Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 13:43, 02 cze 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
cofnięte donice wyglądają ok.

przy szubienicy jednak nie. nie wiem, jak mąż ze szwagrem stawiali tą konstrukcję ale nie trzyma wymiarów i po lewej stronie jest parę centymetrów mniej niż po prawej. Normalnie tego nie widać, ale jak postawiłam donicę, to już tak.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
TAR 13:49, 02 cze 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
moj typ przy ławeczce cofniete do tylu, roslina na nozce mi sie nie podoba jakos zaburza proporcje, widze tu albo cos fontannowego, trawy moze jakies krzaki podsadzone czyms zwisłym. np. jakas hortensja z trawa albo horta z tojescia. lizaki mnie nie przekonuja. tu musi byc cos co bedzie sie wylewac zza donic.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
April 13:52, 02 cze 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10163
Każdemu co innego będzie się podobało
Fajnie wyglądają przed furtką, do tego jakieś pachnące, białe bzy na nóżce i zielona zwieszająca się hakone. Zrównoważyłoby wielkość donic i ten zapach przy przechodzeniu obok...

Druga opcja która mi się podoba to przy ławce. Nie wiem czy nie odsunęłabym mocnej jeszcze na boki, aż do kąta prostego. W tedy trawy wewnątrz donicy i obok, między ławką a donicą.
Fajnie też wygląda w rogu tarasu, coś wyższego i robi się przytulnie na tarasie. Powstawiaj na próbę doniczki z różnymi roślinami, bo takie puste też dla wzrokowców niewiele mówią, choć już lepiej niż do góry nogami

Tak dawno u ciebie nie byłam że muszę się teraz sporo cofnąć
____________________
April April podbija las Mazowsze
jolanka 14:04, 02 cze 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Dla mńie ławka albo furtka
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
wiklasia 14:07, 02 cze 2020


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Łapka w górę za "przy ławce".
A przy fotce "przy furtce" można się przekonać naocznie jak zmienia się odbiór proporcji gdy coś przed donicą rośnie.
Powodzenia w znalezieniu odpowiedniego miejsca.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Kokesz 14:25, 02 cze 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
April napisał(a)
Każdemu co innego będzie się podobało
Fajnie wyglądają przed furtką, do tego jakieś pachnące, białe bzy na nóżce i zielona zwieszająca się hakone. Zrównoważyłoby wielkość donic i ten zapach przy przechodzeniu obok...

Druga opcja która mi się podoba to przy ławce. Nie wiem czy nie odsunęłabym mocnej jeszcze na boki, aż do kąta prostego. W tedy trawy wewnątrz donicy i obok, między ławką a donicą.
Fajnie też wygląda w rogu tarasu, coś wyższego i robi się przytulnie na tarasie. Powstawiaj na próbę doniczki z różnymi roślinami, bo takie puste też dla wzrokowców niewiele mówią, choć już lepiej niż do góry nogami

Tak dawno u ciebie nie byłam że muszę się teraz sporo cofnąć


Zgadzam się z Aprilkiem

Przed furtką na nóżce, przy ławce bez nóżki
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kasya 14:36, 02 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41854
makadamia napisał(a)
tak sobie myślę, że te donice dobrze by wyglądały, gdyby posadzić w nich coś wysokiego, co będzie górowało nad ławką. mniej więcej tak:

ale pod tą lipą to słabo będzie wyglądało

jeszcze dwa miejsca wymyśliłam:


ale niechętnie bym stawiała je na trawniku

Widzę ze musisz dokupić jeszcze 4 takie donice
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
inka74 14:55, 02 cze 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Przy furtce i tam w jednej kulka na pniu a w drgiej pod tują kulka. Lub za ławką cofnięte ale wtedy niezbyt wysokie nasadzenia, te świdośliwy mogłyby być ok. Coś roztrzepanego.

Wiesz, chyba wpadnę na wizję lokalną bo muszę kupić gumkę taką ogrodniczą i jest tylko w sklepie w Zielonce ))
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Magda70 15:00, 02 cze 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Nie miała Baba problemu to donice sobie kupiła
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Helen 15:33, 02 cze 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Widzisz Asia, od razu dobrze wyglądały przy ławce. A Ty myślałaś, że to tylko komplementa
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies