Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na huśtawce miło płynie czas...

Pokaż wątki Pokaż posty

Na huśtawce miło płynie czas...

anbu 21:28, 12 cze 2018


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
C U D O W N E różeee
____________________
Ania Ogród Ani :)
MirellaB 15:19, 16 cze 2018


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Która róża wg.Ciebie ładniejsza pashmina czy first lady?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
kasja83 11:48, 21 cze 2018


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
_Martini_ napisał(a)
Wczoraj byłam w pięknym miejscu tj. w szkółce Rosarium. Dobrze, że miałam żelazną listę tego, co chcę Przywiozłam sześć krzaczków: Ascot, Artemis, Angelicę, Soul, Old Port i Giardinię. W zasadzie szkoda, że na ekspozycji jest tylko niewielka część oferty, dobrze jest więc wiedzieć czego się potrzebuje. Gdybym miała przed oczami cały asortyment pewnie przytargałabym znacznie więcej

Dzisiaj żal mi serce ściska. Obie moje różanki są zniszczone przez ogrodnicę niszczylistkę. W zasadzie teraz przy końcu kwitnienia nie ma już na co popatrzeć. Niektóre róże chcą kwitnąć już drugi raz (?) dlatego zastanawiam się czy jednak nie zrobić jakiegoś oprysku.

Ale fajnie...nic tak nie cieszy jak możliwość pomacania i pooglądania z każdej strony kupowanych sadzonek. Ale wolę żelazną to wtedy trzeba mieć...
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
gosika67 19:53, 21 cze 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Na huśtawce widzę przepięknie, posiedzę tutaj. Te róże zachwycają, zwłaszcza ta biała z różem.Lawendy teraz świetnie się prezentują, u mnie też ich dużo.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Tess 13:41, 22 cze 2018


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
_Martini_ napisał(a)
Ania, a co powiesz na wczorajsze zdjęcia Pashminy?




Normalnie zaszalała na maksa. Trochę będę korygowała kształt krzaczków, ale samym kwitnieniem zachwyca.

Cudna! Czy usuwasz przekwitłe kwiaty? Jeżeli tak, to w jakim momencie? Bo płatki same się nie obsypują chyba. (mam pashminę pierwszy rok i zupełnie nie wiem, jak się z nią obchodzić).
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
_Martini_ 18:42, 03 lip 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
dominika_ napisał(a)
Ooo takimi widokami to ja mogę codziennie zaczynać swój dzień, boskie masz kobieto t róże. Miłego dnia

No teraz wreszcie wakacje, więc codziennie mogę właśnie tak zaczynać dzień, choć róże akurat mają w większości przerwę. Za to sobie obserwuję jak nabierają masy i zbierają się do drugiego kwitnienia. Jeszcze będzie super.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 18:44, 03 lip 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
frezja napisał(a)
Pashmina przeszła samą siebie. Fajnie skomponowane rabaty a w nich te cudowne róże...widoczek 1 klasa

Dziękuję za miłe słowa. Komponowanie rabat idzie mi jak krew z nosa, jestem bardzo niezdecydowana, a wybór róż za duży Za dużo chciejstwa mam na liście Pashmina właśnie odpoczywa
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 18:51, 03 lip 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Kasia_CS napisał(a)


No to też prawda. Ale cenne jest to, że poZnajesz kolorystykę na żywca i sama wybierasz krzaczek. Podejrzewam, ze części różanych internetowych zakupów bym nie zrobiła, wiedząc że sadzonka przyjdzie taka jaka przyszla. Np teraz róża w donicy jest chyba z wiosennego sadzenia golego korzenia-przy próbie przesadzenia-do większej donicy cala ziemia praktycznie sie rozsypala, bo bryla nie byla przekorzeniona. Może to normalna praktyka wszędzie, ale trochę mnie to zawiodło.

Z kolorystyką jest dokładnie tak jak piszesz. DLatego ja upierdliwie dopytuję tu o kolory zanim zdecyduję się na zakup. Pani w R. pokazała mi różę w katalogu, poszłyśmy po nią na ekspozycję a tam pełne zaskoczenie; kolor zupełnie inny wypłowiały. To akurat jest fajne, że bierzesz to, co idealnie odpowiada Ci kolorem. Wszystkie doniczki, które przywiozłam były mocno przekorzenione a sadzonki są teraz super zdrowe , nieźle się zagęszczają i właśnie zabrały się do drugiego kwitnienia. Żałuję, że inne szkółki są poza moim zasięgiem.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 18:53, 03 lip 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
AngelikaX napisał(a)
Przyszłąm oczy nacieszyć, piękne widoczki, róże cudne - trzymam kciuki aby udało się te co zachorowały odratować

Dzienx Chora Edenka będzie jednak wykopana i przesadzę ją do pojemnika. Będzie co będzie, już się z tym pogodziłam. Jak to mówią... jest miejsce na nowe chciejstwo
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
_Martini_ 19:11, 03 lip 2018


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Catalinasdiary napisał(a)
Jakie sliczności ja gdzieś doczytalam, że Rosarium robi dzień otwarty w lipcu i wtedy planuję tam pojechać i sama coś sobie wybrać A ceny stacjonarnie są takie same?

Tak, ceny były te same, ale dostałam 5% rabatu
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies