Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ... Kiedy czegoś gorąco pragniesz...

Pokaż wątki Pokaż posty

... Kiedy czegoś gorąco pragniesz...

Maly_Bialy_D... 18:30, 31 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Danuś dziękuję za pamięć, niestety zdjęć nie mam kiedy robić, kiedy wracam z pracy jest już ciemno, weekendy mam zajęte, bo zaczęłam dalszą edukację, zapisałam się też do szkoły językowej i czasu teraz już na prawdę nie mam na nic:-/ nic się też z wyżej wymienionych powodów nie zmienia w ogrodzie. Pozdrawiam serdecznie!
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Radziu2013 18:50, 26 gru 2017


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 5112
Basiu.

Dużo uśmiechu, siły i wytrwałości
w dążeniu do celu, sukcesów w pracy,
tylko słonecznych dni, przyjaźni, miłości...

i w ogóle wszystkiego naj,naj, naj w nadchodzącym Nowym Roku

Ps.

Odezwij się bo nasiona czekają u mnie w biurku i czekają, i czekają bo nie chcę wysyłać koperty póki się nie odezwiesz żebyś wiedziała że koperta poszła, a nie że potem mokłyby w skrzynce tydzień i nic by z nich nie było...
____________________
Radziu Z ogródka na wsi
Maly_Bialy_D... 15:16, 06 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Radziu serdeczne dzięki za życzenia, również wszystkiego Naj życzę w Nowym Roku
Wysyłaj, bo już myślę o wysiewach, dzisiaj u nas prawdziwa wiosna, byliśmy na długim spacerze i znalazłam bazie na wierzbie!
Zwracam się do wszystkich z prośbą o pomoc, otóż irytuje mnie widok z salonu i planuję osłonić się roślinami, mogę nawet zrezygnować ze słońca, kosztem większych roślin, bardzo zależy mi na prywatności. U mnie od domu do płotu jest około 7-8 metrów, to samo u sąsiadów w nowo wybudowanym domu. Zastanawiam się, jak to zrobić by było ładnie i praktycznie. Czy sadzić coś w granicy przy płocie( trejażu), czy też w granicy przyszłego tarasu ( tam gdzie przy oknie widać żwir), nie chcę firan w salonie, ponieważ lubię dużo światła dziennego, ale teraz czuję się bardzo na widoku. Przyjmę wszelkie pomysły, za które z góry dziękuję
To zdjęcie z lata:

a to stan obecny:


Dodam, że osłona chyba by musiała mieć 2,5-3 m wysokości.
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Maly_Bialy_D... 15:24, 06 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Co to za drzewka te parasole na drugim zdjęciu od góry? https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/243-lisciaste-zywoploty-szpalery-i-tunele
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Gruszka_na_w... 15:49, 06 sty 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Mam identyczny problem.
Jeśli chcesz rzeczywistej prywatności, to trzeba niestety posadzić tam wyższe zimozielone. U mnie najbliżej płotu rosną świerki serbskie (5 sztuk). Rosną dość szybko, mają stosunkowo wąski pokrój. Między nie wplotłam klona ginnala.
Przed nimi mam byliny i krzewy. Trejaże możesz przenieść w okolice tarasu.
U siebie wokół tarasu posadziłam wysokie miskanty. Latem i jesienią stwarzają złudzenie siedzenia w szuwarach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 15:54, 06 sty 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Maly_Bialy_Domek napisał(a)
Co to za drzewka te parasole na drugim zdjęciu od góry? https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/243-lisciaste-zywoploty-szpalery-i-tunele


Taki efekt wielopniowości można uzyskać z wielu drzewek lub dużych krzewów: ze świdośliwy Lamarca, lilaków, klonu ginnala (tatarskiego), ussuryjskiego, tamaryszka, nieszczepionej śliwy wiśniowej, glediczji Sunburst, wiązu jacqueline hillier, oczarów.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Maly_Bialy_D... 16:00, 06 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Dzięki Haniu za błyskawiczną reakcję, można na Ciebie jak zawsze liczyć
Będę intensywnie myśleć.
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Gruszka_na_w... 18:02, 06 sty 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22072
Maly_Bialy_Domek napisał(a)
Dzięki Haniu za błyskawiczną reakcję, można na Ciebie jak zawsze liczyć
Będę intensywnie myśleć.


U mnie problem bliskości sąsiada występuje na tzw. długiej prostej. To rabata, która ma ponad 40 m długości. Jej szkielet zrobiłam z naprzemiennych nasadzeń grup krzewów poprzetykanych drzewami iglastymi i liściastymi. Ta rabata ma szerokość od dwóch do 5-6 metrów. Od strony domu na brzegu są byliny. Bardzo mi się sprawdza.Cały rok jest przyzwoicie. Mam tam grupę dereni, tawuł wczesnych i nippońskich, krzewuszek Purpurea nana, berberysów green carpet, hortensji. Jest i forsycja, bez czarny Black lace, trochę kalin, mahonii. Z bylin liliowce, jeżówki, tawułki Arendsa, liatry, irysy syberyjskie, astry. Sadziłam też cisy i choiny kanadyjskie w odmianie Jeddeloh oraz trawy. Są też cebulowe tulipany, szafirki, krokusy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
gosika67 19:35, 20 sty 2018


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Basiu co u Ciebie?
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
Maly_Bialy_D... 20:27, 20 sty 2018


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Hej Gosiku uczę się do egzaminów, zrezygnowałam z pracy, szukam lepszej
Marzę i planuję nowe roślinki w ogrodzie, jeśli funduszy starczy.
Już się nie mogę doczekać wiosny i pracy w ogródku
A u Ciebie? Pozdrawiam cieplutko
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies