Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek frontowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek frontowy

wrobelki 13:30, 27 lip 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Dzięki Kasja już lecę oglądać i spisywać
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
sylwik69 18:45, 27 lip 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Ja mam jeżówki od roku,różowe i białe oraz tegoroczne z nasion,które mają być zielone.Bardzo ciekawa ich jestem! stwierdzam,że te jasne dużo fajniej się komponują i wyglądają na rabacie jeśli znajdziesz fajne żródło na ich zakup,daj znać a teraz biegnę do Lindsay
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
wrobelki 19:10, 27 lip 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Jade w sobotę na zakupy ogrodowe myślę że jakieś jeżówki upoluje i może jakieś trawki A tak w ogóle to do kiedy można trawy ozdobne sadzić?
Kurcze tak mnie kuszą duże zakupy, a tu prace przy placyku się wleką strasznie nie chce kupować i czekać na sadzenie bo się boję, że za późno posadzę i będzie doopa a z drugiej strony chce już mieć roślinki w domu Chyba zmienię kwiaty w donicach żeby choć trochę się pocieszyć
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Toszka 20:14, 27 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tak szczerze to ostatni dzwonek na sadzenie traw by zdążyły się ukorzenić.
Ale jest rozwiązanie - zadołować w doniczce, obsypać korą, a wiosną sadzić, a nawet dzielić
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
wrobelki 12:44, 28 lip 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Tosia witam Cię a już myślałam że do mnie nie zaglądasz Bardzo się cieszę że jesteś w takim razie wstrzymam się z kupowaniem traw bo pewnie sadzić to dopiero początkiem września będę mogła na kratkowej Musze wstawić plan jak ma kratkowa wyglądać po rewolucji bo ciekawa jestem co Wy na to
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Toszka 13:44, 28 lip 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kup trawy na jesieni (bo na wiosnę ciężko dostać ładne sadzonki). Zadołujesz w doniczkach i tyle. Problem polega na tym, że trawy posadzone do gruntu wzmagają wegetację zamiast ją późną jesienią spowalniać i w efekcie jest problem z zimowaniem. Zadołujesz, obsypiesz korą (ocieplisz) i będzie dobrze.


Cały czas zagladam - mam cię na oku jednym słowem
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
wrobelki 14:32, 28 lip 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Czyli mogę poszaleć zakupowo jupi jupi bardzo się cieszę
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 15:44, 28 lip 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Tak wygląda na szybko plan narysowany ( nie wiem czy dość czytelny jest? ). Jest to najwyższy podest i część najwyższej skarpy. Kartkowa ma zyskać kamienny placyk zakończony od strony skarpy murkiem, który będzie łagodził skarpę. Za murkiem planuję rabatę z hortkami ( chyba Limki) do nich jeżówki i hakone zwykłą zielona ( czegoś zimozielonego, wiosennego by tam się przydało może azalie?). Dalej ma być drugi placyk pod grill taki wcięty w skarpę z trzech stron ma mieć murek. Połączone będą dwoma kostkami kamiennymi "zatopionymi" w trawniku. Nad placykiem będzie pergola/ altanka z materiałowym dachem. Dalsza część skarpy będzie wykończona tawułą ' Golden Princes' całość porośnięta jałowcem 'nana' i w niego pójdą iglaki na pniu lub kolumnowe i jakieś trawy ( może 'red baron'). Później te sekwencje będą się powtarzać. Skarpa ma około 40 m, więc w planie są dwa murki z kwiatami i dwa place zimozielone.
Czy taki plan ma ręce i nogi? Roślin jeszcze żadnych nie kupowałam więc wszysko można jeszcze pozmieniać Zastanawiam się czy na skarpie by runianka nie dała rady? Jest tam słońce od rana do 13 później płot zasłania.
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
lindsay80 00:16, 29 lip 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Teraz się orientuję, że już do Ciebie zaglądałam, masz przepięknie skomponowaną tą rabatę z kółkami, charakterystyczna i zapadająca w pamięć!
____________________
Tu ma być ogród :)
wrobelki 00:46, 29 lip 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Frontowa i ja bardzo dziękujemy nie ukrywam że Toszka w tym paluszki maczała hihi Teraz przeniosłam się na tyły z robotami, a przy gwizdku postawiłam ławkę do podziwiania
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies