Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

UrsaMaior 10:00, 03 lis 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8224
Fajnie Ci wyszło Ja też psioczę na pogodę, hortensje kupiłam i muszę zadołować, ale też mi się jakoś nie chce.
____________________
ogród pod lasem
Kasia_CS 12:24, 03 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zana napisał(a)
No Ty to umiesz ładne te wyklejanki robić. Ale przyznam, że nie mam zdania, tzn. nie mówię ani nie, ani tak. Po prostu jakoś nie mam zdania, no sorry, no może to już ta aura tak działa na mnie. A u Reni chyba było, że świdośliwa daje odrosty, nie jakieś masakryczne, ale się pojawiają.
Z czosnków sadzeniem poczekaj do jutra, ma być trochę ładniej, nawet podobno słoneczko ma się pokazać


Jak mi się uda, to jeszcze dziś się przejdę tą paczuszkę glówkowatych sypnąć na rabatę, bo bez dziecka dziś jestem i po prostu mam na to szansę. Jutro może być gorzej

A ja się znów pobawiłam i "przesadziłam" przycięte w szczelny parasol hakuro i "dosadziłam" buksa i stozka, które ostatnio kupowałam. Jest miejsce na jakieś kulkowisko i wreszcie może jakieś pomysły jak to zaaranżować... Byle to hakuro udało się przenieść, bo ze względu na eMa szkoda mi się pozbywać.




____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 12:25, 03 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
UrsaMaior napisał(a)
Fajnie Ci wyszło Ja też psioczę na pogodę, hortensje kupiłam i muszę zadołować, ale też mi się jakoś nie chce.


Bo nas ta aura nie rozpieszcza... Ja już sobie nawet ścięłam różę z krzaczka, bo w koncu mi zgnije i się nijak nią nie nacieszę. A tak to jest w domku i będzie pięknie pachniała
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
UrsaMaior 12:42, 03 lis 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8224
Haha też to zrobiłam Nie żeby jakoś dużo zostało do ścinania, ale zawsze coś. Trochę się przejaśnia u mnie, a u Ciebie? Może jednak pójdę te hortki dołować... Leń mnie coś ostatnio ogarnął ehhh.
____________________
ogród pod lasem
Annak 20:22, 03 lis 2017


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Witaj Kasiu,
podczytuję Twój wątek, naprzemiennie z wypadami do innych ogrodów i ciągle nie mogę ogarnąć wszystkiego, co bym chciała. Pięknie zrobiłaś swój ogródek, podziwiam i będę podglądać. I taka ogólna moja uwaga: skąd Wy tyle wiecie o roślinach, skąd tyle ich znacie? Ja od dwóch miesięcy nałogowo siedzę na O., uczę się u Was i dalej nie ogarniam.
Widziałam u Ciebie azalię wielkokwiatową i mam pytanie: czy ucięta przy ziemi i wyrastająca z korzeni będzie taka sama jak posadzony krzaczek? Jak kupiłam działkę to chyba właśnie był krzaczek, ale nie wiem kto wyciął, a teraz wyrasta z ziemi.
PS. Mam nadzieję, że na zimę nie znikacie wszystkie z forum, bo ja się szykuję na pierwsze prace w swoim ogródku na wiosnę i liczyłam na forumową pomoc i rady w kwestii planowania.
pozdrawiam
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Kasia_CS 22:27, 03 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Hej Aniu! Witam w moich skromnych progach

Zacznę od tego, ze ja tak samo ciągle się uczę podczytując inne wątki, bo wciąż u mnie za mało wiedzy wiele rzeczy wypracowuje się na własnych błędach, ale jak dopiero zaczynasz to masz szansę ich uniknąć - chociażby zawczasu przygotowac sobie dobrą glebę -jeszcze teraz jesienią jeśli masz możliwość.

Ja popelnilam od razu sporo błędów, które dopiero naprawiam stopniowo, już nie mówiąc o ciągłym przesadzaniu roślin

Chyba najwięcej roślin poznałam przeszukując oferty szkółek i uporem maniaka sprawdzalam sobie każdą po kolei ale to byliny, z krzewami i drzewkami jestem w plecy, bo po prostu nie mam zbytnio na to warunków.

Co do azalii.. myślę, ze powinna odbic tą odmianą, ale ze mnie żaden specjalista w tej materii. Może Bogdzia by wiedziała albo Mirka z "wszystkiego po trochu", bo tez ma sporo azalii u siebie

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 00:19, 04 lis 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Kasiu - ja jakoś za świdośliwą nie przepadam. Może i ładna jest jako wielopniowa ale... Warto by było ją fizycznie obejrzeć u kogoś w stanie dojrzałym i o różnych porach roku zanim decyzję podejmiesz. Ja po to do szkółek co miesiąc jeżdżę - na zwiady a nie po konkretne zakupy. U ciebie z młodym to trochę problematyczne. Przeglądałaś może ofertę drzew w katalogu ZSZP? Jakoś to miejsce prosi się o coś takiego mega spektakularnego. Szczególnie, że dużo takich miejsc nie masz. Przepraszam, jak mieszam. Swoją drogą ciekawe czemu to poprzednie uschło....
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 08:39, 04 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Iwonka, nie rób mi tego nooo

Ze spektakularnych jeszcze mnie po prostu magnolia kusi. Ale z kolei przy korzeniach nic nie porobię już i też kicha... Innych jakoś się boję, że nie ogarnę... W razie czego i tak zima na przemyślenia. A problematyczna z dzieckiem ze względu na owoce, czy jakaś inna przyczyna? Zbyt krucha? Uchyl rąbka tajemnicy

Jak będziemy na wiosnę wykopywać pień, to się okaże jaka była przyczyna zgonu
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
UrsaMaior 10:58, 04 lis 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8224
Iwona chyba ma na myśli, że jeżdżenie na zwiady z małym jest problematyczne
____________________
ogród pod lasem
Kasia_CS 11:57, 04 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
UrsaMaior napisał(a)
Iwona chyba ma na myśli, że jeżdżenie na zwiady z małym jest problematyczne


Kurde, ale domyślna jestem
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies