miejsce się znajduje.

Zobaczymy, czy wariatowi będzie dobrze w tym miejscu

A moje lampy właśnie chyba kiedyś zauważyłam u Ciebie
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 18:20, 02 sie 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8449
MartaCho napisał(a)
Grunt to elastyczność

Bardzo mi się podoba ostatnio ta metasekwoja- ma takie soczyste limonkowe te igiełki, taki fajny rozświetlacz. Super zakup! Będziesz zadowolona


Oby!
Na razie wsadziłam w donicę, bo jakby przy robieniu kostki mieli mi go uszkodzić to może lepiej poczekać z wsadzaniem


Ale ten zestaw już mi się podoba


Paweł, ta metasekwoja to przez Ciebie/ dzieki Tobie
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
pawel2806 20:04, 02 sie 2021


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Dzięki wielkie, w donicy też wygląda super Teraz hakone po całości i rabata gotowa ( miej na uwadze że metasekwoje to spore drzewa, ale to za XX lat, wtedy usuniesz)
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Rojodziejowa 20:12, 02 sie 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8449
pawel2806 napisał(a)
Dzięki wielkie, w donicy też wygląda super Teraz hakone po całości i rabata gotowa ( miej na uwadze że metasekwoje to spore drzewa, ale to za XX lat, wtedy usuniesz)


No niby pisze ze przy tej odmianie za 10 lat to 3m. Babka mówiła, żeby ciąć mocno. Czytalam ze co 2-3 lata można na wiosnę podcinać korzenie żeby je trzymać w ryzach. A jak się rozrośnie, to faktycznie do tego czasu może mi się coś innego uda upolować w okolicy. Chyba, że się uda w jakiego bonsai ją poskromić
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Ogrodowy_Kal... 20:32, 02 sie 2021


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Przejrzałem na szybko bo ze zdjęć najwęciej można wyczytać Bardzo podoba mi się długa donico-rabata juk ze stipą. Ciekawe jak będzie wyglądało gdy zakwitną, za pewne zjawiskowo.
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies