Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

alis 21:09, 12 sie 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Zana napisał(a)
Basiu na tej fotce widać głównie Honeydew. Mam nadzieję, że wrzesień będzie jakiś normalny i w miarę ciepły, coś się uda podgonić.

Jewelki w tym roku bez traw (bo zdechły zimą):


Kasiu ależ proszę Cię, no nie widziałaś na żywo


Zainspirowana tym zestawieniem kupiłam kilka jevelek, czy Twoim zdaniem w towarzystwie hortensji i seslerii jesiennej bedą się dobrze prezentować?
Przepięknie u Ciebie Anulka, ale to już wiesz
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
inka74 11:29, 13 sie 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Anula jak wypad ogrodowiskowy? Widziałam w wątku spotkaniowym, że szalałaś z aparatem i pogoda wam nie przeszkadzała. Ja powoli wracam do normalnego funkcjonowania. Jeszcze mi się trochę zejdzie ale za miesiąc -dwa muszę być już na chodzie bo tulipany trzeba będzie wsadzić przynajmniej te co mam z wiosny
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 12:23, 13 sie 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Koniecznie muszę kiedyś zobaczyć Twój ogród na żywo. Jewelkami tak mnie zaraziłaś, że w zeszłym roku w Skierniewicach trzy kupiłam i teraz mogę z zachwytem oglądać je we własnym ogrodzie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Zana 19:42, 13 sie 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Johanka no to Ci się skojarzyło

Ewa a takich wystawek okiennych nie robi? A wiesz, że to z Twojego miasta fotka jest

Mrokasia też mi się taką wydaje

Alicja w końcu Ania to najpiękniejsze imię na świecie. Również się cieszę z osobistego poznania, jesteś przesympatyczną osobą i również mam niedosyt porozmawiania, tak więc jak najbardziej trzeba to nadrobić


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 19:55, 13 sie 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Alis ba, ja sama jestem na etapie poszukiwania trawy do tych jeżówek po tym jak mi carexy zimy nie przeżyły. Miałam myśl na połączenie z seslerią jesienną, ale ona lubi bardzo sucho a hortki i jeżówki raczej nie. Jeżówki przy hortkach chyba tak, ale mnie to już takie ostatnio ekstrawagancje do głowy przychodzą jak np. połączenie róż i paproci. Generalnie próbuj, jak Ci nie będzie grało to przesadzisz. Każdy ma swój subiektywny odbiór estetyki kompozycji, że sobie tak górnolotnie napiszę.

Iwonka mimo, że pogoda była deszczowa, to wyjazd był bardzo fajny. Z aparatem poszalałabym zdecydowanie więcej, ale toczyłam walki z parasolem i jakoś nie mogłam skoordynować utrzymania parasola i obsługi aparatu. Cieszę się, że już lepiej u Ciebie, myślę że teraz to już z dnia na dzień będziesz odczuwać poprawę. Tylko nie ulegaj złudzeniu i nie forsuj się!!! Na sadzenie tulipanów będzie już z pewnością ok.

Gosiek ja zawsze podkreślam, że na żywo wszystko jest bardzo normalne!!! Ja po prostu robię ładne zdjęcia, przede wszystkim wykorzystuję światło i kadruję, o! Już tyle osób się do mnie wprasza, że mus zorganizować jakieś spotkanie, ale to już w przyszłym roku. Muszę chociaż w tym roku chociaż bajzlownik pod ruderą doprowadzić do porządku.

Jordanowa o świcie, uwielbiam tę grę światła:





____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:37, 13 sie 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
W sobotę po spotkaniu ogrodowiskowym w Pęchcinie pojechałam prosto na działkę i oczywiście wzięłam się do roboty, wreszcie temperatura była przyzwoita i można było spokojnie w ciągu dnia popracować. Tak więc działam dalej na ruderowej w okolicach nowej ścieżki.
Przy okazji olśnienia dostałam - ostatnio zastanawiałam się jakie byliny kwitną w sierpniu w półcieniu/cieniu oprócz zawilców. No nic mi do głowy nie przychodziło, pytałam u Pszczółki, podała mi pewną odmianę żurawki, w tej chwili nie pamiętam, ale mam zapisane.
A tu nagle bum cyk u mnie, w moim ogródku mam i właśnie zakwitła języczka pomarańczowa, właśnie kwitnąca sierpniowo bylina na takie stanowisko:







Mam nawet dwie odmiany, ta druga jeszcze nie kwitnie. Obie zresztą ratowane w tym roku z suchej miejscówki, przesadzone tutaj wiosną po przygotowaniu miejsca zdecydowanie przyrosły.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:40, 13 sie 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
I miło popatrzeć jak tuż obok przyrasta też ratowana, wcześniej uwsteczniająca się hosta Diana Rembered, ma czwarty rok i powinna być już potworem:




____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:50, 13 sie 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ostrokrzewy zaskoczyły mnie pięknymi nowymi przyrostami, u kilku krzaczków mają nawet ponad 30 cm, no szok, a przecież sadzone w tym roku wiosną.




Ślicznie wyglądają z tą jasną zielenią.


Zakwitły jeszcze naparstnice:



A temu panu to się coś chyba pomyliło:



Czyżby jesień??:





____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:56, 13 sie 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Anabelki, uuuuuwieeeelbiam je właśnie teraz, kiedy są już zielone. Dlatego też będzie dużo ich zdjęć.

Rabata podokienna muskana porannymi przebłyskami słońca:





____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Gruszka_na_w... 21:57, 13 sie 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Moje detektywistyczne oko bezbłędnie rozpoznało Cię na zdjęciach ze spotkania, jeszcze zanim zostały podpisane.
Języczki mi się kiedyś marzyły, ale nie miałam dla nich odpowiednio cienistego i wilgotnego stanowiska.
Róże z paprociami mi pasują.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies