Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na huśtawce miło płynie czas...

Pokaż wątki Pokaż posty

Na huśtawce miło płynie czas...

_Martini_ 09:29, 09 cze 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Wczoraj byłam w pięknym miejscu tj. w szkółce Rosarium. Dobrze, że miałam żelazną listę tego, co chcę Przywiozłam sześć krzaczków: Ascot, Artemis, Angelicę, Soul, Old Port i Giardinię. W zasadzie szkoda, że na ekspozycji jest tylko niewielka część oferty, dobrze jest więc wiedzieć czego się potrzebuje. Gdybym miała przed oczami cały asortyment pewnie przytargałabym znacznie więcej

Dzisiaj żal mi serce ściska. Obie moje różanki są zniszczone przez ogrodnicę niszczylistkę. W zasadzie teraz przy końcu kwitnienia nie ma już na co popatrzeć. Niektóre róże chcą kwitnąć już drugi raz (?) dlatego zastanawiam się czy jednak nie zrobić jakiegoś oprysku.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Kasia_CS 21:26, 09 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Jejku, jak żal, że u mnie nie ma różanych szkółek.. mozna samemu wybrac egzemplarz, porownac na żywo więcej odmian niż w sklepach ogrodniczych.. no i kosztów przesyłki brak same plusy
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
_Martini_ 12:19, 10 cze 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Kasia, do tej szkółki jechaliśmy 90km. Na miejscu nie było aż takiego wielkiego szału, sporo róż już przyciętych po pierwszym kwitnieniu. Na ekspozycji raczej Austin i niemieckie róże. Nie płacisz przesyłki, ale za paliwo, więc jedno w drugie. Ja się tylko przekonałam, że po pierwsze nie przepadam za różowym wpadającym w morele, a po drugie kolor na zdjęciach naprawdę bywa odmienny od rzeczywistego.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Zana 19:56, 10 cze 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Twoja Pashmina zachwyca. Inne też, ale u Ciebie ta Pashmnina jest szczególna. Tę ogrodnicę niszczylistkę też u siebie przyuważyłam na różach. A tak ładnie wygląda skubana.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
_Martini_ 20:10, 10 cze 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Ania, a co powiesz na wczorajsze zdjęcia Pashminy?




Normalnie zaszalała na maksa. Trochę będę korygowała kształt krzaczków, ale samym kwitnieniem zachwyca.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 20:14, 10 cze 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Fotki weekendowe.

First Lady



Clair Marshall. Na razie ma za ciężkie kwiaty i pokłada się, do tego jest jeszcze niska. Czekam kiedy zesztywnieje. Sam kwiat ma jednak bardzo ładny.



Artemis



Leonardo Da Vinci



Widok z huśtawki na Spirit of Freedom

____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 20:18, 10 cze 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Na lewej różance spokój



A na prawej szaleństwo



Pierwsze skrzypce gra tu na pewno Baronessa




A towarzyszą jej Heidi Klum i Cinderella




____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Zana 20:21, 10 cze 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Oooooo nieeeeee, ale dałaś czadu Kobieto. No rozwaliłaś mnie normalnie. Pashmina i Baronesska obłędne
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
_Martini_ 20:24, 10 cze 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Tam jeszcze zapowiada się Pomponella. Jest obiecująco



Idąc do przodu widzimy i czujemy lawendę, a w niej nówka Angela



I na koniec jeszcze Spirit, bo bardzo ją lubię Jak widać, robaczki też.





____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 20:25, 10 cze 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Zana napisał(a)
Oooooo nieeeeee, ale dałaś czadu Kobieto. No rozwaliłaś mnie normalnie. Pashmina i Baronesska obłędne


Hahaha, to nie ja, to one! Wariacja normalnie
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies