Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ... Kiedy czegoś gorąco pragniesz...

Pokaż wątki Pokaż posty

... Kiedy czegoś gorąco pragniesz...

Wani 09:39, 26 sie 2017


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Maly_Bialy_Domek napisał(a)
Posłucham Cię Haniu i tak zrobię
Właśnie podjęłam po długich lekturach decyzję, że od północnej,najbardziej szpetnej strony ogrodu, za którą jest płot eternitowy, rozpadająca się stodoła,pokrzywy, perz i śmietnisko sąsiadów (na zdjęciach z warzywnikiem, lawendą i serbskim świerkiem gdzieniegdzie widać) sądzę jesienią grabowy żywopłot, jako osłonę i tło dla przyszłych roślin


MBD u mnie też miał być grab, Toszka mnie zniechęciła tym wątkiem :

http://www.ogrodowisko.pl/watek/862-choroby-i-szkodniki-grabow

Jeden krok naprzód dwa w tył, straciłam przekonanie że ma być grab....
____________________
Ania Pod bosymi stopami
Maly_Bialy_D... 21:21, 01 wrz 2017


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Poczytałam i zrezygnowałam, ale...
Rezygnuję przed domem z łuku z różami, biała, która miała być pnąca padłą mi całkowicie. Wywalam ją. Natomiast różową przesadzam. Jeszcze nie mam pewności dokąd, zastanawiam się nad zakryciem skrzynki "prądowej", bo jest dość wysoka.
W miejscu łuku z róż chcę stworzyć łuk z grabów lub buków.
Żywopłot będzie z cisów, do tyłu też kilka kupię.
Dziś cały dzień ( urlop i ulewa) drążę internet, czytam, oglądam, rysuję, planuję...
Ciekawe ile razy jeszcze zmienię zdanie, zanim pojadę do szkółki
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Radziu2013 21:25, 01 wrz 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Basia to pokazuj co tam narysowałaś bo ja nic nie rozumie, chyba nie w temacie jestem...

Achaaa że chcesz taką bramkę z grabów? Ale i tak pokaż zdjęcia i najlepiej jakbyś na nich przedstawiła co chcesz robić bo ciekaw jestem
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Maly_Bialy_D... 21:37, 01 wrz 2017


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Tak Radziu, bramkę z grabów

Rysunki powyrzucane mam w głowie. Wiem, że powinno się plany robić na papierze, ale nie mam zdolności, więc nic nie pokazuję.

Nie zaczęłam od szkieletu ogrodu, ponieważ stopniowo czyściliśmy działkę i zasiedlaliśmy ją trawą, żeby się nie siało z za płotu.
Warzywa musiałam mieć na cito i kropka. Teraz kolej na ciąg dalszy.

Zaczynam może od pupy strony i biorę się dopiero za tło/ żywopłot. Działka malutka, więc i pole manewru niewielkie. Zielone ścianki stworzę,by zasłonić się od wścibskiego wzroku, to zacznę myśleć o trawach i bylinach przed żywopłotem.
Obawiam się, że zrobi się za formalnie, jak dla mnie

Niestety kiedy człowiek wprowadza się do nowo budowanego domu zawsze są większe potrzeby, niż ogród.
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Radziu2013 21:52, 01 wrz 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Basiu jeśli mogę coś doradzić do na żywopłot proponowałbym wiąz turkiestnu. Szybko rośnie i w necie można z łatwością znaleźć jego sadzonki Poza tym nie tworzy baardzo zwartej ściany tak jak robią to inne gatunki toteż myślę nie będzie tak formalnie A jak przed nim dasz jakieś trawki
(np trzcinniki) do tego jakieś kosmosy, werbeny, ostróżki (róże też fajnie by wyglądały) to będzie git Bynajmniej ja tak uważam
W tym odcinku było co nie co o nim
http://tvnmeteo.tvn24.pl/magazyny/maja-w-ogrodzie,13/odcinki-online,1,1,1,0/wiosna-na-zboczu-gory-debruska-odc-569,1489935.html
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Maly_Bialy_D... 21:59, 01 wrz 2017


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Stipa jednak mi się udała, a długo myślałam, że nic mi z tych siewów nie wyszło
Lawenda też już poszła pod nóż. Pierwszy łubin trwały z nasion mi zakwitł
Jesień się zbliża...




____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Maly_Bialy_D... 22:01, 01 wrz 2017


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Radziu2013 napisał(a)
Basiu jeśli mogę coś doradzić do na żywopłot proponowałbym wiąz turkiestnu. Szybko rośnie i w necie można z łatwością znaleźć jego sadzonki Poza tym nie tworzy baardzo zwartej ściany tak jak robią to inne gatunki toteż myślę nie będzie tak formalnie A jak przed nim dasz jakieś trawki
(np trzcinniki) do tego jakieś kosmosy, werbeny, ostróżki (róże też fajnie by wyglądały) to będzie git Bynajmniej ja tak uważam
W tym odcinku było co nie co o nim
http://tvnmeteo.tvn24.pl/magazyny/maja-w-ogrodzie,13/odcinki-online,1,1,1,0/wiosna-na-zboczu-gory-debruska-odc-569,1489935.html

Zaraz oglądnę, kiedyś czytałam już o tej roślinie, tylko u nas jakoś mało znana.
Cis z kolei jest zimozielony i zasłoniłby mi okropny widok na eternitowy płot ze śmietniskiem i chwaściorami sąsiada
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Wani 09:11, 02 wrz 2017


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
MBD miałam podobne obawy co do cisowego żywopłotu ale czy zielony ekran może być zbyt formalny? Widzę takie w ogrodach projektowanych przez Oudolfa i one raczej podkreślają naturalność rabat niż się z nimi gryzą. Ja chyba kończę temat i liczę ile potrzebuję na cisy (co będzie bolało)
____________________
Ania Pod bosymi stopami
gosika67 09:15, 02 wrz 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Cześć Basiu pęcherznice też nadają się na żywopłot i szybko rosną, są zielone i brązowe, można na przemian sadzić. Plany są , koncepcje też, życzę aby wszystko się udało , pozdrawiam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
pestka56 19:49, 02 wrz 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4463
Kontrasty świetnie robią w ogrodzie.
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies