Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek frontowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek frontowy

wrobelki 09:22, 23 lis 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Dziękuję bardzo Gosiu chciałam cały taki bez fug, ale podobno przy grillu jest za wysoki i dlatego dali fugę. Nad murkiem w tym momencie są tylko tulipany, ale wiosną pojawią się przewieszające się rozplenice
Podglądaj może Ci się coś spodoba i znajdziesz sposób na swoją skarpę
Jeszcze raz sorki, że tak późno
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 00:52, 26 lis 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Hej dziewczyny dumam nad ta moją skarpą i dumam. O ile części z murkiem to już prawie załatwione to nad tymi bez dalej się zastanawiam. Dokładnie nad najniższym piętrem. Góra to będzie tak cis, jeżówki (białe lub różowe), rozplenice i coś na wykończenie. Myślałam nad tawułami 'golden princess', małymi tujami (+ za zimozieloność) lub trzmielina 'Emerald 'n Gold' ( + za zimozieloność no i zrobiłabym sadzonki ze swoich roślin, ale nie wiem czy uda mi się ją na taki wałek prowadzić). Jak myślicie co najlepiej się sprawdzi jako zakończenie skarpy i zapora dla kory?
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Mary 12:37, 26 lis 2017


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
A może tawulec pogięty Crispa.
http://ogrodtamaryszka.blogspot.com/2017/08/tawulec-pogiety.html
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Margerytka40 13:00, 26 lis 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Lawenda?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
wrobelki 11:34, 27 lis 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Witam Marysiu w moim wątku Poczytałam sobie o tym tawulcu, ale chyba to jednak nie dla mnie Za duży się rozrasta u mnie będzie tam tylko z 50 cm na szerokość i coraz bardziej jestem przekonana że tam coś zimozielonego jest potrzebne.
Do moich rozważań chyba powinnam dołączyć bukszpan i chętnie bym jeszcze dodała cisa jakiegoś żółtego ale to za drogi gips
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 11:37, 27 lis 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Margerytka40 napisał(a)
Lawenda?


Hej Asia o lawendzie też myślałam, ale Danusia pisała kiedyś że tam za mało słońca
No bo oczywiście zapomniałam przypomnieć że tam słońce w lecie góra do 14:30, a nad ma rosnąć rozplenica więc będzie jeszcze krócej. I jeszcze coś co tam będzie to kłuć nie powinno bo to pół metra od placu zabaw jest.
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Margerytka40 13:16, 27 lis 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
No,bukszpan to bukszpan . A na wysokość jaka ta roślina miałaby być? Ja ostatnio uwielbiam połączenie bergenii z trawami. Bergenia można powiedzieć,że zimozielona
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
wrobelki 16:07, 27 lis 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Jeśli o wysokość to myślę o jakiś 30-40 cm. Chciałam żeby rozplenice się tak fajnie przewieszały nad tym . W sumie to masz racje bukszpan to bukszpan wyglądałby ślicznie, zimozielony, łatwy w formowaniu te które u mnie już rosną (odpukać) są zdrowe i ładnie przyrastają. Z drugiej strony trzmielina też jest zimozielona, ładnie u mnie rośnie i ma żółte refleksy. Ewentualnie przy małej ilości słońca limonkowe, choć w tym miejscu powinna się wybarwiać ładnie. Zastanawia mnie tylko czy dam sobie radę z formowaniem jej.
Bergenii nie ma w ogrodzie w sumie to nawet nigdy na żywo nie widziałam.
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Margerytka40 17:06, 27 lis 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kiedyś dziewczyny pisały o jakiejś niższej odmianie trzmieliny,może się rozejrzyj. Jeśli miałabym wybierać to chyba jednak wolałabym bukszpan .
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
m_gocha 19:04, 27 lis 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Bukszpan to bukszpan... Fajnie to zabrzmiało
Ja też zastanawiam się (biorę jako jedną z opcji wykończenia mojej skarpy obwódką bukszpanową (zamiast murka).
Bukszpan elegancki, ale.... Ostatnio coraz więcej osób narzeka to na choroby grzybowe to znów ćmę bukszpanową
Co do trzmieliny - łatwo się formuje, ładnie przyrasta możesz zobaczyć do mnie tutaj - to wprawdzie kulki ale w taki sam sposób można prowadzić na obwódkę. Ja znajdę lepsze zdjęcie to Ci podeślę
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies