Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na huśtawce miło płynie czas...

Pokaż wątki Pokaż posty

Na huśtawce miło płynie czas...

_Martini_ 19:14, 03 lip 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
mirkaka napisał(a)
Martynko, jak u Ciebie przepięknie, róże zachwycają, ale Pashmina w takiej masie jest wyjątkowa Czy ona jest wrażliwa na deszcz? tzn czy po deszczu kwiaty się otwierają? Do jakiej wysokości dorasta?

Jakoś nie zauważyłam, żeby Pashmina robiła sobie cokolwiek z jakiejkolwiek pogody. Były upały i były deszcze, a ona ciągle taka sama. Kwiaty ścinam, bo same się nie oczyszczają, ale akurat to mnie cieszy, bo mam je posadzone w kamieniu. Krzew nie jest wysoki, ale bardzo gęsto rośnie w szerz. Bez kwiatów ma ok. 40cm, a z kwiatami niecałe 50cm. Ale ja je mocno ścinałam wiosną, co pewnie miało znaczenie.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 19:17, 03 lip 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Kasya napisał(a)
W sumie to jasmina moja upodobniła się do pashminy i cindirelli kolorem kwiatów

A to nawet piekne kolory, bardzo mi odpowiadają. Kupiłam już Giardinę. Mam jeszcze jedno miejsce na pnącą, ale nieco niższą, bo tylko na trejaż. Jasmina by była chyba za ekspansywna. Czy ona ma giętkie pędy? Czy jej kwiaty wiszą patrząc w dół?
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 19:22, 03 lip 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
paulina_ns napisał(a)
Martynka no teraz to już pojechałaś po całości . Kobieto jakie Ty masz piękne róże!! Ile Ty ich masz w swoim ogrodzie?? no a ten szpaler pashminy powalił mnie na kolana!!! Moja przesadzona wiosną cały czas choruje, dzisiaj zauważyłam dopiero u niej jednego pąka, a tak ładnie mi kwitła w tamtym roku ja wczoraj zastosowałam na wszystkich róźach mospilan i w końcu pozbyłam się mszyc, od razu róże lepiej się prezentują

Paulinko, dziękuję za miłe słowa. Miałam teraz cięzki okres, ale róże były tą odskocznią, przy której choć na chwilę człowiek mógł się zrelaksować. Nie mam ich aż tak dużo i pewnie mieć nie będę, bo miejsca brak. Ale jak wszystkie kwitną w jednym czasie to robi się niezły spektakl. No, przynajmniej jest na czym oko zawiesić.
Pashmina to silny krzew. Odbije Tobie i jeszcze będzie cieszyć. Moje właśnie odpoczywają. Zasłużyły
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 19:23, 03 lip 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
anpi napisał(a)
Różyczki przyciągają jak magnes,mogę je oglądać w kółko,u Ciebie-zachwycające.Pashmina króluje!!!

Merci Aniu Ja tam mogę mieć w ogrodzie tylko róże. Nic mi więcej do szczęścia nie jest potrzebne. No może tulipki na wiosnę
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 19:25, 03 lip 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Magda70 napisał(a)
Szaleństwo różane u Ciebie!!

Nooo, było Teraz cisza. Zbierają się w sobie i tylko czekać kiedy znowu zrobi się kolorowo. Ale jak siedzę na huśtawce, to zapachy z prawej strony idą. To Gardentraume, może niezbyt trwały kwiat, ale pachnie obłędnie.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 19:25, 03 lip 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
anbu napisał(a)
C U D O W N E różeee

D Z I Ę K U J Ę Róże rulezzz
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 19:32, 03 lip 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
MirellaB napisał(a)
Która róża wg.Ciebie ładniejsza pashmina czy first lady?

Ale że kwiat? Stawiam na Pashminę. First Lady to bardziej jak kapusta, całkiem moim zdaniem odbiega od kształtu typowego kwiata róży. Ale jest ładny. Pashmina wpada w delikatny chłodny róż, a FL u mnie bardziej w ciepły odcień różu, taki jakby przybrudzony. Dla mnie one są zupełnie inne.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 19:34, 03 lip 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
kasja83 napisał(a)

Ale fajnie...nic tak nie cieszy jak możliwość pomacania i pooglądania z każdej strony kupowanych sadzonek. Ale wolę żelazną to wtedy trzeba mieć...

Kasia, to ja mam taką wolę Muszę mieć, bo plan sztywno układam wcześniej i nie mam miejsca w ogrodzie na towary impulsowe Ale pomacać zawsze można
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 19:36, 03 lip 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
gosika67 napisał(a)
Na huśtawce widzę przepięknie, posiedzę tutaj. Te róże zachwycają, zwłaszcza ta biała z różem.Lawendy teraz świetnie się prezentują, u mnie też ich dużo.

Lawendy systematycznie dosadzam. Mam teraz nawet w donicy przed drzwiami. Wolę jednak te zwykłe fioletowe, bo różowa jakaś blada bardziej biała jest, bez sensu.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Kasya 19:38, 03 lip 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41813
_Martini_ napisał(a)

A to nawet piekne kolory, bardzo mi odpowiadają. Kupiłam już Giardinę. Mam jeszcze jedno miejsce na pnącą, ale nieco niższą, bo tylko na trejaż. Jasmina by była chyba za ekspansywna. Czy ona ma giętkie pędy? Czy jej kwiaty wiszą patrząc w dół?


Tak, ma giętkie delikatne gałązki ale kwiaty nie są duże
Kwitnie kiściami i cześć kwiatów patrzy w dół a cześć do góry
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies