Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

mrokasia 10:26, 02 maj 2024


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18121
Ale fajne te orliki . Kilka lat temu dostałam jednego, posadziłam na cienistej i owszem, sieje się ale wszystkie siewki są takie same. Teraz czekam na 3 sztuki, które posadziłam w zeszłym sezonie. Kupiłam jako miks kolorów więc będę miała niespodziankę .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Anda 10:44, 02 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Juzia napisał(a)


Ahahahaha!
U mnie to samo!

Pierwszy rok czy dwa się nawet siały.... miałam las orlikowy... i nagle jeb. Nie ma prawie nic Trochę liści orlikowych tu i tam, ale już nawet kwitnąć nie zdążą, bo chyba ślimaki je zjadają?


Orliki kwitną dopiero w drugim roku
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 10:45, 02 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Ładne siewki orlików masz Asiu Moje też się sieją, a na początku nie chciały.
Kompozycje donicowe bardzo ładne
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Juzia 10:47, 02 maj 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38813
Anda napisał(a)


Orliki kwitną dopiero w drugim roku


A to to wiem!
Miałam chyba 10 różnych odmian, miałam też srylion siewek już kwitnących... a teraz nie mam nic. Same liście do maja... a później wyparowują CAŁE! Do gołej kory
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Anda 10:56, 02 maj 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Juzia napisał(a)


A to to wiem!
Miałam chyba 10 różnych odmian, miałam też srylion siewek już kwitnących... a teraz nie mam nic. Same liście do maja... a później wyparowują CAŁE! Do gołej kory


Hmm, u mnie orliki jadły myszy, dopóki kot sąsiadów nie zrobił z tym porządku Widziałam na własne oczy jak dwie myszki wspinały się na orliki po kwiatki i liście.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Juzia 11:26, 02 maj 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38813
Anda napisał(a)


Hmm, u mnie orliki jadły myszy, dopóki kot sąsiadów nie zrobił z tym porządku Widziałam na własne oczy jak dwie myszki wspinały się na orliki po kwiatki i liście.




Kotów mam przychodzących chyba z 10
Podejrzewam u siebie raczej ślimaki.
Albo za sucho
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
DariaB 14:50, 02 maj 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Asia cudne orliki! U mnie jak u Ani raczej słabo rosną ale dam im jeszcze szansę.
Mam leszczynę za płotem, może się sąsiad nie obrazi jak mu utnę kilka gałęzi
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Rojodziejowa 22:01, 02 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8672
Wafel napisał(a)
Przepiękne te orliki! Ciekawe kompozycje donicowe. Fajny taki postrzępiony wilec, miałam ciemnego w zeszłym roku w donicy, ale miał zwykły sercowaty kształt liści


Widziałam na Allegro sporo różnych kształtów. Miałam nadzieję, że dorwę je na miejscu. Tylko ten jeden inny od tych standardowych znalazłam.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 22:04, 02 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8672
LIDKA napisał(a)
Asia pokaż te donice jak je poustawiałaś.

Orliki śliczne. Muszę obfocić moje.


Dojice jeszcze nie stoją tak jak będą docelowo. Ogarnę jutro fotki, bo dziś skończyłam jak było już ciemno
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 22:05, 02 maj 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8672
mrokasia napisał(a)
Ale fajne te orliki . Kilka lat temu dostałam jednego, posadziłam na cienistej i owszem, sieje się ale wszystkie siewki są takie same. Teraz czekam na 3 sztuki, które posadziłam w zeszłym sezonie. Kupiłam jako miks kolorów więc będę miała niespodziankę .


A wiesz, że ja akurat w tym miejscu wolałabym takie same, ale nie problem po prostu przesadzić
Ostatnio kupiłam białe. Ciekawe, czy też się wysieją
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies