Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek frontowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek frontowy

kerii 16:43, 09 sie 2017


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Przed ogródek super a magical pod kratkową cudowna u mnie hortki marne to chodzę po ogródkach i się zachwycam

Mnie też serce zadrżało jak zobaczyłam te taczki szałwii ale czasem trzeba zrobić drastyczne cięcie, żeby znowu było ładnie też bym chciała moją tak ciachać a ją dopiero co ledwie widać i się rozczulam nad każdym kwiatkiem
____________________
Jola Moja glebo terapia
beata_m 23:02, 09 sie 2017


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
wrobelki napisał(a)
Pas miskantów byłby piękny i jednorodność bardzo by mi się podobała tylko jest jeden problem. Wkopywanie ich do odmładzania. Ja mam ciężko tam stać i jak poczytałam o wykopywaniu tej dużej bryły co 5 lat to nie wiem czy dam radę Chciałam na samą górę dać coś długowiecznego. Chyba że się nie jest to takie straszne to proszę mnie wyprostować


Wróbelku! Kto da radę jak nie my a może akurat nie trzeba będzie co 5 lat a co 7 Mam miskanty od dwóch lat więc tak na serio jeszcze się mało znam ... oprócz tego, że pięknie się prezentują to wielkiego doświadczenia z nimi jeszczenie mam
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
wrobelki 00:05, 10 sie 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
kerii napisał(a)
Przed ogródek super a magical pod kratkową cudowna u mnie hortki marne to chodzę po ogródkach i się zachwycam

Mnie też serce zadrżało jak zobaczyłam te taczki szałwii ale czasem trzeba zrobić drastyczne cięcie, żeby znowu było ładnie też bym chciała moją tak ciachać a ją dopiero co ledwie widać i się rozczulam nad każdym kwiatkiem


Bardzo dziękuję dziś właśnie złamałam przy podwiązywaniu jedną Magical ojj smutno było tym bardziej, że młode są pierwszy sezon.
Szałwia już zaczyna kwitnąć na nowo bardzo mnie zaskoczyła w tym roku. Nie spodziewałam się takich dużych ale pięknie wyglądają. Dokupiłam jeszcze 10 nowych 'Deep blue' i 5 białych, ale czekam aż upały przejdą. Nie pamiętam kiedy u nas ostatni raz padało. Podlewam co drugi dzień bo hortki mdleją .

W przyszłym roku pewnie pokarze i Twoja szałwia na co ją stać
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 00:06, 10 sie 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
beata_m napisał(a)


Wróbelku! Kto da radę jak nie my a może akurat nie trzeba będzie co 5 lat a co 7 Mam miskanty od dwóch lat więc tak na serio jeszcze się mało znam ... oprócz tego, że pięknie się prezentują to wielkiego doświadczenia z nimi jeszczenie mam


Piękne, piękne bardzo mi się podobają tylko skarpy, a raczej chodzenia po nie nie lubię
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 00:08, 10 sie 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
zoja napisał(a)
Nic tam nie kupowałam - chodziło mi tylko o zdjęcia odmian.
edit: poza tym to hurtownia


Widzisz nie doczytałam bo się na zdjęciach zafixowałam I pomyśleć, że w tamtym roku jeżówek nie chciałam Człowiek się zmienia
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 00:10, 10 sie 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
kasja83 napisał(a)

Bardzo fajny zbiór....jestem fanem przeglądów


Ja też tylko potem w sklepach się wkurzam, że sprzedawcy odmian nie znają, a ja konkretną chce
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
kasja83 07:28, 11 sie 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
beata_m napisał(a)


Wróbelku! Kto da radę jak nie my a może akurat nie trzeba będzie co 5 lat a co 7 Mam miskanty od dwóch lat więc tak na serio jeszcze się mało znam ... oprócz tego, że pięknie się prezentują to wielkiego doświadczenia z nimi jeszczenie mam

Ja staram się nie myśleć o odmładzaniu traw...narazie
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
MirellaB 11:58, 11 sie 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Chyba już kiedyś u Ciebie byłam Miskantów nigdy nie dzieliłam, ani nie odmładzałam, ale wiem, że to trudne zadanie.
W tym roku chciałam odmłodzić roczne rozplenice Hameln, bo z jednej strony nie wypuściły i brzydko wyglądały. Wykopanie rocznej karpy trudne, dzielenie tragedia. Twarde to bardzo, jakoś mi się udało, ale zmasakrowałam je okrutnie. W konsekwencji wszystko wywaliłam. Powiedziałam sobie, że pierwszy i ostatni raz coś takiego robiłam tzn. dzieliłam. Wolę wykopać i posadzić kupne nowe egzemplarze.
Podejrzewam, że z miskantami jest jeszcze bardziej trudno

Na skarpie na Twoim miejscu bym dała zimozielone prawie bezobsługowe rośliny
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Toszka 13:18, 11 sie 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Rosną moje miskanty ponad 7 lat w jednym miejscu. Nie kopane, nie odmładzane, czasami tylko podkradziony kawałek dla potrzebujących
Po co odmładzać roślinę, która może latami rosnąć?

Miskanty i rozplenice (oraz większość "trawiastych" przyrastają po obrębie. Pusty środek może drażnić tylko wiosna, jak suche jest ścięte. Potem pióropusz zasłania "łysinę" i nic nie widać
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
zoja 13:27, 11 sie 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
wrobelki napisał(a)


(...)dziś właśnie złamałam przy podwiązywaniu jedną Magical ojj smutno było tym bardziej, że młode są pierwszy sezon.


to chyba mogłaś dać patyk do ziemi i obserwować czy się ukorzeni
wiosną byłaby niespodzianka
ktoś na O. pisał, że powtykał ścięte kwiaty żeby było ładnie, a wiosną okazało się, że puszczają listki
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies