Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Rojodziejowa 20:28, 15 paź 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8450
Agi2006 napisał(a)
Brawa dla wykonawców! Kawal dobrej roboty. Murek bardzo porządkuje przestrzeń. Fajnie będzie wygladal z nachodzącymi na niego od góry roslinkami. Ciekawa jestem jaką decyzję podejmiesz w sprawie jego kolorystyki


Marzy mi się właśnie, żeby rośliny tak się przez murek przelewały miejscami, żeby zgubić te schodki

Jeszcze sporo tam jest pracy z dosypywaniem ziemi. Pasowałoby jeszcze wsadzić tam przy murku rurę odprowadzającą wodę w dół.

Co do kolorystyki, to jak teraz patrzę, to pasuje mi ta szarość
To co zrobię z tym murkiem będzie zależało od tego, czy pozostałe murki da się wyczyścić. Bo jeśli nie i miałabym go jakoś odnowić to chyba wolałabym wszelakie murki zrobić w jednym kolorze. A z impregnatów barwiących podobają mi się jedynie białe i grafitowe.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 20:30, 15 paź 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8450
Judith napisał(a)
Czadowo! Przechadzasz sie w szpilkach, żeby zaakcentować nadejście cywilizacji? .
Gdy u nas położyliśmy kostkę fakt przejścia w „miastowych” butach był dla mnie powodem wielkiej radości .


Najśmieszniejsze jest, że właśnie już mam tak wprogramowane chodzenie w wysokich butach przed domem w taki specyficzny sposób, że mimo, że kostka jest to chodzę jak po żwirze Dzieci mają radochę. Jeżdżą na wszystkim, na czym się da
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
sylwia_slomc... 20:34, 15 paź 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
Gdzieś była pokazywana ta kostka? Bo albo nie pamiętam albo przegapiłam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Judith 20:36, 15 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9917
Rojodziejowa napisał(a)


Najśmieszniejsze jest, że właśnie już mam tak wprogramowane chodzenie w wysokich butach przed domem w taki specyficzny sposób, że mimo, że kostka jest to chodzę jak po żwirze Dzieci mają radochę. Jeżdżą na wszystkim, na czym się da

Hihi, za bardzo sie przyzwyczaiłaś .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Rojodziejowa 20:44, 15 paź 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8450
sylwia_slomczewska napisał(a)
Gdzieś była pokazywana ta kostka? Bo albo nie pamiętam albo przegapiłam


Stronę wcześniej
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Roocika 22:09, 15 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Asia, super jest z murkami i kostką. Skarpa dużo zyskała jestem ciekawa jak i co posadzisz. My pomiędzy podjazdem a skarpa mamy mega wielki rów z rurą drenarska, bo mieliśmy potopy na kostce. Ale u nas to inna inszość
Edit. Nie dziwię się, że dzieci mają radochę, tyle płaskiej przestrzeni
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Rojodziejowa 22:14, 15 paź 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8450
No też jestem ciekawa, co ja tam posadzę

Jaki krzew mogłabym tam dziabnąć zaraz za murkiem, żeby się przewieszał? Jaśminowiec by się nadawał? Obiela?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Agi2006 09:31, 16 paź 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Asia a może powtorzysz suchodrzew,który już masz. On też się przewiesza jak się go nie tnie. Polaczylabym go z różami white fairy, o których wspominałaś kilka postów wcześniej. I może dodalabym dla lekkości jakieś trawki w limonkowym odcieniu.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Rojodziejowa 10:09, 16 paź 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8450
Agi2006 napisał(a)
Asia a może powtorzysz suchodrzew,który już masz. On też się przewiesza jak się go nie tnie. Polaczylabym go z różami white fairy, o których wspominałaś kilka postów wcześniej. I może dodalabym dla lekkości jakieś trawki w limonkowym odcieniu.


Chodzi mi o bardziej o takie spływające coś. Cały czas dumam, czy przy tych wysokościach muru i dalej skarpy róże to dobry pomysł. Tak całkiem bez pielęgnacji się nie obejdzie zwłaszcza jeśli się chce, żeby ładnie wyglądały, a dbanie o wszystko o na takich wysokościach jest dla mnie wyzwaniem wręcz ekstremalnym
Więc jeśli nie dam róży to coś kwitnącego jednak by się przydało. Suchodrzew bardziej sterczy u mnie niż spływa/przewiesza się. Od góry dam raczej irgę, ona tam sobie poradzi i zarośnie ładnie.

Przed zimą zasypiemy pewnie choć trochę ziemią, ale na nasadzenia pewnie będę się decydować dopiero na wiosnę.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Agi2006 11:10, 16 paź 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
To cała zimę masz na przemyślenia. Różne opinie są na temat jalowcow ale są takie które się przewieszaja.nie znam nazwy ale widziałam w pewnym hotelu na tarasach i fajnie to wyglądało. Trzmieliny tez mogłyby być.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies