Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek frontowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek frontowy

wrobelki 08:46, 08 cze 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Moje rojniki te o najładniejszym kolorze
Te się mnożą na potęgę

A te niezawodnie kwitną co roku


Jedno jest pewne im nic nie zaszkodzi mój tato ostatnio opryskał przez przypadek nowe nasadzenia herbicydem i tylko one przeżyły
A taki mam zdobyczny rozchodnik którego żółte poduchy uwielbiam

Czekam aż róże się rozwiną bo całe w pąkach jak już zaczną przedstawienie to wstawię
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
anbu 08:48, 08 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Rojniki super, te czerwone tez mi się najbardziej podobają
____________________
Ania Ogród Ani :)
wrobelki 21:19, 09 cze 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Dziewczyny doradźcie które z żółtych żurawek zniosą najlepiej słońce? Na rabacie pod gankiem jest zaledwie 3 godziny słońca rano, a jedna z lime marmalade ewidentnie pada( ta która ma najdłużej słońce) reszta tam ładnie rośnie. Chce posadzić też na dużej rabacie żółte żurawki, ale tam jeszcze więcej słońca.
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Toszka 21:39, 09 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Żółte żurawki nie są za bardzo na słońce. A jesli już tomuszą mieć stale wilgotno. Zamiast żółtych żurawek albo posadź carex Ptasie Łapki lub Evergold, albo tawułę 'Golden Carpet' albo wyższą, rosnącą w kulkę 'Golden Princess'.
Na wiosnę tniesz je nisko, a po kwitnieniu (na różowo) możesz do połowy.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
wrobelki 21:58, 09 cze 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Dzięki Toszka za podpowiedzi chyba zdecyduję się na tawułę zobaczę którą dostanę obie mi się podobają. W sumie to w okolicy bardzo dużo ich rośnie raczej 'Golden Princes' w zieleni miejskiej i bardzo dobrze sobie radzi w naszych warunkach
Pisałaś kiedyś, że do tej mojej rabaty nadałyby się cisy jako kulki. Jakiej odmiany szukać? Wszędzie są tylko cisy kolumnowe jak nic nie znajdę to będę musiała się jak nic wybrać po bukszpany.
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Toszka 22:03, 09 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Na formowane cisy nadaje się tylko cis taxus baccata
Tawuła jest niezwykle wdzięczna i bezproblemowa. I tańsza
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Marzenaka 22:14, 09 cze 2016


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Wróbelki, ja nawet nie wiedziałam, że rojniki kwitną. Dziś w ogrodniczym nawet im się przyjrzałam i ciekawe te kwiatuszki mają.
____________________
Ogród Marzeny
wrobelki 22:39, 09 cze 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
U mnie rojniki są już od bardzo dawna skalniaki na skarpie były zakładane jakieś 20 lat temu. Byłam jeszcze małą dziewczynką. Rojniki były jednymi z pierwszych roślin zaczęły kwitną dopiero po paru latach. I tylko dwie odmiany kwitną. Moja mama i moje dzieci nazywają je "kapustkami". Maluchy jak się bawią na placu zabaw to często zrywają młode i bawią się w kuchnię . Są bardzo wytrzymałe co jakiś czas części najbardziej przerośnięte trawą tata pryska herbicydem i robię tam nowe nasadzenia z własnych roślin, ich nawet herbicyd nie tyka jak rosły tak rosną
Pokarzę jak zakwitną te moje ufoki
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 00:50, 15 cze 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Toszka ratuj jutro będę sadzić hortki napisz proszę bo gdzieś zgubiłam w jakiej odległości musza być od rozplenic i od płotu?
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 14:03, 15 cze 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Przymiarki nareszcie będziemy sadzić takie kupiłam nigry

A tak to ma wyglądać po posadzeniu
Nigry teraz trochę mało widoczne, ale mam nadzieję że podrosną i będzie lepiej
Teraz tylko muszę czekać na eMa żeby drzewa posadził
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies