Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Rojodziejowa 18:38, 24 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8413
Kordina napisał(a)
Asia, ale Ty masz extra przy tym oknie, moje pomysły szklarenkowe to takie siermiężne przy Twojej elegancji


Tylko w zasadzie jedno takie okno mam na rozsady. No jeszcze maks jedno małe byłoby do wykorzystania, więc regał był najlepszą opcją A te są w dobrej cenie w Ikei i wymiarowo do kwater pasowały. Wolałabym czarne, ale te może też gdzieś poza czasem wysiewów wykorzystam

Twoje Bożenko pomysły zawsze są kreatywne, własnoręcznie zreslizowane i idealnie dopasowane do przestrzeni. Ja poszłam na łatwiznę
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Makao 20:02, 24 mar 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 3999
Ja mam takie drzwi tarasowe ale nie ma nawet opcji by tak zastawić jak Ty masz. Codziennie są otwierane kilka razy dziennie.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Rojodziejowa 20:37, 24 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8413
Makao napisał(a)
Ja mam takie drzwi tarasowe ale nie ma nawet opcji by tak zastawić jak Ty masz. Codziennie są otwierane kilka razy dziennie.

Tu jest otwierana tylko ta część po prawej i to rzadko na oścież, częściej na uchyl. Na sąsiedniej ścianie mam takie podwójne, które są non stop w użyciu, więc tam by się to nie udało
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 14:08, 25 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8413
Ma ktoś z Was ciemną pergolę z ciemnymi żaluzjami „dachowymi”? Zastanawiam się, jak z nagrzewaniem w lecie. Czy straszna parówa się pod tym robi…
Byliśmy dziś w LM zupełnie z innego powodu, a jedna nam się wyjątkowo spodobała
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Agatorek 17:26, 25 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
W sumie to nie mam pojęcia .
To pewnie zależy, czy stałaby w miejscu przewiewnym, czy zacisznym. Myślę, że kolor ma drugorzędne znaczenie.

Ładne laboratorium stworzyłaś przy oknie
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ajka 19:38, 25 mar 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3988
Ale fajna wystawka przy tarasie, jaka ona elegancka ! Jak ty to zrobiłaś? U mnie pewnie by straszyła.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Wiolka5_7 20:13, 25 mar 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Rojodziejowa napisał(a)
Ma ktoś z Was ciemną pergolę z ciemnymi żaluzjami „dachowymi”? Zastanawiam się, jak z nagrzewaniem w lecie. Czy straszna parówa się pod tym robi…
Byliśmy dziś w LM zupełnie z innego powodu, a jedna nam się wyjątkowo spodobała


Priv
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Rojodziejowa 20:33, 25 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8413
Agatorek napisał(a)
W sumie to nie mam pojęcia .
To pewnie zależy, czy stałaby w miejscu przewiewnym, czy zacisznym. Myślę, że kolor ma drugorzędne znaczenie.

Ładne laboratorium stworzyłaś przy oknie


Tak myślisz? Ciemny kolor kojarzy mi się ze sporym nagrzewaniem. I wyobraziłam sobie, że tym ciepłem promieniuje
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 20:37, 25 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8413
ajka napisał(a)
Ale fajna wystawka przy tarasie, jaka ona elegancka ! Jak ty to zrobiłaś? U mnie pewnie by straszyła.


To te cienkie profile regałów chyba robią robotę Elegancka? To dobrze, bo jeszcze chwile będzie na widoku
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Agatorek 22:01, 25 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Rojodziejowa napisał(a)


Tak myślisz? Ciemny kolor kojarzy mi się ze sporym nagrzewaniem. I wyobraziłam sobie, że tym ciepłem promieniuje


Tak jak z ubraniami . Panuje przekonanie, że ciemne przyciągają ciepło, a jasne odbijają. Ale niektórzy „badacze” zalecają nosić ciemne ubrania latem..zdania są podzielone .

Przeczytałam kiedyś ciekawy artykuł o kolorach samochodów. Ciemna/czarna karoseria nagrzewa się mocniej niż jasna/biała. Ale różnica temperatur wewnątrz tych aut prawie się nie różni. Robiono na ten temat badania (m.in robił to ADAC, firma od testów bezpieczeństwa)

Ale pergola jest „otwarta”, więc myślę, że nie będzie odczuwalnej różnicy.

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies