Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Rojodziejowa 13:54, 24 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8565
Kolorystycznie to owszem
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Anda 14:51, 24 maj 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
Do białych róż nie sadziłabym Novalisa. Będzie strasznie mdło. On jest wysoki i szczupły raczej. Bardzo ładnie wygląda razem z Bengali, ale ona to taki pastelowy pomarańcz.
Do białych róż widziałabym u Ciebie coś mocniejszego, jakieś ciemne wino, ciemny fiolet, ale nie ten pastelowy jasny fiolet jaki ma Novalis.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
tulucy 15:02, 24 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Artemis jest biała, ale w odcieniu hmmm seledynowej śmietanki... no nie wiem, jak to nazwać. Ale to zupełnie inna biel od Aspirin, Sea Foam. A każda z nich ma zupełnie inną budowę kwiatu. A to też istotne. No dla mnie znaczy

Miskanta wkleję później, zdjęcia mam, ale na telefonie, a piszę z kompa na chwilę.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Anda 15:07, 24 maj 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
See You in Purple też jest śliczna i zdrowa na dodatek
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Rojodziejowa 15:54, 24 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8565
Ewo, niedługo zostaną tylko białe róże znów Albo z tego niezdecydowania zrobię rabatę wyłącznie bylinową

Z tymi ciemnymi żadna jakoś mnie nie kupiła.
Ta a dwóch pierwszych fotkach ma fajny kolor, ale jakoś się go obawiam jeszcze u mnie w ogrodzie.


Lucy, wiem o co chodzi z tą limonką, przynajmniej tak mi się wydaje przeglądając zdjęcia ogrodów

Do tych z mocno kontrastowym środkiem jeszcze nie dojrzałam chyba

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Anda 17:15, 24 maj 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507

a ta?

Ma fajne ciemnozielone liście, które pięknie kontrastują z tym jasnym różem.

Mnie bardzo podoba się i Aspiryna, i Artemis. Artemis jak kwitnie wygląda jak panna młoda, same białe bukiety. Oddech zapiera po prostu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
LIDKA 17:54, 24 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7174
Anda napisał(a)

a ta?

Ma fajne ciemnozielone liście, które pięknie kontrastują z tym jasnym różem.

Mnie bardzo podoba się i Aspiryna, i Artemis. Artemis jak kwitnie wygląda jak panna młoda, same białe bukiety. Oddech zapiera po prostu


Mam 4 szt artemis i juz w 1 roku dały popis. Nie choruja i nie mialy mszycy. Polecam bo kolor taki że do wszystkiego pasuje.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Rojodziejowa 18:30, 24 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8565
Ewa, te dwie białe - Artemis i Aspirin też mi się bardzo podobają.
Oglądam fotki i widzę Bodziszka i szałwię albo z Bonica albo z Heidetraum I owszem nie gryzie się nic, ale dla mnie pierwsze jest za cukierkowe, a drugie za mocne.

I chyba wolę jednak samą biel w różach, więc jak najbardziej z tych dwóch białych mogę wybrać. Jedna bardziej w krem, druga bardziej w róż. Artemis chyba szerzej rośnie.


Ale ta Marchenzauber ładna faktycznie, ma jakby te łodyżki ciemniejsze.

Czy w takiej rabacie z różami 3x6/7 już można zrobić dryfty?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
tulucy 20:15, 24 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Biedermeier zobacz ona niziutka, tutaj dobrze pokazana.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
tulucy 20:19, 24 maj 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Mnie osobiście to z białych bardzo bardzo podoba się Parky. Nie za duża, piękne kwiaty, białe białe i całkiem obficie kwitnie.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies