Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

lindsay80 21:19, 16 kwi 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Kasia_CS napisał(a)


Ja od razu nisko ciapnęlam i część była sucha jak pieprz a te, które faktycznie cos puszczają już wtedy miały zielone ździebelka widoczne.

Ja jedną ze stip miałam w całości ostrzyżoną przez ptaki


U mnie tak samo to wyglądało i ja też stipę tnę nisko.
____________________
Tu ma być ogród :)
Kasia_CS 21:41, 16 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Poranne migawki - exotiki w końcu się otworzyły i mega mnie cieszą

Tu mam zagwozdkę, bo w zeszłym roku rosły te tulipany prawie 2 razy wyższe i o nieco jaśniejszym odcieniu Co nieco dosadzałam, ale to na pewno nie dlatego taka różnica

Dla porównania zeszły rok w tym miejscu:

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:46, 16 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kolejna miejscówka - tu o ile pamiętam miks był jakiś z udziałem jasnego i ciemnego różu + różowe hiacynty...


Pytanko do zdjęcia powyżej:
Czy taką seslerię jesienną warto ciachnąc? bo jakaś taka rozwichrzona...





Tu będą dolls minuet o ile dobrze pamiętam tylko gdzieś są tam z claudią poplątane i będą wymagały segregacji
Jedyny narcyz jak do tej pory


____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
lindsay80 21:50, 16 kwi 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Kasia_CS napisał(a)
Poranne migawki - exotiki w końcu się otworzyły i mega mnie cieszą



Na tej fotce Mystic Van Ejik?
Powiedz, że kupowane w Biedrze ? U Angeliki one pomylone, u mnie jeszcze się nie rozwinęły, wciąż mam nadzieję, że u mnie nie będzie pomyłki
____________________
Tu ma być ogród :)
Kasia_CS 21:54, 16 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
No i pstryki niecebulowe
Świdośliwa będzie kwitła

Hakone aureola ładnie ruszyła (no i nie pamiętam, czy mam aureolę czy albostriatę :/ )


5 stip na 15 sztuk mam w takim stanie (reszta wygląda na zdechłe) bubuuu


No i jednak powrót do tulipków w towarzystwie szafirków na zakończenie

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:55, 16 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
lindsay80 napisał(a)


Na tej fotce Mystic Van Ejik?
Powiedz, że kupowane w Biedrze ? U Angeliki one pomylone, u mnie jeszcze się nie rozwinęły, wciąż mam nadzieję, że u mnie nie będzie pomyłki


Edytko, te z fotki zeszłorocznej (bo taką zacytowałaś) są z L na pewno
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
asiak 22:04, 16 kwi 2018


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
U mnie jeszcze tulipanki nie kwitną. Jak patrzę ile u Was tulipanów, te te moje ilości się chowają Jak do sadzenia to dużo, a jak wyjdą to: Tak mało?
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Kasia_CS 22:14, 16 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
asiak napisał(a)
U mnie jeszcze tulipanki nie kwitną. Jak patrzę ile u Was tulipanów, te te moje ilości się chowają Jak do sadzenia to dużo, a jak wyjdą to: Tak mało?


Asiu, to samo miałam w zeszłym roku, dlatego w tym już się bardziej zebrałam z zakupami - poza tym część tulipanów z zeszłego roku miałam w ziemi zostawionych Za to masz inne piękne wiosenne akcenty!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:20, 16 kwi 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A tak w ogóle to niewiele dziś podziałałam, a na koniec musiałam spasować, bo organizm jednak poczuł zmęczenie.

Wsadziłam tylko bratki do doniczek na parapet a zdechłe stokrotki wyjęte z nich machnęłam do ziemi. Do tego podzieliłam w końcu moje całe 2 kępki Everillo i całe posiadanie 2 kępki montany Raureif

Chciałam różę wsadzić ostatnią, którą mam, ale zakręciło się już w głowie od tego kucania i wstawania. Nie ma co przesadzać z wysiłkiem, więc już grzecznie zaległam na kanapce


AA i eM skosił i zwertykulował trawnik. Nie zdecydowaliśmy jeszcze czy sypnąć nawóz - może jutro to zrobimy, może nawet popada.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mrokasia 22:24, 16 kwi 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18148
Kasia_CS napisał(a)
A tak w ogóle to niewiele dziś podziałałam, a na koniec musiałam spasować, bo organizm jednak poczuł zmęczenie.

AA i eM skosił i zwertykulował trawnik. Nie zdecydowaliśmy jeszcze czy sypnąć nawóz - może jutro to zrobimy, może nawet popada.


Uważaj na siebie!!!

A ja zamiast zająć się trawnikiem to zdemolowałam sobie rabatę i zaczynam od nowa .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies