Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek frontowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek frontowy

m_gocha 00:39, 21 paź 2017


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Justyna! Ależ masz długą tę skarpę - pracy trochę będzie ale z drugiej strony poszaleć roślinowo można
Te bloczki betonowe wkopywane są częściowo w ziemię?
Jak masz na skarpie sporo słońca to tawułka będzie fajnie się złocić. Chyba między jedną a drugą tawułką niewielka róznica

Ja mam skarpę jakby dwustopniową - pewnie bliżej zimy wrzucę temat jej zagospodarowania u siebie na wątku - może jakaś mądra głowa coś doradzi.

Zastanawiałam się nad wykończeniem skarpy murkiem lub obwódką bukszpanową lub obsadzenie jej całej pasami.
Myślałam o miskantach (np. ML), hortensjach, rozchodnikach, jeżówkach, żurawkach...

Poczekam na Twoje fotki

Co do winorośli to tak zrobię jak mówisz

Dzięki Justynko
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
wrobelki 01:30, 21 paź 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Gosia, moja skarpa strasznie długa i dlatego zrobić szybko się nie da Słońce na dole skarpy jest do 14 więc myślę, że będzie tawule tam dobrze, a i wiosną koloru fajnie doda
Bloczki są wkopane tak że są na równo z ziemią.
Z miskantów to mi się miskant gracillimus marzy tylko nie wiem jeszcze gdzie. Cała zima na dopieszczenie planu
Ps. Bardzo proszę
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 12:34, 21 paź 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Toszko zaglądasz do mnie jeszcze? Czy mogę teraz posadzić azalie? Nie za późno?
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Toszka 20:11, 21 paź 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Oczywiście, że możesz posadzić azalie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
wrobelki 03:02, 22 paź 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
O jak dobrze przynajmniej na wiosnę coś po tulipanach tam będzie A resztę dosadzę w maju
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Kindzia 08:44, 22 paź 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
No to o różach :
W tym roku marne były, taki rok po prostu. Róża pokazuje swoje całe piękno dopiero 3 lata po posadzeniu, ale nie zawsze kwitnie jednakowo obficie. Różom zdarza się wypuszczać tzw.dziczki. Trzeba je usuwać w ten sposób, że odkopujesz miejsce, w którym wyrasta (zawsze niżej niż miejsce szczepienia róży)i tam odrywasz. Inaczej odrośnie bujniej i z czasem zdominują szlachetną różę. Tego trzeba pilnować.
Ja na zimę obrywam wszystkie liście różom (zapobiegam zimowaniu grzybów na liściach), trochę je skracam, żeby mi śnieg i wiatr nie wyłamał i jak temperatura spadnie poniżej -5 stopni (w długoterminowych prognozach) kopczykuję. W lutym, marcu (zależy od temperatury) pryskam Promanalem, w marcu nawożę (jak cały ogród) Yara Milą, potem, gdy kwitną forsycje, cięcie wiosenne. W maju/czerwcu podlewam gnojówką z pokrzyw(bo tylko pokrzywy mam dostępne) i tyle z nawożeniem. Po długim okresie wilgoci pryskam Amistarem profilaktycznie na plamistość. Mszyce, skoczki, mączniak : na to pryskam jak się pojawi. I ogławiam przekwitłe kwiaty, bardzo tego pilnuję, ja tnę niżej niż do pierwszego liścia właściwego (róże przycinamy nad liściem właściwym. Jest to drugi lub trzeci liść pod kwiatem, który składa się z 5 listków (zazwyczaj)), bo u mnie róże rosną wysokie, dużo wyższe niż pisze producent.
I to cała tajemnica hodowania róż
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
wrobelki 19:19, 22 paź 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Bardzo Bardzo Ci dziękuję Kasiu :* Na jednym krzaczku teraz jest mały 'dzik' czy mogę Go teraz oderwać czy wstrzymać się do wiosny? Nie zaszkodzę jak zrobię ranę na zimę?
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Kindzia 13:16, 23 paź 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Odrywaj. Im szybciej, tym lepiej. Nic róży nie będzie. Zakopiesz z powrotem, uklepiesz i śladu nie będzie
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
wrobelki 15:32, 23 paź 2017


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Super dziękuję :*
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
kasja83 07:51, 24 paź 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Ciekawa jestem skarpowych nasadzeń.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies