Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Rojodziejowa 23:58, 16 paź 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8272
Roocika napisał(a)


Asia, kawał murka i kawał skarpy masz. Moja chyba podobnie wysoka ale nie taka stroma. Sporo ziemi Ci tam jeszcze wejdzie. Zanim posadzisz to by się musiała uleżeć.

Czy to jest widok z jakiegoś okna?


No spora, spora. Właśnie jak Twoją oglądam na fotkach to zawsze się zastanawiam, czy te nasze skarpy nie są podobne
Akurat to zdjęcie robione mniej więcej jak stoję na rogu domu.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Roocika 10:18, 17 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Rojodziejowa napisał(a)


No spora, spora. Właśnie jak Twoją oglądam na fotkach to zawsze się zastanawiam, czy te nasze skarpy nie są podobne
Akurat to zdjęcie robione mniej więcej jak stoję na rogu domu.

Są podobne, moja skarpa jest bardziej stroma bliżej domu, a tego miejsca nie pokazuję na fotach. Też bym musiała zrobić zdjęcie z ludzikiem

Co do spływania z murka, to spływać będzie irga, ta niska co Danusia poleca ale pewnie inne okrywowe też jak tawulec pogięty, śnieguliczka chenaulta, jakaś tojeść rozesłana Kiedyś gdzieś Danusia pisała, że przy skarpie hortensje vanilla ładnie by wyglądały, bo by spływały z murka
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Wiolka5_7 13:31, 17 paź 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20440
Piękne zmiany
Ze skarpy by fajnie spływało hakone
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Agatorek 14:37, 17 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Świetnie będzie ten murek wyglądać, jak będzie z niego coś „zwisać”. Teraz też jest ładny, ale, jak dla mnie, trochę jednak za surowy.
A może trzmielina?

Pomysł na drzewko w rogu jest super. Dereń kwiecisty to dobry pomysł

A może jakiś klon kolumnowy np. Crimson sentry?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Johanka77 07:51, 18 paź 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Rojodziejowa napisał(a)
A jeszcze tak mi się pomyślało…. Jakby tak w rogu murku dać jakieś ładne drzewko? Np. derenia kousa?


O Mamo! Jak super!
Drzewko koniecznie!!!

Ja się jakaś drzewowa robię
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Joann 08:13, 18 paź 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Coś bezobsługowego by się tam przydało. Coś zimozielonego na pewno, ale pasek hakonek ładnie by też wyglądał tak wzdłuż, nie od początku i nie do końca murku.
____________________
Joanna Ogród długi
Anda 08:16, 18 paź 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Asiu, jaką masz glebę na tej skarpie? I chyba sucho tam, czy nie? Posadzić możesz wszystko, pytanie tylko, co przeżyje bez szczególnej opieki.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rojodziejowa 16:31, 18 paź 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8272
Roocika napisał(a)

Są podobne, moja skarpa jest bardziej stroma bliżej domu, a tego miejsca nie pokazuję na fotach. Też bym musiała zrobić zdjęcie z ludzikiem

Co do spływania z murka, to spływać będzie irga, ta niska co Danusia poleca ale pewnie inne okrywowe też jak tawulec pogięty, śnieguliczka chenaulta, jakaś tojeść rozesłana Kiedyś gdzieś Danusia pisała, że przy skarpie hortensje vanilla ładnie by wyglądały, bo by spływały z murka


Irga na pewno będzie górą szła... no chyba, że mnie jeszcze olśni i wymyślę coś innego. Wkurza mnie to, że zza siatki mi przełażą cuda od sąsiada.

Właśnie z tym spływaniem to mi bardziej chodzi o takie przewieszanie długimi gałązkami, coś jak tutaj: https://live.staticflickr.com/8759/28190056376_6ee87c76ba_b.jpg

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 16:32, 18 paź 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8272
Wiolka5_7 napisał(a)
Piękne zmiany
Ze skarpy by fajnie spływało hakone


No można z nią pokombinować, bo przy murku chcemy puścić rurę drenażową i zasypać te miejsca, gdzie nie ma ziemi raczej nie tą rodzimą, tylko lepszą.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 16:33, 18 paź 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8272
Agatorek napisał(a)
Świetnie będzie ten murek wyglądać, jak będzie z niego coś „zwisać”. Teraz też jest ładny, ale, jak dla mnie, trochę jednak za surowy.
A może trzmielina?

Pomysł na drzewko w rogu jest super. Dereń kwiecisty to dobry pomysł

A może jakiś klon kolumnowy np. Crimson sentry?


Agnieszka, no inne te nasze ogrodowe klimaty Ale mnie w miejscach gdzie jest już taki wysoki też bardziej podobałoby się gdyby jednak ta zieleń na nie nachodziła, odrobinę przysłaniając
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies