Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ... Kiedy czegoś gorąco pragniesz...

Pokaż wątki Pokaż posty

... Kiedy czegoś gorąco pragniesz...

Maly_Bialy_D... 13:37, 13 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Mam prośbę, czy możecie mi doradzić, jakie niskie kwiatki, najlepiej zimozielone, przede wszystkim zadarniające, które szybko się rozrosną, można posiać w miejscu krokusów, tulipanów i narcyzów? Dzwonek Poszarskiego wygląda ciekawie, ponoć nie ma kłączy, ale chyba nie jest zimozielony? Gęsiówka Alpejska zimozielona, jakieś jeszcze pomysły? Ma to być roślinka, która lubi dość suche i słoneczne miejsce, przy brzegu chodnika, najlepiej, żeby rozmnazala się z nasion. Wiem, że poczekam do przyszłego roku z kwitnieniem, ale to nic. Nie zrujnuje budżetu, a po za tym muszę zamówić w internetach, bo mogę zamówić w weekend że spokojem, kiedy mam czas, więc wszelkie targi i sklepy stacjonarne odpadają. Będę wdzięczna za pomoc
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Agatorek 18:04, 13 mar 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
Witaj Basiu

Na początek napiszę Ci, że dokonaliście cudu. W życiu bym nie poznała, że miejsce z ostatnich stron jest tym samym, co na początku wątku
Super

A odnośnie Twojego pytania, to myślałaś o barwinku?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Anda 18:53, 13 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33374
Maly_Bialy_Domek napisał(a)
Mam prośbę, czy możecie mi doradzić, jakie niskie kwiatki, najlepiej zimozielone, przede wszystkim zadarniające, które szybko się rozrosną, można posiać w miejscu krokusów, tulipanów i narcyzów? Dzwonek Poszarskiego wygląda ciekawie, ponoć nie ma kłączy, ale chyba nie jest zimozielony? Gęsiówka Alpejska zimozielona, jakieś jeszcze pomysły? Ma to być roślinka, która lubi dość suche i słoneczne miejsce, przy brzegu chodnika, najlepiej, żeby rozmnazala się z nasion. Wiem, że poczekam do przyszłego roku z kwitnieniem, ale to nic. Nie zrujnuje budżetu, a po za tym muszę zamówić w internetach, bo mogę zamówić w weekend że spokojem, kiedy mam czas, więc wszelkie targi i sklepy stacjonarne odpadają. Będę wdzięczna za pomoc


Moj dzwonek poszarskiego jest zimozielony i sie wysiewa. Lubi suche i sloneczne stanowisko. Mam z nim zero problemow. Po kwitnieniu go scinam, zeby sie nie wysiewal za bardzo.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Maly_Bialy_D... 07:21, 17 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Agatorek napisał(a)
Witaj Basiu

Na początek napiszę Ci, że dokonaliście cudu. W życiu bym nie poznała, że miejsce z ostatnich stron jest tym samym, co na początku wątku
Super

A odnośnie Twojego pytania, to myślałaś o barwinku?


Witaj Agnieszko, dziękuję za miłe słowa, faktycznie widać zmiany, ale to na początku u wszystkich tak jest jeszcze wiele pracy przed nami, ale to dovrze
Barwinek nie jest bardziej cieniolubny? Z przodu mam na prawdę dość sucho i słonecznie, więc nie wiem, czy by zdał egzamin. Bynajmniej mam troszkę barwinku koło choinek, rośnie pod nimi w cieniu bardziej, tam jest wilgotniej i ma się dobrze, ale jak dla mnie za wolno się rozrasta. Dzięki za podpowiedź
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Maly_Bialy_D... 07:23, 17 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Anda napisał(a)


Moj dzwonek poszarskiego jest zimozielony i sie wysiewa. Lubi suche i sloneczne stanowisko. Mam z nim zero problemow. Po kwitnieniu go scinam, zeby sie nie wysiewal za bardzo.

Dziękuję, masz jakieś zdjęcia latem i zimą, jak to wygląda?
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Maly_Bialy_D... 10:14, 17 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Myślę jeszcze nad żagwinem, ma większy wybór kolorystyczny w nasionach, niż dzwonek, a wymagania chyba podobne, ktoś ma? I rozumiem, że cokolwiek z ww wysieję, zakwitnie w przyszłym roku, tak?
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
pestka56 14:07, 17 mar 2021


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
U mnie fiołki wonne się rządzą. Lubię je bo uroczo kwitną, wcześnie ruszają, ale nie za wcześnie, tzn. krokusy zdążą zakwitnąć A potem jest zielona masa i nie dają chwaściorom szans. Ale niektórzy ich nie lubią bo się lekko panoszą.
Może bodziszki. Jest sporo odmian. Niektóre długo kwitną, a liście potrafią (u mnie) trzymać nawet cała zimę. W wielkościach też można przebierać.
No i jeszcze turzyce, te malutkie jak skalna. Zimozielone i kępowe, więc znowu mogą w symbiozie z krokusami.
____________________
Kasia
Maly_Bialy_D... 20:01, 18 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Kasiu dziękuję za radę, w sumie nie pomyślałam o bodziszkach, dostałam kiedyś jeszcze z czasów FM od Dany bodziszki, tylko wyższe i pięknie się rozrosły, to wdzięczne roślinki. Może porozglądam się za niską odmianą
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
pestka56 11:41, 19 mar 2021


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Zobacz co dziś znalazło się na fb. Taki profil jest Dutch Dreams
https://www.facebook.com/groups/690231207660651

Cyclamen caucasicum. Perkalsky Arboretum in Pyatigorsk, Russia

____________________
Kasia
Maly_Bialy_D... 19:54, 19 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Piękny
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies