Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Rojodziejowa 20:31, 19 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8426
Martka napisał(a)
Na lamelkowej czego tam nie ma Ale ja lubię takie rabaty na bogato


I jeszcze chcę tam wcisnąć ze dwie/trzy dalie
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Kordina 21:05, 19 mar 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Asia upchniesz kolanem ja tam też wolę na gęsto, bo tak jest w naturze, rośliny rosną w gromadzie
Rojodziejowa napisał(a)
Jestem niepocieszona! Nie wyłażą mi pomidory 3 odmian, a jednego byłam szczególnie ciekawa (Barry's Crazy Cherry). Spróbuję z nimi jeszcze inaczej, ale czy niektóre mogą mieć inne wymagania co do kiełkowania?

jeśli nie wzeszło ani jedno nasionko, to raczej mogą być z tych późniejszych? Zakupiłam na All nasiona pomidora, wiesz takie odmierzane w woreczkach strunowych i z 20 wzeszło 11.
Papryki jakoś słabo mi wschodzą. Niektóre z tych strunowych (kwiaty) nie wzeszło żadne, na pewno nie kupię więcej takich w nieoryginalnych opakowaniach.
A w jakiej liczbie masz te pomidorki posiane?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Kasya 21:06, 19 mar 2023


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41853
Rojodziejowa napisał(a)
Jestem niepocieszona! Nie wyłażą mi pomidory 3 odmian, a jednego byłam szczególnie ciekawa (Barry's Crazy Cherry). Spróbuję z nimi jeszcze inaczej, ale czy niektóre mogą mieć inne wymagania co do kiełkowania?

Kiedy sialas ?
Ja siałam 14-go
Podkładki wyszły juz w połowie a pomidorki tylko kilka a reszta cisza
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Rojodziejowa 21:56, 19 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8426
Bożenko, Barry's jest wczesny. To chyba kiepskie nasiona. Weszłam sobie teraz na allegro i widzę, że ktoś dodał komentarz przy tej transakcji, że żadne z nasion nie wzeszło. No nic, będę wiedzieć, że lepiej kupować gdzie indziej.

Kasya w Dzień Kobiet dałam na waciki. Większość wzeszła. Jedne wcześniej, drugie póżniej, nIektórym wychodzą już liście właściwe. A w przypadku tych trzech ni widu ni słuchy.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Patrycja_KG_Lu 22:35, 19 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2660
A jak odgrzebiesz ziarenko to ma jakiegoś kiełka? Może podkiełkuj na waciku w cieple?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Kordina 23:00, 19 mar 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Pati, jak napisałaś "w cieple" oczami wyobraźni zobaczyłam koc elektryczny (mata), sprawdziłam ile taki nieduży kosztuje i to jest całkiem niegłupi pomysł
Ja też podgrzałabym go lekko od spodu a może pomogłaby szpatułka z ukorzeniaczem?
Pożycz od jakiejś babci poduszkę elektryczną
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Rojodziejowa 23:20, 19 mar 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8426
Na waciku są wszystkie. Siedzą w grzanym propagatorze. Ni kiełeczka półmilimetrowego nie widać.
Bożenko też myślałam o takiej macie. Są takie pod terraria i inne do różnych celów, ale sprawiłam sobie taki spory, w którym mieści się dużo doniczek
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Patrycja_KG_Lu 08:03, 20 mar 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2660
Skoro warunki zapewniałaś odpowiednie to wysoce prawdopodobne, że coś z nasionami nie tak.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Agatorek 23:51, 20 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Widziałam Twoją propozycję tej pajęcznicy u mnie. Nie znałam jej. Ciekawa roślina


Też jej nie znałam. Ładna jest

Kurde, przydałaby się jakaś nowa rabata
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Kordina 13:02, 21 mar 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Agatorek napisał(a)


Też jej nie znałam. Ładna jest

Kurde, przydałaby się jakaś nowa rabata


Pajęcznica rośnie naturalnie przy moście na Wdzie, okolice Błędna
Aga Ty masz możliwości
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies