Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

olga80 07:29, 26 kwi 2018


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
tulipany w trawach piękne
____________________
Teresa Moje małe królestwo
Gosiek33 09:03, 26 kwi 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Co za fantastyczne widoki - tulipany w trawach
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
paulina_ns 20:48, 26 kwi 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Wchodząc do Twojego ogrodu Aniu powinnam dać tylko kopiuj i wklej, bo ile razy można powtarzać to samo? No ale co ja poradzę,że zawsze pięknie zdjęcia pokazujesz zostaje mi tylko się powtarzać tulipki w brązowej trawie widzę robią furorę hihi, chyba będę musiała kilka szt posadzić w mojej buchanana, tylko czy uda mi się tak piękne zdjęcie zrobić u mnie róże w podobnym stadium, nawet przesadzona Pashmina daje rade i wygląda jak Twoja jedynie te zamówione teraz dalej suche badylki no ale cóż, trzeba być cierpliwym i czekać. Buziaki
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Zana 18:59, 29 kwi 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kilka dni mnie nie było a tu tyle wpisów. Miałam trudny tydzień w pracy, trochę wyjazdowy, ale pewne kroki ogrodowe zostały poczynione. Wczoraj zakupiliśmy kilka drzewek, zdjęć nie ma, bo tylko zawieźliśmy na działkę i musieliśmy wracać do W-wy. Sadzić będziemy w tym tygodniu.
Kupione:
- jarząb Autumn Spire Flanrock 3 sztuki
- Prunus serrula 1 sztuka
- klon palmowy Trompenburg 1 sztuka
- zamiast planowanej parasolowatej brzozy eM wybrał wiśnię Kiku Shidare Zakura
- świerki serbskie 3 sztuki, ale małe, tak ok. 130 cm i trochę żałuję, że je wzięłam. Długo trzeba będzie czekać aż urosną. Chciałam takie w okolicach 180 cm, ale nie było. A wiecie jak się w takich miejscach zakupowych tzw. zdrowy rozsądek potrafi wyłączyć

No i będzie zmiana na ruderowej, wylecą nieszczęsne tujki, które co prawda podrosły ładnie, ale są paskudnawe z wyglądu i niestety nie pałam do nich miłością a one to chyba czują. Na ich miejsce będzie zielona ściana z ostrokrzewu Meservy Heckenpracht. Oczywiście określenie "zielonej ściany" dotyczy też jakiejś raczej dalszej niż bliższej przyszłości.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:36, 29 kwi 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Aniu_T ja kochana żadnego systemu nie rozwalam, to takie małe "poletko" z tymi trawami pomiędzy moimi szeroko prowadzonymi wykopkami, więc niestety szerszy kontekst nie nadaje się do pokazania.

Makusia kwiatki niezapominajki i brunery łatwe są do pomylenia

Gosia no to sporobolusowy oddech można zaczerpnąć. Teraz to już będą rosły!

Basiu były! Wczoraj tulipki już były rozwinięte i w tych ściętych trawach do obraz nędzy i rozpaczy.

Dominika nic się nie martw, to co te moje róże w ubiegłym roku wiosną przeszły z balkonową hodowlą donicową to była masakra. A jednak ruszyły i rosną. Będzie dobrze, nic się nie martw.

Kamilka dzięki
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:58, 29 kwi 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Anitka, Agata, Hania nooooo weźcieeeee dziewczynyyyyy Absolutnie nie czuję się na tyle kompetentna, żeby uczyć kogoś fotografii. Moja tajemnica to wyłącznie dobry aparat, może tzw. "dobre oko" i korzystanie z odpowiedniego światła.

Mirelko jeżeli będą miały dużo słońca to trzeba im zapewnić wilgotność i powinny dać radę.

Tereniu tak jak napisałam wyżej: były.

Gosiek zapewniam, że to tylko magia dobrego kadru

Paulinka powiem Ci, że te moje suchelce mnie również zainspirowały. Chyba kiedyś zrobię taką rabatkę z brązowymi trawami, tylko żywymi. Różami się nie martw, w końcu kiedyś ruszą


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Catalinasdiary 09:52, 30 kwi 2018


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Witaj Piękne zakupy. Podasz mi na priv namiar gdzie je robiłaś. Jestem zainteresowana jarząbem.
Zana napisał(a)
Kilka dni mnie nie było a tu tyle wpisów. Miałam trudny tydzień w pracy, trochę wyjazdowy, ale pewne kroki ogrodowe zostały poczynione. Wczoraj zakupiliśmy kilka drzewek, zdjęć nie ma, bo tylko zawieźliśmy na działkę i musieliśmy wracać do W-wy. Sadzić będziemy w tym tygodniu.
Kupione:
- jarząb Autumn Spire Flanrock 3 sztuki
- Prunus serrula 1 sztuka
- klon palmowy Trompenburg 1 sztuka
- zamiast planowanej parasolowatej brzozy eM wybrał wiśnię Kiku Shidare Zakura
- świerki serbskie 3 sztuki, ale małe, tak ok. 130 cm i trochę żałuję, że je wzięłam. Długo trzeba będzie czekać aż urosną. Chciałam takie w okolicach 180 cm, ale nie było. A wiecie jak się w takich miejscach zakupowych tzw. zdrowy rozsądek potrafi wyłączyć

No i będzie zmiana na ruderowej, wylecą nieszczęsne tujki, które co prawda podrosły ładnie, ale są paskudnawe z wyglądu i niestety nie pałam do nich miłością a one to chyba czują. Na ich miejsce będzie zielona ściana z ostrokrzewu Meservy Heckenpracht. Oczywiście określenie "zielonej ściany" dotyczy też jakiejś raczej dalszej niż bliższej przyszłości.
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
mrokasia 10:02, 30 kwi 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18054
O wow, niezłe zakupki .
Też myślę o tym ostrokrzewie bo zyskam rabatę w cieniu i coś tam trzeba będzie posadzić a w parterze jest brzydka podmurówka ogrodzenia sąsiada. Powyżej żywopłot ligustrowy duszony przez winobluszcz więc trzeba coś tam wymyśleć...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Zana 10:18, 30 kwi 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Catalinasdiary napisał(a)
Witaj Piękne zakupy. Podasz mi na priv namiar gdzie je robiłaś. Jestem zainteresowana jarząbem.


Hej, priv wysłałam
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 10:21, 30 kwi 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Mrokasia no wprowadzam taki eksperyment tym ostrokrzewem, chyba niewiele osób na na naszym Ogrodowisku go ma. Mój ubiegłoroczny żywopłocik z Heckenfee przezimował bardzo dobrze, czytałam też dobre opinie o nim no i podejmuję wyzwanie. Teraz kupiłam Heckenpracht, on chyba bardziej kolumnowy od Heckenfee jest. Na razie sadzoneczki malutkie i żadnego efektu wow nie będzie.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies