Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Anda 12:30, 04 lis 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33467
Widze, ze tu dalej planowanie drzewka Ladnie to sobie wykoncypowalas
Wg mnie magnolia jest spektakularna tylko wiosna, a potem to juz normalne, zielone drzewko. Nawet sie nie przebarwia jakos szczegolnie ciekawie. Sorry

Swidosliwy lubie bardzo. Lamarcka ladnie sie przebarwia, owoce smaczne, kwitnienie obfite. Same plusy Mam inna odmiane, alnifolia, ale tez ja bardzo lubie. Latem sa po prostu zielone

Spektakularny na pewno jest Sambucus nigra Black Lace. Wygladem lisci przypomina klony palmowe, ale jest o wiele bardziej wytrzymaly i rosnie szybciej. Jego owoce sa lekko trujace, ale tak niesmaczne, ze dzieci raczej ich nie zjedza. Za to po ugotowaniu mozna robic z nich smaczne soki.

Bardzo ladne sa Acer capillipes, Acer davidii, Acer cissifolium, Acer griseum, Acer pseudoplatanus 'Brilliantissimum'(ale nie widzialam go jeszcze w formie wielopniowej, te inne tak) Acer rufinerve, Acer tataricum ginnala. No ale tak naprawde to po prostu zielone drzewka Duzo zalezy od formy prowadzenia takich wielopniowych drzew.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
jolanka 12:35, 04 lis 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Kasia, owoce świdośliwy to pychota Tylko trudno sądzić przy tarasie czy ścieżkach bo brudzą. Można ja prowadzić dowolnie bo lubi cięcie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
UrsaMaior 14:31, 04 lis 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
A morwa? Owoce też mniam.
____________________
ogród pod lasem
Kasia_CS 14:46, 04 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ewa, dzięki za głos! Oczywiście masz rację co do magnolii, że poza okresem kwitnięcia niewiele sobą reprezentuje. Ale to jest właśnie ta siła jej kwiatów, przez którą skłonna jestem na magnolię miejsce wydzielić - nawet jedno mam, ale w innym miejscu.

Widzę, że i Ty lubisz świdośliwy Dzisiaj rano sobie przejrzałam strone ZSZP i te kloniki też przeglądałam. Część z nich niestety nie na moje warunki glebowe - np. lubiące wilgotną glebę - tego u mnie brak. Zresztą moje warunki to loteria, naprawdę nie wiem, czego się spodziewać po wykopaniu starego drzewka. Więc z założenia musi to być coś tytanowego
Przez chwilę nawet zaskoczona, że wśród Twoich typów jest strzępiastokory, który tak pięknie się wybarwia (ostatnio u Anki_ podziwiałam), ale on właśnie lubi wilgotno i dlatego go odrzuciłam.

A wiesz, że kiedyś marzył mi się ten bez Eva black lace? Ale potem doczytałam, że to duże rośnie i nie do takiego ogródka jak mój. Myślę, że jednak świdosliwa wygrywa. Chyba to już zafiksowanie się na cos...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 14:49, 04 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
jolanka napisał(a)
Kasia, owoce świdośliwy to pychota Tylko trudno sądzić przy tarasie czy ścieżkach bo brudzą. Można ja prowadzić dowolnie bo lubi cięcie


U mnie własnie nie ma ułożonych ścieżek, niby jest opaska wokół rabaty... ZZ furtki, obok której planowane jest to drzewko prawie się nie korzysta - ot skrót od wielkiego dzwonu do wyjścia do sklepu Zaraz chyba zmierzę odległość od domu, bo jedynie tu mam jasnoszarą kostkę i o nią mogłabym się martwić bardziej, ale chyba nie będzie aż tak tragicznie...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 14:50, 04 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
UrsaMaior napisał(a)
A morwa? Owoce też mniam.


Ale to propozycja krzewu czy tylko o owocach piszesz ? ja chyba tylko suszoną jadłam w sumie, ale nie zapamiętałam smaku.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 14:51, 04 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kuba śpi od godziny (choć ja przy nim też drzemkę zaliczyłam) i chyba muszę się pospieszyć, jeśli chcę posadzić resztę cebulek - jakieś już tylko niedobitki
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 16:10, 04 lis 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
No to chyba sezon cebulowy zamknięty Chyba, że w L lub B trafię na jakieś wyprzedaże jak w zeszłym roku, ale marnie to widzę Zostało zakopczykowanie pozostałych róż, ale to jeszcze poczekam aż poczują prawdziwe zimno, bo narazie niewiele sobie robią poza niechętnym kwitnieniem.

Jak oglądałam sobie stronę ZSZP to zachwyciłam się dereniem Venus - te kwiaty (czy raczej przykwiatki) ma piękne
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Anda 16:58, 04 lis 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33467
Kasia_CS napisał(a)
Ewa, dzięki za głos! Oczywiście masz rację co do magnolii, że poza okresem kwitnięcia niewiele sobą reprezentuje. Ale to jest właśnie ta siła jej kwiatów, przez którą skłonna jestem na magnolię miejsce wydzielić - nawet jedno mam, ale w innym miejscu.

Widzę, że i Ty lubisz świdośliwy Dzisiaj rano sobie przejrzałam strone ZSZP i te kloniki też przeglądałam. Część z nich niestety nie na moje warunki glebowe - np. lubiące wilgotną glebę - tego u mnie brak. Zresztą moje warunki to loteria, naprawdę nie wiem, czego się spodziewać po wykopaniu starego drzewka. Więc z założenia musi to być coś tytanowego
Przez chwilę nawet zaskoczona, że wśród Twoich typów jest strzępiastokory, który tak pięknie się wybarwia (ostatnio u Anki_ podziwiałam), ale on właśnie lubi wilgotno i dlatego go odrzuciłam.

A wiesz, że kiedyś marzył mi się ten bez Eva black lace? Ale potem doczytałam, że to duże rośnie i nie do takiego ogródka jak mój. Myślę, że jednak świdosliwa wygrywa. Chyba to już zafiksowanie się na cos...


Oj lubie te swidosliwy, lubie

Kony musialabys odpowiednio podlewac i ogolnie zadbac o niego. W strzepiastokorym sie zakochalam ostatnio.

Co do bzu, to przeciez mozna go co roku wiosna przycinac. (Az taki wielki nie rosnie, klony rosna wieksze )
Nawet Monty to pokazywal w ktoryms odcinku. Przycina go co roku na wysokosci ok. 1 m, czyli traktuje jak byline.

Olga u siebie podala przepisy na ciecie wszystkiego, bzu rowniez

https://www.ogrodowisko.pl/watek/6736-ogrod-brzostowa?page=22#post_0
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 17:00, 04 lis 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33467
Venus jest przepiekny, ale rosnie dosc kolumnowo. Nie wiem, czy nie zginie na rabacie, bo naprawde nie jest az taki duzy. On sie bardziej nadaje jako soliter.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies