Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

anabuko1 20:41, 24 maj 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
Dylematy różane ?
Nie jestem ekspertem różanym to nie dopowiem nic.
Czekam z niecierpliwości na kwitnienie moich róz.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Rojodziejowa 22:26, 24 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8565
tulucy napisał(a)
Biedermeier zobacz ona niziutka, tutaj dobrze pokazana.

Kolorystycznie jest trochę jak Pashmina.

A Parky… coś mnie mocno od tej Aspirinki odciągasz. Przyznaj się, czym Ci zawiniła?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 22:29, 24 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8565
anabuko1 napisał(a)
Dylematy różane ?
Nie jestem ekspertem różanym to nie dopowiem nic.
Czekam z niecierpliwości na kwitnienie moich róz.


Też czekam Pierwsze pączunie już się pojawiają, więc oczekiwania są dobrze podsycane

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 22:37, 24 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8565
No dobra…. jak już tam nas Ewa tu driftami zainfekowała…

Od razu przepraszam za ranienie Waszych oczu

Może w takim razie trzeba tutaj planować całościowo. Nie skarpę osobno i rabatę przy niej osobno, tylko skarpę od murku połączyc z rabatą która skończy się 1,5 m przed tunelikiem?


Myśleliśmy, żeby tu pojechać poziomem kostki na podniesionej rabacie wzdłuż skarpy. Ale może właśnie tą różnicę terenu jakoś wykorzystać? Ale przyznam, że ta opcja wydaje mi się trudniejsza niż ta wypoziomowana rabata…
Nie mam nigdzie esów floresów więc kształt prostokątny, ale wypełnienie już by sobie mogło meandrować…
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Wiaan 23:57, 24 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5215
Asia mam zarówno Artemis jak i Aspirynę, obie piękne ale faktycznie biel inna. Aspiryna ma lekki odcień różu. Ja ją uwielbiam, zdrowa, piękna, nie śmieci płatkami. Artemis równie piękna, ale u mnie jest dwa razy wyższa od Aspirynki. Kwiaty cudne, śmietankowe ale płatki się trochę sypią. Obie zdrowaśne
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
tulucy 06:38, 25 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Asiu absolutnie niczym. Do tego mam aż trzy, bo mi się pierwsza tak spodobała, że dokupiłam. No może kolce ma nie ten teges, ale są takie, co mają gorsze, nawet u mnie.

Wzrostem to one idą od najniższej Parku przez Aspirin do Artemis. Ale każda ma inny kolor. I budowę kwiatu. Do Aspirin pasuje mi Burgundy Ice, Princess od Wales, Twiggy,

Artemis mam z niską Heidi Klum. I Gentle Hermiona i MW. I Royal palace, Hans Gonewein, Francoise Graindorge.

Parky z Abraham Darby, White Gruss an Aachen, English Garden, History i chyba Ledreborg Castle.


To są róże w promieniu 1-1.5 metra od tych trzech.
Nie wszystkie, ale te które pamiętam.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Rojodziejowa 14:01, 25 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8565
Wiaan napisał(a)
Asia mam zarówno Artemis jak i Aspirynę, obie piękne ale faktycznie biel inna. Aspiryna ma lekki odcień różu. Ja ją uwielbiam, zdrowa, piękna, nie śmieci płatkami. Artemis równie piękna, ale u mnie jest dwa razy wyższa od Aspirynki. Kwiaty cudne, śmietankowe ale płatki się trochę sypią. Obie zdrowaśne


Aneta, no bliżej mi do Aspirynki, mam nadzieję, że się nie będzie ten kolor z niczym gryzł.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 14:02, 25 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8565
tulucy napisał(a)
Asiu absolutnie niczym. Do tego mam aż trzy, bo mi się pierwsza tak spodobała, że dokupiłam. No może kolce ma nie ten teges, ale są takie, co mają gorsze, nawet u mnie.

Wzrostem to one idą od najniższej Parku przez Aspirin do Artemis. Ale każda ma inny kolor. I budowę kwiatu. Do Aspirin pasuje mi Burgundy Ice, Princess od Wales, Twiggy,

Artemis mam z niską Heidi Klum. I Gentle Hermiona i MW. I Royal palace, Hans Gonewein, Francoise Graindorge.

Parky z Abraham Darby, White Gruss an Aachen, English Garden, History i chyba Ledreborg Castle.


To są róże w promieniu 1-1.5 metra od tych trzech.
Nie wszystkie, ale te które pamiętam.



Lucy, jak tylko wrócę ze szkolenia to zaraz siadam studiować o tych różach. Myślę jednak, że zostanie tylko jeden kolor, jedna odmiana.

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 14:20, 25 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8565
Kurde!!! Mam miseczniki na ciach. OMG! Muszę przestudiować wszystkie Ogrodowiskowe mądrości.

A tymczasem: PADA!!! Juhuuuu!

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
tulucy 14:23, 25 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Ja nie mogłabym z jedną odmianą. Nie umiem nawet próbowałam właśnie mieć po kilka takich samych, ale potem żałowałam, że przez te powtarzające się odmiany nie mam miejsca na inne, ale co zrobić, tej choroby się nie da wyleczyć.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies