Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek frontowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek frontowy

anbu 17:58, 11 sie 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
wrobelki napisał(a)
Sucho u mnie strasznie , muszę koniecznie podlać wieczorem. Mimo to Limki i Vanilki zachwycają w tym roku Frontowy znowu robi się limonkowo-niebieski
Trochę z innej perspektywy zdjęcie nie najlepsze, przez szybę, ale lubię go z góry
]


Cudowny

Dziewczyny jak Wy ukorzeniacie te hortki w wodzie?
Czy jak teraz odetnę gałązkę od silver dollar i dam przez zimę do wody to mi się ukorzeni przez jesień i zimę?
Jedna silverka mi padła podczas wiosennych przymrozków a nie bardzo mam ochotę kupować, bo znowu boję się pomyłek gatunkowych :-\
____________________
Ania Ogród Ani :)
alis 18:37, 11 sie 2017


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Cudnie u Ciebie, chciałam zacytować hortki a tu poniżej cudne trawki, więc nie cytuję żadnej fotki, bo wszystko śliczne
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
wrobelki 18:57, 11 sie 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
anbu napisał(a)


Cudowny

Dziewczyny jak Wy ukorzeniacie te hortki w wodzie?
Czy jak teraz odetnę gałązkę od silver dollar i dam przez zimę do wody to mi się ukorzeni przez jesień i zimę?
Jedna silverka mi padła podczas wiosennych przymrozków a nie bardzo mam ochotę kupować, bo znowu boję się pomyłek gatunkowych :-\

Aniu ja jeszcze żadnej nie ukorzeniałam, ale na razie w domu w wodzie jeszcze jest dam do ziemi jak dziewczyny radzą i zostawię na zimę. Może zadziała
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 18:58, 11 sie 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
alis napisał(a)
Cudnie u Ciebie, chciałam zacytować hortki a tu poniżej cudne trawki, więc nie cytuję żadnej fotki, bo wszystko śliczne
Bardzo dziękuję Alis :*
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
sylwik69 17:57, 12 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Cudniaste hortki,rozplenice i szałwie u Ciebie sucho? u mnie non stop deszcz,jak nie w dzień to w nocy.
Hortki tnę podobnie jak na fotce,moczę w ukorzeniaczu płynnym lub w proszku który mieszam z ziemią,a potem do półcienia nie wszystkie sadzonki się udadzą ale zawsze to spora satysfakcja i oszczędność
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
wrobelki 20:25, 12 sie 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Dziś w nocy i do południa padało pierwszy raz od 3 tygodni. Nareszcie ogród podlało jak należy Straty w postaci dwóch złamanych Vanilek i jednej MM. Patyczki MM poszły na mnożenie, Vanilki do wazonu ( wazon z Vanilkami ma 45 cm wysokości )
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Toszka 21:13, 12 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Powiem ci, że gwizdek przeszedł najśmielsze moje oczekiwania. Pięknie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kerii 21:19, 12 sie 2017


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Hortki wstaw do wazonu bez wody to się pięknie zasusza.( z wodą zwiędną) Ja tak co roku mam przez całą zimę w wazonie.

A gwizdek piękny
____________________
Jola Moja glebo terapia
zoja 21:23, 12 sie 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
kerii napisał(a)
Hortki wstaw do wazonu bez wody to się pięknie zasusza.( z wodą zwiędną) Ja tak co roku mam przez całą zimę w wazonie.

A gwizdek piękny


jak to bez wody???
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
wrobelki 21:44, 12 sie 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Toszko uwielbiam go I bardzo, bardzo dziękuje i za komplementa i za pomoc, buziol wielki dla Ciebie :* Gwizdek zachwyca mnie o każdej porze roku. Nawet nie spodziewałam się że uda się tak żeby cały czas coś zachwycało. Jesienią muszę dosadzić czosnków między śliwy, tulipanów 'Elegant Lady' między czarne i myślę jeszcze o różowych hiacyntach przed Vanilkami. Reszta zostaje tak jak jest chyba że żurawki będą kaprysić to wymienię na hakone lub hosty. Tawuły, hortki, rozplenice, szałwie i lawenda to są rośliny, które uwielbiam i to one będą powtarzane z drugiej strony ogrodu. Dlatego na skarpie je chce
Zakopałam się ostatnio u Kasi z ogrodu pod górkę może coś podpatrzę

Toszko z tymi trawami na skarpie to tak myślę że system korzeniowy byłby idealny tylko nie wiem czy chociaż części nie chciałabym jednak zimozielonej. Za murkami w zimie będzie pusto ( tylko zasuszone hortki, snopki trawy i kulki azalii ). Części bez murków snopki same i dywan pod śniegiem. Choć taki pas Gracillimusa to cudowny jest.
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies