Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Rojodziejowa 11:06, 24 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8402
tulucy napisał(a)
Zobacz sobie Sea Foam. Ma drobne kwiatki, jak piżmówka trochę. I lekko w róż są. Taka porcelanka.


Krzaczorki na fotkach podobne do Aspirin. Lepsza od A?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 11:08, 24 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8402
Martka napisał(a)
Biel z fioletem zawsze dobrze wygląda, fiolet z fioletem również W co nie pójdziesz, będzie pięknie. Aspirin widziałam, piękna.


Na zdjęciach A wygląda fajnie. W szkółce obok mają malutkie doniczki za 16zł. Prawie wczoraj kupiłam, ale jak zobaczyłam, że lawendowa róża ometkowana jest jako żółta, to stwierdziłam, że się wstrzyam, dopóki kwiatka na krzaczku nie zobaczę
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
tulucy 11:22, 24 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Aspirin dużo większa jest, u mnie tak do 90 cm. Sea F. jest okrywowa. I ma mniejsze kwiaty, takie jak The Fairy wielkością. Aspirin nie nadaje się na pierwszy plan.

Zastanów się nad Memory
To szatan, nie miskant. U mnie posadzony jesienią w kiepskim miejscu na zapłociu, w ziemi pobudowlanej wiosną był że 3 razy większy. A rok później z 5 razy większy niż rok wcześniej ... Przyrasta geometrycznie.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Rojodziejowa 11:33, 24 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8402
tulucy napisał(a)
Aspirin dużo większa jest, u mnie tak do 90 cm. Sea F. jest okrywowa. I ma mniejsze kwiaty, takie jak The Fairy wielkością. Aspirin nie nadaje się na pierwszy plan.

Zastanów się nad Memory
To szatan, nie miskant. U mnie posadzony jesienią w kiepskim miejscu na zapłociu, w ziemi pobudowlanej wiosną był że 3 razy większy. A rok później z 5 razy większy niż rok wcześniej ... Przyrasta geometrycznie.


Chciałam go w tle jako zasłonę części pięknej inaczej tak z 1-1,5 może zająć.

Czyli Aspirin trzeba cofnąć, to bedzie wzrostowo jak Novalis?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
mrokasia 11:35, 24 maj 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
O Memory to najprawdziwsza prawda. Dostałam ze 3 lata temu od Jolanki trzy sadzonki, każda miała z 10 ździebełek. Przesadziłam je do sporych donic i zadołowałam. Dwie sztuki już oddałam jako wielkie kępy (rosnące wciąż w tych donicach) a jedna została u mnie. Wciąż rośnie w tej zadołowanej donicy a i tak ma aktualnie średnicę ponad 0,5 metra - wylazł górą. Strach pomyśleć co by było gdyby rósł w ziemi...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Rojodziejowa 11:41, 24 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8402
No dobra, to jak dla mnie w tym momencie może być zaleta, że się tak rozrasta. Tylko żeby ogarnąć pasowałoby do donicy… tak zrobię
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Wiolka5_7 11:49, 24 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Tak Memory to potffór!
Moje miały w zeszłym roku 2 m średnicy rosną expresowo
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
tulucy 11:51, 24 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Bariery mu jakieś zrób. Ja się boję, że mi gmina każe go przesadzić, bo na chodnik wyłazi

Kasia widziała moje sadzonki w 2019. Wklej Ci u siebie stan na dziś, po oddaniu kawałka rok temu sąsiadowi.

Nie wiem, jak Novalis rośnie, nie mam.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Rojodziejowa 11:54, 24 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8402
Wiolka5_7 napisał(a)
Tak Memory to potffór!
Moje miały w zeszłym roku 2 m średnicy rosną expresowo

Wiola masz je luzem, czy im jakis gorsecik w ziemię włożyłaś?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 11:55, 24 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8402
tulucy napisał(a)
Bariery mu jakieś zrób. Ja się boję, że mi gmina każe go przesadzić, bo na chodnik wyłazi

Kasia widziała moje sadzonki w 2019. Wklej Ci u siebie stan na dziś, po oddaniu kawałka rok temu sąsiadowi.

Nie wiem, jak Novalis rośnie, nie mam.


Kurcze, aż jestem ciekawa, czy w kamieniorach by rósł przy murku… Lecę zobaczyć jak się u Ciebie panoszy
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies