Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Wiolka5_7 14:51, 25 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20517
Rojodziejowa napisał(a)
Kurde!!! Mam miseczniki na ciach. OMG! Muszę przestudiować wszystkie Ogrodowiskowe mądrości.

A tymczasem: PADA!!! Juhuuuu!


Też studiuje o misecznikach

Też u mnie pada,znaczy się leje!
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Rojodziejowa 20:08, 25 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8565
Wiolka5_7 napisał(a)

Też studiuje o misecznikach

Też u mnie pada,znaczy się leje!



No i co wyczytałaś?

Emulpar? Polysect? Czytałam o jakimś kohinor, ale już nie jest dostępny. Czas tu jest dość istotny chyba, bo te dziady można zwalczyć, jak spod tej miseczki wychodzą...

Może teraz na zmianę pasowałoby zacząć oprysk?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
anuska2507 20:16, 25 maj 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Dziewczyny, a jak sadzicie cisy, to kąpiecie im korzenie w środku owadobójczym? Wszystkim czy tylko tym, które wykazują jakieś niepokojące objawy?
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Rojodziejowa 21:02, 25 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8565
tulucy napisał(a)
Ja nie mogłabym z jedną odmianą. Nie umiem nawet próbowałam właśnie mieć po kilka takich samych, ale potem żałowałam, że przez te powtarzające się odmiany nie mam miejsca na inne, ale co zrobić, tej choroby się nie da wyleczyć.


To ja już mam w drugą stronę. Jak coś kupuje to minimum w ilości 3. Drzewa, krzewy pojedynczo

Wolę duże grupy. Faktycznie mniej się wtedy różności posiada, ale na razie mi to nie przeszkadza
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 21:04, 25 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8565
anuska2507 napisał(a)
Dziewczyny, a jak sadzicie cisy, to kąpiecie im korzenie w środku owadobójczym? Wszystkim czy tylko tym, które wykazują jakieś niepokojące objawy?


Aniu, dawno nie sadziłam cisów, bo raptem kilka mam przed domem. Nakupiłam natomiast trochę i czekają na sadzenie i na nich właśnie odkryłam tego dziada. Może ktoś z zaglądających mógłby odpowiedzieć na to pytanie.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
ewsyg 21:26, 25 maj 2022


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
tulucy napisał(a)
Ja nie mogłabym z jedną odmianą. Nie umiem nawet próbowałam właśnie mieć po kilka takich samych, ale potem żałowałam, że przez te powtarzające się odmiany nie mam miejsca na inne, ale co zrobić, tej choroby się nie da wyleczyć.


Ja mam podobnie
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Wiolka5_7 21:56, 25 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20517
Rojodziejowa napisał(a)



No i co wyczytałaś?

Emulpar? Polysect? Czytałam o jakimś kohinor, ale już nie jest dostępny. Czas tu jest dość istotny chyba, bo te dziady można zwalczyć, jak spod tej miseczki wychodzą...

Może teraz na zmianę pasowałoby zacząć oprysk?
te środki są ok. Ja czytałam , że gdzieś w połowie czerwca pryskać jak wyjdą spod tych miseczek
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Martka 23:22, 25 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
anuska2507 napisał(a)
Dziewczyny, a jak sadzicie cisy, to kąpiecie im korzenie w środku owadobójczym? Wszystkim czy tylko tym, które wykazują jakieś niepokojące objawy?


Ja wszystkim robię kąpiel. W szkółkach jest prawdziwa plaga opuchlaków. Można też przeczesać dokładnie korzenie. To jednak przy dużych cisach raczej nie jest proste i obawiałabym się dużych uszkodzeń.
Wiaan 00:14, 26 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5215
Rojodziejowa napisał(a)


Aniu, dawno nie sadziłam cisów, bo raptem kilka mam przed domem. Nakupiłam natomiast trochę i czekają na sadzenie i na nich właśnie odkryłam tego dziada. Może ktoś z zaglądających mógłby odpowiedzieć na to pytanie.


Asia po mojej przygodzie z mnóstwem opuchlaków w cisach będę profilaktycznie kąpać przeciwko owadom. Miałam je trzy lata w donicach, jak one się tam znalazły, brr okropne i dziesiątki ich były.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 00:19, 26 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5215
Rojodziejowa napisał(a)


Piękne wszystkie! U mnie na razie tylko łubin sobie siedzi jeden w ziemi może we wtorek i środę mi się coś uda zrobić



Wow ale ładny ten łubin, tworzona rabata będzie super.
Jestem ciekawa efektu końcowego Ja z pracami stoję w miejscu, ale chociaż zdecydowałam co posadzę
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies