Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek frontowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek frontowy

wrobelki 14:52, 11 sie 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
MirellaB napisał(a)
Chyba już kiedyś u Ciebie byłam Miskantów nigdy nie dzieliłam, ani nie odmładzałam, ale wiem, że to trudne zadanie.
W tym roku chciałam odmłodzić roczne rozplenice Hameln, bo z jednej strony nie wypuściły i brzydko wyglądały. Wykopanie rocznej karpy trudne, dzielenie tragedia. Twarde to bardzo, jakoś mi się udało, ale zmasakrowałam je okrutnie. W konsekwencji wszystko wywaliłam. Powiedziałam sobie, że pierwszy i ostatni raz coś takiego robiłam tzn. dzieliłam. Wolę wykopać i posadzić kupne nowe egzemplarze.
Podejrzewam, że z miskantami jest jeszcze bardziej trudno

Na skarpie na Twoim miejscu bym dała zimozielone prawie bezobsługowe rośliny


Byłaś pamiętam ja do Ciebie też zaglądam . Ja jeszcze żadnych traw nie dzieliłam mam tylko rozplenice i Red barona mam ochotę na więcej traw. Na skarpie pomysł moskantów mi się podoba tylko się wykopywania boję Na zimozielone mnie domownicy namawiają Tylko nie wiem co by tam radę dało
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 14:55, 11 sie 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
kasja83 napisał(a)

Ja staram się nie myśleć o odmładzaniu traw...narazie


Ja też teraz cieszę się że są coraz większe. A kotki na rozplenicach mam i ja Parę dni po tym jak pisałam u Ciebie że u mnie jeszcze nie ma zobaczyłam schowane i to nawet w dość dużej ilości
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 15:04, 11 sie 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Toszka napisał(a)
Rosną moje miskanty ponad 7 lat w jednym miejscu. Nie kopane, nie odmładzane, czasami tylko podkradziony kawałek dla potrzebujących
Po co odmładzać roślinę, która może latami rosnąć?

Miskanty i rozplenice (oraz większość "trawiastych" przyrastają po obrębie. Pusty środek może drażnić tylko wiosna, jak suche jest ścięte. Potem pióropusz zasłania "łysinę" i nic nie widać


Kusisz Toszko tymi trawami mi się bardzo podoba to że one system korzeniowy pancerny mają więc na skarpie się nie zmarnują Tak jak Mirelli pisałam domownicy za zimozielonymi są i sama nie wiem co zrobić A są zimozielone co by tam radę dały? Na ziemię dam runiankę jako dywanik bez względu w górę pójdzie A czy z trawami nie będzie tam pusto wiosną zanim wystartują?
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 15:06, 11 sie 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
zoja napisał(a)


to chyba mogłaś dać patyk do ziemi i obserwować czy się ukorzeni
wiosną byłaby niespodzianka
ktoś na O. pisał, że powtykał ścięte kwiaty żeby było ładnie, a wiosną okazało się, że puszczają listki


Do ziemi nie wsadziłam ale dałam do wody to zobaczę może coś wypuści Co prawda myślałam że będzie się w wazonie trzymała, a ona zwiędła bidulka
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
zoja 15:07, 11 sie 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
wrobelki napisał(a)


Do ziemi nie wsadziłam ale dałam do wody to zobaczę może coś wypuści Co prawda myślałam że będzie się w wazonie trzymała, a ona zwiędła bidulka

Dlatego wetknelabym do ziemi, a wczesniej obciela kwiat.
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
15:50, 11 sie 2017
Też przycięłabym listki do połowy, by nie parowała, nie wykarmi kwiatu bez korzeni.

W zeszłym roku tak ukorzeniłam limkę, jak długa gałązka możesz pociąć będzie większa szansa na sadzonki



fotkę usunę jak chcesz, daj znać
wrobelki 16:20, 11 sie 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
To mnie pocieszyłyście w takim razie biorę się za ukorzenienie marnotki Monika zostaw zdjęcie przyda się dla orientacji w terenie
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 16:52, 11 sie 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Sucho u mnie strasznie , muszę koniecznie podlać wieczorem. Mimo to Limki i Vanilki zachwycają w tym roku Frontowy znowu robi się limonkowo-niebieski
Trochę z innej perspektywy zdjęcie nie najlepsze, przez szybę, ale lubię go z góry

Limka gigant dużo większa od piłki do nogi

i jeszcze większa Vanilka

Krzaczki też niczego sobie w tym roku. Za trawą rosną to nawet nie widać że powiązane są
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 16:55, 11 sie 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Artemis zaczyna drugi rzut

Szałwia też

I kotki koteczki, a może już bardziej kociska
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 17:00, 11 sie 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
I tradycyjnie


A to mała metamorfoza może jeszcze nie docelowa, ale już zaczyna cieszyć
Październik 2016


Sierpień 2017

I małe przedszkole lawendowe ( samosiejki pójdą na placyk lawendowy przy gwizdku bo tam marne lawendy w tym roku )
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies